Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Sąd Ostateczny: Sierpień 2009. Strona: 1

Artykuł: Sąd Ostateczny: Sierpień 2009

Sąd Ostateczny: Sierpień 2009 Wysłany: 2009-09-01 17:44

To zapraszam do dyskusji :)


.


Wysłany: 2009-09-02 08:42

I to mi sie k***a podoba - 3 osoby na krzyż mają cos do powiedzenia, a pozostali wola pisać kto jak komu obciagnął laskę i czy bondage jest super czy nie :lol:


.


Wysłany: 2009-09-02 08:51

Najnowszy Nachtmahr trafnie opisany jeżeli chodzi o niebezpieczne zbliżanie się do granicy techno. Czy płyta zawiera wybitne kawałki? Nie sądzę. Wiem jedynie, że mimo wszystko wydawnictwo to przyjmie się na polskich parkietach - taneczne kawałki z chwytliwą melodią. 6/10? Stanowczo za wysoko - moja propozycja 4/10. Nie zmienia to faktu, że zobaczył bym chętnie Nachtmahr na CP 2010.


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2009-09-02 09:20

dr_Faustus Napisał:
[quote:861aa08cad="Harlequin"] A co do tematu to o muzyce Gniew pogadamy przy piwku jak sie spotkamy w kameralnej atmosferze. I dzieki za pomysl comiesiecznego Sądu bo to jest to co mnie jeszcze przyciaga tutaj, dzieki temu tez odkrylem pare ciekawych rzeczy na ktore pewnie bym normalnie uwagi nie zwrocil.[/color][/quote:861aa08cad]

Miło to słyszeć :) ojj, postaram sie w jakiś weekend zahaczyc o 3city, ale tym razem bez leżakowania na Złotej Karczmie :)


.


Wysłany: 2009-09-02 10:16

Allu, i tak wiele z tych płyt jest sprzed 3-4 miesiecy i dopiero teraz je odkopuje, bo gdzieś uciekły mi. jesli chodzi o starocie - o tych naprawde dobrych staram sie pisac recki :)

problem jest tej natury, ze ja sam jeden często fizycznie nie jestem w stanie obsłuchac dobrze 30 płyt, a rąk do pomocy brakuje i nikt sie nie kwapi, aby samemu z siebie zaproponowac pomoc. We wrześniu np bedzie fpizdu zajebistych płyt i w ogóle dużo wydawnictw, a ja wiem ze moze z 15 obsłucham. Ciekawe kto sie pokusi o to, że cos napisac .. ja i siostry znów ?


.


Wysłany: 2009-09-02 10:35

zobaczymy Alu :) mniet ez ta forma sie podoba, ale jak mam sam pisać to sie zwyczajnie zajebie :? Tak samo V&V z elektroniką :?


.


Wysłany: 2009-09-02 10:45

[quote:1ff4904bbd="Harlequin"]ja i siostry znów?[/quote:1ff4904bbd]

To na pewno, ale kto jeszcze?

Nie będę ukrywać, ja w tym miesiącu (i chyba w poprzednim również) po prostu odpuściłam Sąd Ostateczny - głównie w związku ze znikomym odzewem ze strony użytkowników dla których de facto jest to pisane.

Wracając do tematu: jeśli chodzi o płytę miesiąca, prócz naprawdę udanego powrotu Perfidious Words nie wyróżniłabym niczego innego. Kompletnie zawiodłam się na Clan Of Xymox "In Love We Trust" - zbyt czytelne muzyczne aluzje do wcześniejszych płyt (chociażby utwór "Sea Of Doubt" łudząco podobny do "All I Have" z krążka "Creatures"), podobna "filozofia" doboru temp itp. Chyba za bardzo chcieli nagrać coś "nieszablonowego". W rzeczywistości zespół rozmienił swój potencjał na drobne podpisując się pod muzyką owszem chwilami intrygującą, niestety w większości nużącą i szybko ulatniającą się z pamięci...

To tyle, pozdrawiam rozmówców z góry



Wysłany: 2009-09-03 10:20

No i na tych słowach chyba skończyła się kreatywność naszych czytelników, bo teraz ani widu ani słychu - zapewne nikt tutaj nie słucha muzyki i nie bardzo ma cokolwiek do powiedzenia :)


.


Wysłany: 2009-09-03 10:25

[quote:b1b5c11c31="Harlequin"]No i na tych słowach chyba skończyła się kreatywność naszych czytelników, bo teraz ani widu ani słychu - zapewne nikt tutaj nie słucha muzyki i nie bardzo ma cokolwiek do powiedzenia :)[/quote:b1b5c11c31]

ja tam się wole lansować :) niż pisać o muzyce, na której zwyczajnie się nie znam no i do tego jestem głucha jak pień :)


pozamieniałam się z amebą na rozum.


Wysłany: 2009-09-03 10:36

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:e16265642d="cross-bow"][quote:e16265642d="Harlequin"]No i na tych słowach chyba skończyła się kreatywność naszych czytelników, bo teraz ani widu ani słychu - zapewne nikt tutaj nie słucha muzyki i nie bardzo ma cokolwiek do powiedzenia :)[/quote:e16265642d]

ja tam się wole lansować :) niż pisać o muzyce, na której zwyczajnie się nie znam no i do tego jestem głucha jak pień :)[/quote:e16265642d]

ot i kwintesencja 8O :lol: :idea:


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2009-09-03 10:38

[quote:9d1f3b858a="cross-bow"]ja tam się wole lansować :) niż pisać o muzyce, na której zwyczajnie się nie znam no i do tego jestem głucha jak pień :)[/quote:9d1f3b858a]


8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


.


Wysłany: 2009-09-03 11:07

UDO - chciałem wrzucic, bo lubie, ale nie udało mi się tego zassac.

Leaves Eyes - premiera dopiero we wrześniu, wiec pojawi sie we wrześniu (w sumie juz jest nawet napisana). To samo z the 69 Eyes.

Ciebie za to Adalbercie bardzo serdecznie zapraszam do pomocy - jesli słuchasz innej muzyki, to dołóż cegiełkę i napisz choć 2-3 pozycje w miesiącu z jakiegoś zakresu, którego nie słucham - na pewno dołącze do podsumowania. Pewnie, że SO jest subiektywne, bo nie będę sie zmuszał do słuchania czegoś, czego zwyczajnie nie lubie.

Cieszę sie, że się ustosunkowałeś do artykułu :)


.


Wysłany: 2009-09-03 16:52

[quote:eea8aa61fd="Dementia"]Trudno zestawić parę płytek z paroma opiniami ale jak zadyma to na całego.

Zestawiam moje typy 2009 :

Obscura "Cosmogenesis"
Man Must Die "No Tolerance For Imperfection"
Swashbuckle "Back To The Noose"
Graves of Valor "Salarian Gate"
Jucifer "L'Autrichienne"
Divine Heresy "Bringer of Plagues"
Inferi "The End Of An Era"
Sacred Reich "American Way" Remastered
Brutal Truth "Evolution Through Revolution"
Iron Man "I Have Returned"
Goatwhore " Carving Out The Eyes Of God"
Outlaw Order "Dragging Down The Enforcer"
Kylesa "Static Tensions"
Burnt By The Sun "Heart of Darkness"[/quote:eea8aa61fd]

uuaaaaa, Divine heresy, zastanawiam się za co można lubić ten album :)


.


Wysłany: 2009-09-03 18:41

Dziś dorwałem Burnt By The Sun "Heart of Darkness" dość dobra płyta, pierwsze 5 numerów wprost znakomite, pozniej troszkę nudniej się robi, ale sama końcówka w postaci The Wolves Are Running na nowo przykuwa uwagę:) nie jest to moze ta sama forma co kilka lat temu ale jest na czym zawiesic ucho 7/10 :)

Gene Hoglan bez formy? W Mechanism to kompanów ma raczej przeciętnych i chyba dopasował sie do poziomu , za to grajac na ostatniej płycie ZimmersHole (2008 r) i mając u boku dwóch znajomych z SYL (Jed Simon i Byron Stroud ) pokazał sie z dobrej strony


...and music? Well, it's just entertainment folks.


Wysłany: 2009-09-04 05:48

1. co do Divine Heresy - shred shreda shredem pogania - nie dla mnie niestety. Wolę debiut.
2. Gene Hoglan ... chyba rzeczywiscie ma kryzys formy. Mechanism mnie nie zachwycił, Tenet słabiutki, Zimmers Hole nigdy nie lubiłem ...

Moje typy ? Na dzien dzisiejszy:

1. Mastodon - Crack The Skye

POTEM DŁUGO DŁUGO NIC

2. The Eden House - Smoke & Mirrors
3. Ulcerate - Everything Is Fire
4. Megadeth - Endgame
5. Gavin Castleton - Home
6. Obscura - Cosmogenesis
7. Vangough - Manikin Parade
8. Kotebel - Ouroboros
9. Altar Of Plagues - White Tomb
10.Shining - VI: Klagopsalmer


.


Wysłany: 2009-09-04 06:35

[quote:4bcc6226d0="Harlequin"][quote:4bcc6226d0="cross-bow"]ja tam się wole lansować :) niż pisać o muzyce, na której zwyczajnie się nie znam no i do tego jestem głucha jak pień :)[/quote:4bcc6226d0]


8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:[/quote:4bcc6226d0]

oj tam oj tam - znasz mnie przecież nie od dziś


pozamieniałam się z amebą na rozum.


Wysłany: 2009-09-04 15:21

A dla mnie "Crack the Skye" to cudowny progrock nie z tego świata :) niby troche zapożyczyli pomysłów sprzed 35 lat, ale i tak czuć, że to Mastek gra :) świetne melodie, róznorodne xrodła inspiracji, a wszystko wydaje sie niesłychanie spójne. Ja w tym czuję głębię :)

Ulcerate - Imoolation + Gorguts w zupełnie nowej muzycznej oprawie :)) ogromny powiew świeżości w gatunku, może to być klasyk :)

Megadeth - ... niby graja swoje, ale w każdym kawałku po 40 zajebistych solówek, kawałki żwawe, dynamiczne i to sie są czcze słowa, że to najlepsza płyta od czasu "rust in peace" :) no i k***a czuć w tych kawałkach mięcho :D


.


Wysłany: 2009-09-09 14:20

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

[quote:cb1f92d031="Phantom"] Czy płyta zawiera wybitne kawałki? Nie sądzę. Wiem jedynie, że mimo wszystko wydawnictwo to przyjmie się na polskich parkietach - taneczne kawałki z chwytliwą melodią. 6/10? Stanowczo za wysoko - moja propozycja 4/10. Nie zmienia to faktu, że zobaczył bym chętnie Nachtmahr na CP 2010.[/quote:cb1f92d031]
Osobiście zastanawiałam się nad oceną 5 czy 6. Jak dla mnie 4 to jednak za niska ocena, chociaż płyta jest odczuwalnie słabsza od poprzedniczki.


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2009-09-11 17:24

No i proszę. Jednak trochę podyskutowaliście.:) Chciałbym się wypowiedzieć w imieniu tej części portalowiczów którzy to nie czytają, nie słuchają i nie dyskutują (czyli w moim własnym imieniu).
Trójco! Naprawdę doceniam wasz wysiłek, wiedzę i zaangażowanie. Czytam Sądy Ostateczne odkąd dołączyłem do portalu (raptem kilka miesięcy) i SERIO SERIO SERIO prawie zawsze jakąś płytkę z tego posłucham i coś fajnego podłapię. Bardzo potrzebne jest takie zestawienie bo choćby płyta opisana była w jakiejś recenzji to skąd ja biedny żuczek gnojowniczek mam wiedzieć, że takiej czy innej recki mam szukać?! A tu przynajmniej mam (co prawda waszą subiektywną) ocenę i choć trochę wiem CO WARTO SPRAWDZIĆ.
W związku z tym rozpoczynam bicie pokłonów i skomlenie z prośbą o kontynuację waszej działalności. Sądzę, że takich jak ja co tylko trochę słuchają ale waszych Sądów potrzebują jest więcej.
Pozdrawlaju!


Ten tekst staje się mrocznym łacińskim motto kiedy nie patrzysz.


Wysłany: 2009-09-14 17:33

Demigod i Satanica koniecznie :P


...and music? Well, it's just entertainment folks.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło