Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Postęp po Szwedzku. Strona: 2

Wysłany: 2009-09-10 20:14

Eldarion (Specjalny)
Eldarion
Posty: 18
Poznań (no, pod Poznaniem ;) )

Hehe, Henning Mankell, Szwed jak by nie patrzeć, też uważał (już w 1995 roku, w książce "Fałszywy trop"), że Szwecja zmierza ku upadkowi poprzez rozpad więzi rodzinnych, zbyt duże uwielbienie postępu ;]


"Darkness inprisoning me, all I see, absolute horror!"


Wysłany: 2010-04-08 00:49 Zmieniony: 2010-04-08 00:52

no cóż... Z tym upadkiem mogę się zgodzić, choć akurat homoseksualiści Mi nie przeszkadzają. Zawsze byli, teraz po prostu przestali się ukrywać, bo zniknęły represje za tę orientację i styl życia. Ale co do upadku wartości rodzinnych, patriotycznych, narodowych, to niestety się zgadzam.
I uważam, że ratunkiem na to jest bardzo konserwatywne pogaństwo, takie jak Rodzimowierstwo, Asatru czy Odynizm. Ludzie je wyznający są przeważnie bardziej konserwatywni od większości chrześcijan, przy czym ten konserwatyzm nie zakłada gnębienia kobiet czy wstrętu przed seksem - przeciwnie, religie pogańskie uważają seks z partnerką/partnerem (nie tylko żoną/mężem, ale i tak osobą, której jesteśmy wierni i która jest jedyna) za coś dobrego, fajnego i potrzebnego. Wartości, które te religie prezentują, to odwaga, honor, rodzina, wspólnota, troska o zdrowie i siłę, rozwój duchowy i fizyczny, dążenie do harmonii z przyjaznymi nam ludźmi.

Nie chcę nikogo przekonywać ani "nawracać", po prostu uważam, że taka alternatywa ma szansę podnieść Europę z letargu, w który pchnął ją nihilizm. Poganinem jestem i będe niezależnie od tego, czy ta religia zdobędzie szersze poparcie (wszystko na to wskazuje np. na Islandii, gdzie Asatru jest najszybciej rosnącą religią), czy nie. Czy chrześcijaństwo da radę - nie wiem, ale myślę że też. Dlatego nie jestem wrogiem tej religii, mimo że nie wyznaję monoteizmu. Uważam, że powinniśmy się wzajemnie wspierać w dążeniu do wspólnego celu, poganie i chrześcijanie. Mimo wszystko, chrześcijaństwo ma ogromne zasługi w rozwijaniu Europy i trzymaniu jej w ryzach moralności. Nie zawsze zgadzam się z chrześcijańskim pojęciem moralności, ale wolę ją od totalnego rozpasania, rozpadu więzi i niewierności.

Takie coś, jak rosnąca przestępczość, rozmiękczanie i rozmydlanie prawa, kluby swingersów, pedofilia, itp, to moim zdaniem widoczny znak upadku Europy.


"In the night, the seawinds are calling" (Accept)


Wysłany: 2010-04-21 15:27

Ja sie generalnie nie czepiam homoseksualizmy. To prawda, byli zawsze, tylko teraz przestali się ukrywać. Natomiast drażnią mnie osobistości typu pan bodajze Biedroń który usiłyuje z homoseksualizmu zrobić wyższą formę życia. Kiedy np. probował wtłoczyć w program nauczania "tęczowy elementarz" gdzie pisze że i tu cytat "Ala ma kota, a kot ma asa" (czy może ass'a :P ) no to skręca mnie w środku. Postęp postępem. Pytanie czy takie uwielbienie dla takich rzeczy to postęp czy po prostu zachłyśnięcie się czymś nowym ?

co druga kobieta jest biseksualna (to cvhyba jakaś moda teraz), co 10 artysta przyznaje sie ze jest gejem, niewazne czy jest czy nie.

jak mowie, nic nie mam do homoseksualizm. wnerwia mnie jedynie "moda" na to.


Don't try to show them, how much above them you are


Wysłany: 2010-04-21 18:28

HBVILK (Bicz)
HBVILK
Posty: 263
Skoghall Szwecja

[quote:b612d972b3="freya_blathin"][quote:b612d972b3="Gothic_sun"]Pozwole sobie na zabranie glosu w tej jakze podnioslej dyskusji jako tzw, "rzeczoznawca" (od 20 lat mieszkam we Szwecji). Obejrzalam propagandowy i stronniczy "reportaz" na YouTube, w ktorym ukazano nieprawdziwy i wypaczony obraz Szwecji. W sumie nie dziwi mnie to, zwazywszy na fakt kto jest autorem filmiku - kontrowersyjna, prawicowo-katolicka Fronda TV.

Uwazam, ze do tego typu informacji nalezy zawsze podchodzic krytycznie.[/quote:b612d972b3]

Bardzo wartościowa wypowiedź i szczerze się pod nią podpisuję. Od siebie dodam, że nie trzeba znać realiów życia w Szwecji, żeby wyczuć na kilometr że film jest tendencyjny i propagandowy. Proponuję zrobić analogiczny filmik o wspaniałej polskiej katolickiej rzeczywistości i zmontować np scenki typu: jak KK masowo tuszuje molestowanie, no bo jawny homoseksualizm straszny, ale skryte obmacywanie dzieci przez księży już nie, następnie jeden po drugim przypadki zakatowania dzieci przez rodziców lub przy biernych przyzwoleniu rodziców i jakiego rodzaju Ci "dorośli" ponoszą konsekwencje itp. Uważam że w Polsce znalazłoby się mnóstwo dużo bardziej bulwersujących przypadków do opisania w tego rodzaju reportażu. Z mojego punktu widzenia założenia szwedzkie są dużo lepsze niż polskie, a błędów systemu mamy u nas na pewno nie mniej, więc tak naprawdę nie ma się czym emocjonować[/quote:b612d972b3]Mieszkam w Szwecji i to co zobaczyłem w tym reportażu zwaliło mnie z nóg . Stek kłamstw ,przejaskrawień ,propaganda ,stronniczość wręcz ekstremalna .Kraj szczerych,skromnych ,prawdziwych ludzi z trochę tylko wyczuwalnym kompleksem "prowincji Europy" ... pokazany został jako jakaś degrengolada totalna .To straszne jeśli ktoś w to uwierzy ...To jest tak prawdziwe jak obraz Polski z białym niedzwiedziem na Dworcu Centralnym w Warszawie


..kamień leży aż go kiedyś będę siłę wtoczyć mial, moze wtedy uda sie, a teraz tchu mi brak...


Wysłany: 2010-04-21 20:57

[quote:980e687035="Gothic_sun"]W sumie nie dziwi mnie to, zwazywszy na fakt kto jest autorem filmiku - kontrowersyjna, prawicowo-katolicka Fronda TV.
[/quote:980e687035]

Bardzo czesto słyszy się że informacje pochodzą z prawicowo kontrowersyjnych źródeł, inni znowu mówią że pochodzi z lewacko-anarchistycznych... to prosty retoryczny chwyt [i:980e687035](pozwolę sobie na razie nie wypowiadać się o jego)[/i:980e687035] mający na celu deprecjację zródła informacji bo jakaś tam większość uwaza je za niegodne :) [i:980e687035](i tu uwaga chyba jedyny przypadek powoływania się na większość w dobie ochrony i walki o prawa ciemiężonych mniejszości)[/i:980e687035]

Zamiast rozprawić się i podyskutować z treścią filmiku :) łatwiej i szybciej nazwać autora kontrowersyjno-prawicowo-... kimś... w każdym bądź razie osobnikiem o śmiesznych poglądach... z którymi i tak nie ma co dyskutować i zapomnieć że takie istnieją :)


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Wysłany: 2010-04-21 20:58 Zmieniony: 2010-04-21 20:58

[quote:abdc3633c4="Gothic_sun"]W sumie nie dziwi mnie to, zwazywszy na fakt kto jest autorem filmiku - kontrowersyjna, prawicowo-katolicka Fronda TV.
[/quote:abdc3633c4]

Bardzo czesto słyszy się że informacje pochodzą z prawicowo kontrowersyjnych źródeł, inni znowu mówią że pochodzi z lewacko-anarchistycznych... to prosty retoryczny chwyt [i:abdc3633c4](pozwolę sobie na razie nie wypowiadać się o tresci filmu)[/i:abdc3633c4] mający na celu deprecjację zródła informacji bo jakaś tam większość uwaza je za niegodne :) [i:abdc3633c4](i tu uwaga chyba jedyny przypadek powoływania się na większość w dobie ochrony i walki o prawa ciemiężonych mniejszości)[/i:abdc3633c4]

Zamiast rozprawić się i podyskutować z treścią filmiku :) łatwiej i szybciej nazwać autora kontrowersyjno-prawicowo-... kimś... w każdym bądź razie osobnikiem o śmiesznych poglądach... z którymi i tak nie ma co dyskutować i zapomnieć że takie istnieją :)


Co masz zrobić dzisiaj zrób jutro !! ------------------------------------------------- Ps. Jako, że koleżanka z oburzeniem stwierdziła że mój światopogląd jest odrażający i rodem ze średniowiecza myślę że będę tu pasował :P


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło