Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Postęp po Szwedzku. Strona: 1

Wysłany: 2009-09-08 21:11

Tu mi się przypomniał tekst zespołu Izrael,

"Czasami myślisz, że system nieśmiertelny jest,
Że walka z nim traci cały sens,
Ale nic nie zatrzyma tego, co zaplanował Bóg,
Cały system rozleci się u Jego stóp,
Ujrzą Jego chwałę,synowie ciemności,
Będą zgrzytać zębami w bezsilnej złości".


Forever Begins.


Wysłany: 2009-09-09 06:02

jeśli chodzi o Szwecję, podoba mi się szwedzki system nauczania mówiący o tym,że uczniowie powinni y\uczyć się w szkole. chodzi mi ogólnie o brak prac domowych itd. ;D


Zniewolenie ciała uwalnia duszę.


Wysłany: 2009-09-09 07:28

Oba filmy są świetne i pouczające. Udowadniają, że współczesna lewica to nihilizm i samobójstwo rozłożone na lata. Powinny go obejrzeć polskie feminazistki, takie jak Magdalena Środa czy Kazimiera Szczuka, które chciałyby ten Babilon przenieść do nas.


Forever Begins.


Wysłany: 2009-09-09 15:47

SAMAEL66 (Bicz)
SAMAEL66
Posty: 77
Bielsko-Biała Inowrocław (Finlan...

teraz już wiem dlaczego Finowie mówią o Szwedach i o wszystkim co jest szwedzkie że jest gejowskie hehe (wyjątek Volvo) ja się cieszę że Finowie są normalni :)

co do Szwecji to myślę że tam propagowanie tolerancji zostało mylnie zrozumiane i wprowadzone w życie ehh

W filmie nie ukazali takich rzeczy jak np. istnienie tam grup nazistowskich działających zupełnie legalnie, a takie tam działają.


życie nie składa się z wdechów i wydechów życie to chwile które zapieraja dech w piersi


Wysłany: 2009-09-09 16:05

[quote:64b045888c="SAMAEL66"]

W filmie nie ukazali takich rzeczy jak np. istnienie tam grup nazistowskich działających zupełnie legalnie, a takie tam działają.[/quote:64b045888c][size=18:64b045888c][/size:64b045888c]

Bo nie ma wroga na lewica, nie ważne, czy jest to lewica internacjonalistyczna czy nacjonalistyczna (szowinistyczna).


Forever Begins.


Wysłany: 2009-09-09 16:12

Jakby używali mózgów to nie byłoby takich głupich problemów. Jedni popadają w jedne skrajności, inni w inne. Zalecam umiarkowanie.


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2009-09-09 16:18

[quote:88af6685de="Freakstranger"]Jakby używali mózgów to nie byłoby takich głupich problemów. [/quote:88af6685de]
Sugerujesz, ze Szwedzi nie używają mózgów?


I'm rolling like a stone... never creep.


Wysłany: 2009-09-09 16:29

[quote:f680fc50b6="horseman"][quote:f680fc50b6="Freakstranger"]Jakby używali mózgów to nie byłoby takich głupich problemów. [/quote:f680fc50b6]
Sugerujesz, ze Szwedzi nie używają mózgów?[/quote:f680fc50b6]

Wielu ludzi w stopniu mniej lub bardziej zaawansowanym oraz w różnych kwestiach, nie tylko Szwedzi. Ale moim zdaniem wszystko co złe między ludźmi zaczyna się w dużej mierze od głupoty.


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2009-09-09 16:34

[quote:4eafda612a="Freakstranger"][quote:4eafda612a="horseman"][quote:4eafda612a="Freakstranger"]Jakby używali mózgów to nie byłoby takich głupich problemów. [/quote:4eafda612a]
Sugerujesz, ze Szwedzi nie używają mózgów?[/quote:4eafda612a]

Wielu ludzi w stopniu mniej lub bardziej zaawansowanym oraz w różnych kwestiach, nie tylko Szwedzi. Ale moim zdaniem wszystko co złe między ludźmi zaczyna się w dużej mierze od głupoty. [/quote:4eafda612a]
Głupota to bardzo nieścisłe pojęcie i bardzo zależne od punktu widzenia. Dlaczego np. uważasz, że to co tam się dzieje jest złe? Prawdopodobnie dlatego, że tak zostałeś wychowany. Wydaje się, że to co tam się dzieje prowadzi do upadku ludzkości... może tak się tylko wydaje?


I'm rolling like a stone... never creep.


Wysłany: 2009-09-09 16:41

Gothic_sun (Anciliae)
Gothic_sun
Posty: 183
dusza - SOMEWHERE IN THE REALM O...

Pozwole sobie na zabranie glosu w tej jakze podnioslej dyskusji jako tzw, "rzeczoznawca" (od 20 lat mieszkam we Szwecji). Obejrzalam propagandowy i stronniczy "reportaz" na YouTube, w ktorym ukazano nieprawdziwy i wypaczony obraz Szwecji. W sumie nie dziwi mnie to, zwazywszy na fakt kto jest autorem filmiku - kontrowersyjna, prawicowo-katolicka Fronda TV.

Uwazam, ze do tego typu informacji nalezy zawsze podchodzic krytycznie.


All is only illusion...all except the music! "Music is a place to go to take refuge. It is a sanctuary from mediocrity and boredom. It is innocent and it is a place you can lose yourself in thoughts and memories and intricacies.”


Wysłany: 2009-09-09 16:46

[quote:d3f8c879e8="horseman"][quote:d3f8c879e8="Freakstranger"][quote:d3f8c879e8="horseman"][quote:d3f8c879e8="Freakstranger"]Jakby używali mózgów to nie byłoby takich głupich problemów. [/quote:d3f8c879e8]
Sugerujesz, ze Szwedzi nie używają mózgów?[/quote:d3f8c879e8]

Wielu ludzi w stopniu mniej lub bardziej zaawansowanym oraz w różnych kwestiach, nie tylko Szwedzi. Ale moim zdaniem wszystko co złe między ludźmi zaczyna się w dużej mierze od głupoty. [/quote:d3f8c879e8]
Głupota to bardzo nieścisłe pojęcie i bardzo zależne od punktu widzenia. Dlaczego np. uważasz, że to co tam się dzieje jest złe? Prawdopodobnie dlatego, że tak zostałeś wychowany. Wydaje się, że to co tam się dzieje prowadzi do upadku ludzkości... może tak się tylko wydaje?[/quote:d3f8c879e8]

Nie powiedziałem, że uważam to za złe czy dobre. Powiedziałem ogólnie, że nie byłoby takich problemów gdyby nie głupota. I nie zostałem tak wychowany, nie wiesz nic o moim stosunku do wychowywania mnie w mojej rodzinie, więc proszę Cię, nie wysnuwaj zbyt daleko idących wniosków na temat mojej osoby.

[quote:d3f8c879e8="Gothic_sun"]Pozwole sobie na zabranie glosu w tej jakze podnioslej dyskusji jako tzw, "rzeczoznawca" (od 20 lat mieszkam we Szwecji). Obejrzalam propagandowy i stronniczy "reportaz" na YouTube, w ktorym ukazano nieprawdziwy i wypaczony obraz Szwecji. W sumie nie dziwi mnie to, zwazywszy na fakt kto jest autorem filmiku - kontrowersyjna, prawicowo-katolicka Fronda TV.

Uwazam, ze do tego typu informacji nalezy zawsze podchodzic krytycznie.[/quote:d3f8c879e8]

Raczej umiarkowanie. Nie ekscytować się zbytnio a lepiej rozeznać, jeśli komuś zależy na wyrobieniu prawidłowej opinii w temacie.


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2009-09-09 16:51

[quote:f95993ad43="Gothic_sun"]Pozwole sobie na zabranie glosu w tej jakze podnioslej dyskusji jako tzw, "rzeczoznawca" (od 20 lat mieszkam we Szwecji). Obejrzalam propagandowy i stronniczy "reportaz" na YouTube, w ktorym ukazano nieprawdziwy i wypaczony obraz Szwecji. W sumie nie dziwi mnie to, zwazywszy na fakt kto jest autorem filmiku - kontrowersyjna, prawicowo-katolicka Fronda TV.

Uwazam, ze do tego typu informacji nalezy zawsze podchodzic krytycznie.[/quote:f95993ad43]

No tak co innego jakby program został zrobiony przez nie stronnicze feministki czy wyważoną Krytykę Polityczną.
Natomiast z pozycji katolickiej, to co się dzieje w Szwecji jest Sodomą i Gomorą i jest tylko kwestią czasu, kiedy ten naród stojący nad moralną i kulturową przepaścią uczyni duży krok do przodu.


Forever Begins.


Wysłany: 2009-09-09 16:55

[quote:f32cda3854="Freakstranger"][quote:f32cda3854="horseman"][quote:f32cda3854="Freakstranger"][quote:f32cda3854="horseman"][quote:f32cda3854="Freakstranger"]Jakby używali mózgów to nie byłoby takich głupich problemów. [/quote:f32cda3854]
Sugerujesz, ze Szwedzi nie używają mózgów?[/quote:f32cda3854]

Wielu ludzi w stopniu mniej lub bardziej zaawansowanym oraz w różnych kwestiach, nie tylko Szwedzi. Ale moim zdaniem wszystko co złe między ludźmi zaczyna się w dużej mierze od głupoty. [/quote:f32cda3854]
Głupota to bardzo nieścisłe pojęcie i bardzo zależne od punktu widzenia. Dlaczego np. uważasz, że to co tam się dzieje jest złe? Prawdopodobnie dlatego, że tak zostałeś wychowany. Wydaje się, że to co tam się dzieje prowadzi do upadku ludzkości... może tak się tylko wydaje?[/quote:f32cda3854]

Nie powiedziałem, że uważam to za złe czy dobre. Powiedziałem ogólnie, że nie byłoby takich problemów gdyby nie głupota. I nie zostałem tak wychowany, nie wiesz nic o moim stosunku do wychowywania mnie w mojej rodzinie, więc proszę Cię, nie wysnuwaj zbyt daleko idących wniosków na temat mojej osoby. [/quote:f32cda3854]
Z kontekstu wywnioskowalem, ze uwazasz to za zło. Wyglada na to ze blednie. ok. Według Ciebie jednak jest to problem.
Nie określiłeś też, że jest to dobre lub złe. Ogólnie to wygląda na to, że uważasz to za nijakie. Może masz rację. Za mało danych a poza tym to bezpieczniejsze.


I'm rolling like a stone... never creep.


Wysłany: 2009-09-09 17:03

[quote:aae6cf7853="horseman"]Z kontekstu wywnioskowalem, ze uwazasz to za zło. Wyglada na to ze blednie. ok. Według Ciebie jednak jest to problem.
Nie określiłeś też, że jest to dobre lub złe. Ogólnie to wygląda na to, że uważasz to za nijakie. Może masz rację. Za mało danych a poza tym to bezpieczniejsze.[/quote:aae6cf7853]

Kolejny raz w wyniku tego, że nie podałem swojego stanowiska przypisujesz mi inne niż wymienione dotychczas. Złe jest to co działa negatywnie na ludzi. Ja tylko mówię, że z głupoty wynika problem, nie wskazuję co jest głupotą. Poza tym znów powstałaby kolejna rozmowa tego typu co "Kościół vs homoseksualiści" i to bardzo zbliżona tematycznie. I temat automatycznie by padł.


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2009-09-09 17:16

[quote:ef7031f069="Freakstranger"]
Kolejny raz w wyniku tego, że nie podałem swojego stanowiska przypisujesz mi inne niż wymienione dotychczas. Złe jest to co działa negatywnie na ludzi. Ja tylko mówię, że z głupoty wynika problem, nie wskazuję co jest głupotą. Poza tym znów powstałaby kolejna rozmowa tego typu co "Kościół vs homoseksualiści" i to bardzo zbliżona tematycznie. [/quote:ef7031f069]
ok. daruje sobie juz;]. mam dosyc.
kolejny temat o wierze w istnienie tzw. wartości wyższych. nie macie już dość?;]


I'm rolling like a stone... never creep.


Wysłany: 2009-09-10 05:21

XD ja chciałabym tylko spytać, który z wojowników moralności był w Szwecji :D?

Gothic_sun jest od lat na miejscu i chyba wie lepiej.


:)


Wysłany: 2009-09-10 06:10

Gothic_sun (Anciliae)
Gothic_sun
Posty: 183
dusza - SOMEWHERE IN THE REALM O...

No coz...jak widac manipulacja medialna odnosi zamierzony skutek...przeraza mnie to bezkrytyczne podejscie do tematu...co najdziwniejsze komentarze do reportazu skoncentrowaly sie jedynie na podejsciu Kosciola Szwedzkiego do kwestii homoseksualismu.

Wszystkim tym, ktorych zbulwersowala wypowiedz pastora - homoseksualisty dedykuje ponizszy reportaz:

http://www.youtube.com/watch?v=6DTeIhwkrIk&feature=related


All is only illusion...all except the music! "Music is a place to go to take refuge. It is a sanctuary from mediocrity and boredom. It is innocent and it is a place you can lose yourself in thoughts and memories and intricacies.”


Wysłany: 2009-09-10 10:50

[quote:7ef780f4a9="Gothic_sun"]Pozwole sobie na zabranie glosu w tej jakze podnioslej dyskusji jako tzw, "rzeczoznawca" (od 20 lat mieszkam we Szwecji). Obejrzalam propagandowy i stronniczy "reportaz" na YouTube, w ktorym ukazano nieprawdziwy i wypaczony obraz Szwecji. W sumie nie dziwi mnie to, zwazywszy na fakt kto jest autorem filmiku - kontrowersyjna, prawicowo-katolicka Fronda TV.

Uwazam, ze do tego typu informacji nalezy zawsze podchodzic krytycznie.[/quote:7ef780f4a9]

Bardzo wartościowa wypowiedź i szczerze się pod nią podpisuję. Od siebie dodam, że nie trzeba znać realiów życia w Szwecji, żeby wyczuć na kilometr że film jest tendencyjny i propagandowy. Proponuję zrobić analogiczny filmik o wspaniałej polskiej katolickiej rzeczywistości i zmontować np scenki typu: jak KK masowo tuszuje molestowanie, no bo jawny homoseksualizm straszny, ale skryte obmacywanie dzieci przez księży już nie, następnie jeden po drugim przypadki zakatowania dzieci przez rodziców lub przy biernych przyzwoleniu rodziców i jakiego rodzaju Ci "dorośli" ponoszą konsekwencje itp. Uważam że w Polsce znalazłoby się mnóstwo dużo bardziej bulwersujących przypadków do opisania w tego rodzaju reportażu. Z mojego punktu widzenia założenia szwedzkie są dużo lepsze niż polskie, a błędów systemu mamy u nas na pewno nie mniej, więc tak naprawdę nie ma się czym emocjonować



Wysłany: 2009-09-10 13:47

[quote:d70aa57c34="Gothic_sun"]No coz...jak widac manipulacja medialna odnosi zamierzony skutek...przeraza mnie to bezkrytyczne podejscie do tematu...co najdziwniejsze komentarze do reportazu skoncentrowaly sie jedynie na podejsciu Kosciola Szwedzkiego do kwestii homoseksualismu.

Wszystkim tym, ktorych zbulwersowala wypowiedz pastora - homoseksualisty dedykuje ponizszy reportaz:

http://www.youtube.com/watch?v=6DTeIhwkrIk&feature=related[/quote:d70aa57c34]

Nie trzeba mieszkać w Szwecji, żeby orientować się w tamtejszej sytuacji obyczajowo- społecznej. Podobnie jak niemieccy i holenderscy działacze gejowscy, nie mieszkając w Polsce potrafią dostrzec u nas państwo wyznaniowe lub zgoła faszyzm.
Natomiast ów dokument ma charakter bezkrytyczny, gdyż jest zrobiony przez katolików, a współczesna Szwecja pod względem kulturowo-obyczajowym jest Babilonem.
Co do tego filmiku na YouTube, to mogę tylko powiedzieć, że jako katolik nienawidzę sodomii, grzechu, ale sodomitom współczuję.


Forever Begins.


Wysłany: 2009-09-10 19:16

Aligator Napisał:
[quote:7ec6b60036]

Mozna mówić że film jest tendencyjny, jednak ciężko się nie zgodzić z tym że reportaż pokazuje postępujący upadek kulturalny który w tamtym kraju ma miejsce (brak szacunku dla zmarłych, niszczenie rodziny, wprowadzanie kultu aparatu administracyjnego który się nie myli, wreszcie eksplozję pragmatyzmu, cynizmu i o zgrozo nietolerancji ;P


Samo życie...[/quote:7ec6b60036][b]

Cała Europa jest gdzieś w takim samym miejscu, w jakim było cesarstwo zachodnio-rzymskie w 400 roku, nawet objawy są podobne, upadek rodziny, wiary, kryzys gospodarczy, obecność barbarzyńców w naszych granicach, popularność religii orientalnych. A lobby gejowsko- feministyczne z uśmiechem na ustach prowadzi tą karawanę ślepców w kierunku ostatniego kroku postępu, tuż za przepaścią.


Forever Begins.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło