Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

muzyka folkowa-etniczna. Strona: last

muzyka folkowa-etniczna Wysłany: 2006-09-12 21:00

Ja z takim pytaniem czy ktos tutaj poza słuchaniem gotyk metalu i innych podobnych słucha jeszcze moze muzyki folkowej sredniowiecznej, celtyckiej, etnicznej???
Pytam bo wiele osób się z tego czesto śmieje albo niewie o czym mówie a polcam wszystkim kilka zespołów takich jak Fidelius,Abalienatus, Stary Olsa oraz troche mocniej grający francuski AES DANA który jest połoczeniem metalu z muzyką dawną znacie moze jeszcze jakies takie podobne zepoły lub projekty muzyczne bede wdzieczny a pomoc w poszukiwaniu.


Bądź miły dla swojego wroga nic bardziej go nie wkurwi


Wysłany: 2006-09-12 21:02

Dark_Viper (Primogen)
Dark_Viper
Posty: 220
Bydgoszcz/Poznań

ja słucham folku celtyckiego, lubię muzykę stylizowaną na muzykę ery żelaza i neo pogański folk celtycki (Omnia)


In Nomine Noctis


Wysłany: 2006-09-13 00:47

ja slucham takiej muzyki jak dlamnie jest bardzo mila dla ucha mozesz posluchac np black more's night jesli neislyszales fajna formacja albo dead can dance



Wysłany: 2006-09-13 08:28

Muzyka celtycka, ba wogóle muzyka folkowa jest wspaniała!!!Niesie w sobie taki pokład energii, chyba jeszcze żadna piosenka niedoprowadziła mnie do łez jak jakaś (niestety nie pamiętam tytułu) folkowa zagrana na samych piszczałkach. Nie wiem, ale to było tak roździerające serducho...
A te wesołe są idealne na festyn. A tak właśnie może był z Was ktoś na festynie Celtyckim w Będzinie na zamku??? (ja nie byłam chlip... )


Szalona, wariatka, marzycielka, romantyczka, ciepła, chodź i pyskata. Jestem wielkim kontrastem ^^


Wysłany: 2006-09-13 09:10

ja chyba najbardziej ze wszystkich utworów lubie brave to scotland grany na kobzach a miałem mozliwośc posłuchania takiego czegoś na żywo i sa to niezapomniane przezycia jest jeszcze In Extremo fajna kapela łaczy nowoczesne granie z dawna muzyką folkowa


Bądź miły dla swojego wroga nic bardziej go nie wkurwi


Wysłany: 2006-09-13 14:13

[quote:c8660b87b9]ja chyba najbardziej ze wszystkich utworów lubie brave to scotland grany na kobzach[/quote:c8660b87b9]
Pozwalam sobie stwierdzic, ze chodzi raczej o [b:c8660b87b9]dudy[/b:c8660b87b9] a nie o [b:c8660b87b9]kobze[/b:c8660b87b9] ... to sprzety z calkowicie innej bajki, ale ludzie czesto je myla ze soba :wink:

------------------
Ignite-Bleeding


united we stand divided we fall


Wysłany: 2006-09-13 18:28

Muzyka folkowa jest trochę... niedzisiejsza :D
Dziwnie się jej słucha.



Wysłany: 2006-09-13 19:45

[quote:f0272ba357="fiedor"]Muzyka folkowa jest trochę... niedzisiejsza :D
Dziwnie się jej słucha.[/quote:f0272ba357]


Ale pomyśl przez tą swoją jak Ty to nazywasz "niedzisiejszość"jest cudowna, prawie magiczna, słyszalna historia. :)


Szalona, wariatka, marzycielka, romantyczka, ciepła, chodź i pyskata. Jestem wielkim kontrastem ^^


Wysłany: 2006-09-13 20:29

Foxy (Bicz)
Foxy
Posty: 117
Włocławek

[quote:561eae4937="fiedor"]Muzyka folkowa jest trochę... niedzisiejsza :D
Dziwnie się jej słucha.[/quote:561eae4937]

ooooo
no to ja jestem niedzisiejsza
nie dość, że stara (niektórzy dziwią się, że takie okazy jeszcze żyją to niedzisiejsza
ja gorąco polecam swoich faworytów:
Corvus Corax,
Cornix Maledictum,
Mediveal Babes,
Adaro,
troszkę w klimatach - In Extremo i Subway To Sally,

wogóle lubię połączenie muzyki elektronicznej i klimatów mediveal...
radzę sięgnięcie w tej kwestii po Heimataerde i płytkę "In Electronica" by Corvus Corax :)
czasem moje audycje w radio StreamElite w całości poświęcam tej właśnie muzyce - dlatego zapraszam serdecznie we wtorki o 20.00.
Z reguły wcześniej o tematyce audycji jest info na www.streamelite.com.

Cóż jeszcze mogę polecić - mam masę neo-folkowej muztki i electro-folkowej...
Sięgnijcie także po:
Cultus Ferox,
Garmarna,
Lamia,
Saltatio Mortis,
Lesiem...
kurcze mogłabym wymieniać i wymieniać...


jeju jednak niedzisiejsza jestem (może nienormalna?)


I can't look it in the eyes Seconal, Spanish fly, absinthe, kerosene... Cherry flavored neck and collar I can smell the sorrow on your breath, The sweat, the victory... and sorrow The smell of fear, I got it.


Wysłany: 2006-09-13 21:06

niedzisiejsza i nie normalna chyba jak kazdy tutaj :) sluchalem tych audycji i nie wiedzialem do teraz ze to Ty tam grasz



Wysłany: 2006-09-14 10:05

[quote:68d2d19abf="VampirePandora"]Muzyka celtycka, ba wogóle muzyka folkowa jest wspaniała!!!Niesie w sobie taki pokład energii, chyba jeszcze żadna piosenka niedoprowadziła mnie do łez jak jakaś (niestety nie pamiętam tytułu) folkowa zagrana na samych piszczałkach. Nie wiem, ale to było tak roździerające serducho...
A te wesołe są idealne na festyn. A tak właśnie może był z Was ktoś na festynie Celtyckim w Będzinie na zamku??? (ja nie byłam chlip... )[/quote:68d2d19abf]


podobnie wyglada muzyka biesiadna z elementami folku,muzyki irlandzkiej czy tez szant :D

ja jestem wielka fascynatka takiej muzyki jak i imprezy organizowanej w Warszawie "Echa Celtyckie" gdzie mozna przy dzwiekach muzyki tanczyc i swietnie sie bawic :D


Czarna róża z kolcami...


Wysłany: 2006-09-14 21:43

Foxy (Bicz)
Foxy
Posty: 117
Włocławek

[quote:4828710e31="NorwegianWinter"]niedzisiejsza i nie normalna chyba jak kazdy tutaj :) sluchalem tych audycji i nie wiedzialem do teraz ze to Ty tam grasz [/quote:4828710e31]

no ja
aczkolwiek muzyka z etnicznymi korzeniami pojawia się dość rzadko, bo Niewielu jest jej "smakoszy" :)
Na specjalną prośbę pogram zawsze to i owo
Zapraszam.


I can't look it in the eyes Seconal, Spanish fly, absinthe, kerosene... Cherry flavored neck and collar I can smell the sorrow on your breath, The sweat, the victory... and sorrow The smell of fear, I got it.


Wysłany: 2006-09-15 09:04

Ej no to super ^^. Zresztą zauważyliście że muzyka folkowa przeżywa swoisty renesans? Coraz więcej zespołów czerpie inspiracje z "korzeni".


Szalona, wariatka, marzycielka, romantyczka, ciepła, chodź i pyskata. Jestem wielkim kontrastem ^^


Wysłany: 2006-09-16 23:50

Aniol (Bicz)
Aniol
Posty: 158
Poznań * *Loża nr 1 ;)* *

[quote:f408d69f16="VampirePandora"]Muzyka celtycka, ba wogóle muzyka folkowa jest wspaniała!!!Niesie w sobie taki pokład energii, chyba jeszcze żadna piosenka niedoprowadziła mnie do łez jak jakaś (niestety nie pamiętam tytułu) folkowa zagrana na samych piszczałkach. Nie wiem, ale to było tak roździerające serducho...
A te wesołe są idealne na festyn. A tak właśnie może był z Was ktoś na festynie Celtyckim w Będzinie na zamku??? (ja nie byłam chlip... )[/quote:f408d69f16]

Folk jest stworzony do grania pod golym niebem.... szczegolnie w scenerii festynu z epoki -
jak wikinski Wolin czy Biskupin... muzyka idealnie komponuje sie ze szczekiem mieczy z pobliskiej bitwy i....
glosem wiatru na polu po bitwie ... :D

"Bela Lugosi nie zyje, ja zreszta tez.."


...


Wysłany: 2006-09-17 11:41 Zmieniony: 2006-09-17 14:10

Inyaloome (Bicz)
Inyaloome
Posty: 358
Poznań / moje

Witajcie!
Cieszę się, że tak wiele osób jest zafascynowanych szeroko pojetą muzyką folkową! W końcu to granie dla duszy...
Zgadzam się, że Mediveal Babes, Stary Olsa, Blackmore's Night a także Cruachan to świetne zaspoły.
Od siebie mogę polecić, np. Gite, Varttina, Yankele, Ogrody Alamut, Open Folk, Faun, Irish Folk, Loituma, Celtic guitar czy Kozackie pieśni i tańce!
Te i wiele, wiele innych niezwykle klimatycznych zespołów powinno pochłonąć każdego z choćby odrobiną wrażliwości na piękno... :wink:


Mon Mari...666 [img:dd992acbb5]http://img2.epuls.pl/images/smilies/mood_vampire_big.gif[/img:dd992acbb5] ...^V^


Wysłany: 2006-09-17 11:51

a ja powiem o troszkę innej muzyce folkowej...bardziej folkowo-rockowej :wink:
[b:a0a6df8a78]Rzepczyno [/b:a0a6df8a78]:D gorąco polecam :wink:

a co powiecie na [b:a0a6df8a78]Corvus Corax[/b:a0a6df8a78]?
albo Gailnhorns, czy Gailnharnos (kurcze, nigdy nie mogłam zapamiętać) - bo ten zespół jest naprawdę boski ^^


...I forgot to remember to forget... /johnny cash


Wysłany: 2006-09-18 10:56

Foxy (Bicz)
Foxy
Posty: 117
Włocławek

[quote:18da26e41f="frija"]

a co powiecie na [b:18da26e41f]Corvus Corax[/b:18da26e41f]? [/quote:18da26e41f]

uwielbiam ich po stokroć i wiele bym dała, żeby zobaczyć ich w końcu w Polsce.
IMO rewelacyjnie ruszliby publikę na takim CP !!

Odnoścnie nowości - właśnie dorwałam przed kilkoma godzinami coś co się nazywa "Village Kollektiv" (polskie dzieło!!) z płytką " Motion Rootz Experimental" - naprawdę wysoki poziom, świetnie wchodzi w ucho :)
Przypomina mi stylistycznie trochę szczwdzką Garmarne a troszkę rytmicznie płytę "In Electronica" właśnie zespołu Corvus Corax.
Polecam jeszcze raz audycję LAKMUS w StreamElite - postaram się w najbliższym czasie zagrać obszerne fragmenty tych właśnie płyt (i wiele więcej!).


I can't look it in the eyes Seconal, Spanish fly, absinthe, kerosene... Cherry flavored neck and collar I can smell the sorrow on your breath, The sweat, the victory... and sorrow The smell of fear, I got it.


Wysłany: 2006-09-19 15:04

A ja polecam finski zespół Tenhi dla mnie prawdziwy klejnot.Niezwykle nastrojowa i zapadająca w pamięć muzyka.Taki ponury neo folk z nutką prog rocka :)



Wysłany: 2006-10-01 21:29

Foxy (Bicz)
Foxy
Posty: 117
Włocławek

Już we wtorek 03-10-2006r. o godz. 20:00 moja audycja [b:1bbaf246dc]Lakmus - Roots - odrobina kimatów folkowych[/b:1bbaf246dc]
Pogram prze z półtorej godziny z lekkim zacięciem folkowym. Mam nadzieję, że muzycznie będzie ciekawie :P

Więcej na: http://streamelite.com/


I can't look it in the eyes Seconal, Spanish fly, absinthe, kerosene... Cherry flavored neck and collar I can smell the sorrow on your breath, The sweat, the victory... and sorrow The smell of fear, I got it.


Wysłany: 2006-10-15 20:25

Loriel (Anciliae)
Loriel
Posty: 7
Częstochowa / Poznań

Blackmore's Night - rządzi, niepodważalnie na całej linii, jak dla mnie. Uwielbiam tę grupę. Cenię teksty, brzmienie. Po prostu słodycz dla ucha. Zwłaszcza "Loreley"


Kasztany lubię. I czekoladę ;)


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło