Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

CYBERPUNK MP3. Strona: last

CYBERPUNK MP3 Wysłany: 2006-08-23 23:14

Poszukuje mp3 oddajacych kilmat cyberpunka......bardziej zalezy mi na tym abyscie mogli przeslac mi je niz podawac jakies nazwy do sciagniecia....jak wiadomo muza malo popularna wiec i ze sciaganiem problemy....wszystkich zainteresowanych pomoca w tej materii zapraszam na gg 1535465 : ) z gory dziekuje


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2006-08-23 23:29

Hmm, Kubo drogi, a czymże jest cyberpunk w muzyce, bo ciekawi mnie to bardzo.

Spotkałem się z owym terminem jedynie w odnosni do gatynku książkowego, który zapoczątkował Wiliam Gibson swoim "Neuromancerem", ale muza ?? Nie czułem żadnego konkternego stylu czytając te książki jednak kojarzą mi się one bardziej z jakimś hardcorem w stylu Biohazard w pomieszaniu z spokojniejszą muzą w stylu lat '70-tych, a la Jefferon Airplanes. Coś jak raczej lightowa wersja soundtracku z Cowboy BeBop.

Coż to więc takiego, jeśliśłaskaw opisać w dwóch słowach, bo kto wie, może i mam coś takiego, ale nawet nie jestem tego świadom.


Not everyone likes metal... FUCK THEM!!!


Wysłany: 2006-08-23 23:31

mnie sie jakos [b:80e4b5bd8e]Mnemic[/b:80e4b5bd8e] z cyberpunkowym klimatem troche kojarzy :roll: moze mam dziwne skojarzenia ale jakos tak wyszlo :wink: jakby Cie to [b:80e4b5bd8e]Phantomku[/b:80e4b5bd8e] :wink: interere i masz slsk to wal na priv 8)


----------------
Deadsy-Phantasmagore


united we stand divided we fall


Wysłany: 2006-08-24 08:28

To z Blade'a to Public Domain - Operation Blade :P

W muzyce nie ma stylu cyberpunk....utwory ktore oddaja ten klimat sa rozsiane po wszystkich gatunkach od electro, poprzez trance, na ambiencie konczac.

Sluchajac ich musisz miec wrazenie ze wokol znajduje sie wielka metropolia, przeludniona, halasliwa, brudna.Moze to tez byc skojarzenie z cybernetyka, wszczepami, komputerami, internetem i ogolnym zniewoleniem informatycznym.Jesli Zecie czytales ksiazki cyberpunkowe to wiesz o czym mowie i jak dalej pociagnac ten watek trzeba ; )

Alec-II-Pure odezwe sie jakos pod wieczor : ) Prosze powiedz ze masz Skype :P


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2006-08-24 09:08

Foxy (Bicz)
Foxy
Posty: 117
Włocławek

[quote:7e0701195a="Phantom"]Sluchajac ich musisz miec wrazenie ze wokol znajduje sie wielka metropolia, przeludniona, halasliwa, brudna.Moze to tez byc skojarzenie z cybernetyka, wszczepami, komputerami, internetem i ogolnym zniewoleniem informatycznym.Jesli Zecie czytales ksiazki cyberpunkowe to wiesz o czym mowie i jak dalej pociagnac ten watek trzeba ; )[/quote:7e0701195a]

To chyba tylko Twoje subiektywne odczucie. Każdy będzie inaczej kojarzył ten sam kawałek. Jednemu skojarzy się z meptropolią, innemu znów z czymś innym... może potęgą przyrodu jednak. :wink:

Oj leniuszek z Ciebie.
www.google.pl ...i jedziesz!
Dwa-trzy wieczory i będziesz wiedział 100 razy więcej o cyberpunku i muzyce jaka się z tym wiąże.
Zresztą ja tak zrobiłam przygotowując audycje o industrializacji i podobnych klimatach. 8)


I can't look it in the eyes Seconal, Spanish fly, absinthe, kerosene... Cherry flavored neck and collar I can smell the sorrow on your breath, The sweat, the victory... and sorrow The smell of fear, I got it.


Cyborgie Wysłany: 2006-08-24 10:03

Moje typy (z różnych powodów)

Absurd Minds - Welcome O The Cyberspace
Funker Vogt - Subspace
Diary of Dreams - Bladerunner theme
Evil's Toy - Virtual State
Theatre of Tragedy - Machine
Icon Of Coil - Android (ale non human mix by moon )
VNV nation - Electronaut


Life is complex: it has both real and imaginary components


Cyberpunk Wysłany: 2006-08-24 12:04

Jak szukasz podkladu na sesje i chcesz po najmniejszej linii oporu to oczywiscie muzyka filmowa. Jest pare filmow z gatunku ale tylko w niektorych muza jest zauwazalna:

Bladerunner
Ghost in The Shell (1,2, Stand Alone Complex)
Final Fantasy VII: Advent Children
Strange days
Armitage III
Appleeseed
Akira
Johny Mnemonic
Red rose hotel


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2006-08-24 15:34

A tak moje odczucie jest jak najbardziej subiektywne..... no google googlami ale tam moge znalezc informcje a nie mp3 do sciagniecia (a jak sie trafiaja to albo w chu*** jakosci albo jakies niemrawe) dziekuje za propozycje....a szukam ich nie do gry ani nie do wizerunku jaki sobie wymyslilem a do ulozenia cyberpunkowego seta....tak dla zabicia czasu chcialem zobaczyc jak wyjdzie i czy oddam klimat


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2006-08-24 15:42

Czy mi sie wydawa czy mi sie nie wydawa, ze nikt nie wspomnial o [b:e999b576d4]Fear Factory[/b:e999b576d4], tak wiec nadrabiam zaleglosci :wink:

[b:e999b576d4]Phantomku[/b:e999b576d4] -> mam skajpa (alec_pure zdaje sie ze moj login brzmi :wink: )

---------------
Deadsy-Phanstasmagore


united we stand divided we fall


Wysłany: 2006-08-24 20:56

Foxy (Bicz)
Foxy
Posty: 117
Włocławek

[quote:5f9589ce78="Phantom"]A tak moje odczucie jest jak najbardziej subiektywne..... no google googlami ale tam moge znalezc informcje a nie mp3 do sciagniecia (a jak sie trafiaja to albo w chu*** jakosci albo jakies niemrawe) dziekuje za propozycje....[/quote:5f9589ce78]

I o to chodzi.
Czasem ślęczę całymi godzinami nad wyszukiwaniem pewnych kawałków... najpierw srwisy muzyczne, później strony zespołów - później grzebanie w soulseeku.
Efekt?
Docieram zwykle to źródeł, których szukam. Odrobina wysiłku nikomu nie zaszkodzi.

A w temacie: z cyberpunkiem mocno kojarzy mi się soundtrack do Animatrixa.
Dokładniej - pewnym dźwiękom przypisuję określone sceny. Całość mocno i rewelacyjnie ze sobą współpracuje. Muzyka i obraz w Animatrixie to doskonale sprzężona maszyna. Jedno nie może istnieć bez drugiego.


I can't look it in the eyes Seconal, Spanish fly, absinthe, kerosene... Cherry flavored neck and collar I can smell the sorrow on your breath, The sweat, the victory... and sorrow The smell of fear, I got it.


Wysłany: 2006-08-27 19:51

Elmo (Bicz)
Elmo
Posty: 30
Poznań / Koszalin

Polecam poszukać czegoś w Twórczości Orbitala i Juno Reactor, jeśli ma to być elektronika. Sam aktualnie nie mam ochoty na te klimaty ale może za jakiś czas zrobię znów przegląd, podrzucę jakieś nazwy utworów.

Podane Soundtracki popieram.

Jeśli z koleji szukasz muzyki pod walkę i wartką akcje, proponuję przejrzeć twórczość Nine Inch Nails, Stabbing Westward i podobnych. Mój dawny MG z sukcesami wykorzystywał te zespoły na sesjach.


And I know the pieces fit.


Wysłany: 2006-10-02 10:58

Foxy (Bicz)
Foxy
Posty: 117
Włocławek

A czemuż tak wybiórczo bardzo? Czy inne utwory wymienionych artystów nie posiadają cyberpunkowych klimatów.
O właśnie, wymienione utwory są:[quote:18709f1533]silnie zroznicowane ale wszystkie maje jakies elementy c,punka [/quote:18709f1533]
jakie to elementy? Przyznam, że jestem bardzo ciekawa.


I can't look it in the eyes Seconal, Spanish fly, absinthe, kerosene... Cherry flavored neck and collar I can smell the sorrow on your breath, The sweat, the victory... and sorrow The smell of fear, I got it.


IND MACHINE TERROR Wysłany: 2006-10-15 03:02

phantom jak jestes jeszcze zainteresowany to daj znac--trza pomagac szukajacym 8O zalezy tez co dokladnie sobie wyobrazasz? 8O


__________________________________________


IND MACHINE TERROR Wysłany: 2006-10-15 03:09

do gry mysle ze idealnie trafia FRONT LINE ASSEMBLY...zwlaszcza tactical neural implant...pamietaj o masce gazowej :wink:


__________________________________________


Wysłany: 2006-10-15 11:04

owszem jestem zainteresowany :)


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2006-12-24 12:12

Myślę ze z ciekawych cyberpunkowych zespołów można by jeszcze polecić :
-Kaelen Native- Sieci Tranzystorowe
-Aural Planet
To takie moje zdanie nowicjusza :oops: :roll:


Oświadczam, ze wszystkie obrazy w galerii są mojego autorstwa i mam do nich wszelkie prawa. Kopiowanie, i edycja bez mojej zgody surowo zabroniona


Wysłany: 2007-04-20 18:23

Flesh Field jeszcze nikt nie mówił, electro-industrial z epickimi, symfonicznymi wstawkami, brzmi jak sen psychopaty ale efekt jest taki jakby ktoś podpompował sławny motyw Juno Rector z Matrixa sterydami... Pierwsze dwie płytki czysto elektroniczne, na ostatniej gotary dają dodatkowego kopa. Monumentalne, melancholijne, soundrack nuklearnej apokalipsy 8) UWAGA dużo kawałków do ściągnięcia ZA DARMO ze strony zespołu (głownie miksy, ale i kilka oryginałów, w tym miażdżący "Concrete Divide")

Poza tym SUBIEKTYWNIE zasugerowałbym PAIN (płytka Rebirth), Aesthetic Perfection, FLA (było, wiem), Fractured, ew. SUicide Commando, może jakiś Grendel, Tactical Sekt i takie tam... może "Sacrificed" Razed in Black?

A od czapy zupełnie niektóre kompozycje Hypocrisy oraz płytka "The Beast Divine" martwego już niestety Cementary jakoś mi się tak dziwnie kojarzą... ale to już dewiacja zawodowa chyba :P



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło