Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Hunter - Hellwood. Strona: last

Artykuł: Hunter - Hellwood

Hunter - Hellwood Wysłany: 2009-04-10 12:20

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

[quote:19a52822ae]Kupujący „HellWood” mogą liczyć na miłą niespodziankę. W środku pięknie wydanego digipaka znajduje się kupon rabatowy o wartości 50 zł na zakup karnetu na tegoroczną edycję festiwalu Hunter Fest. W tym roku Hunter Fest odbędzie się w dniach 23, 24 i 25 lipca na lotnisku w Szymanach obok Szczytna.[/quote:19a52822ae]


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2009-04-11 09:18

Żałuj Janciu, żałuj, bo na HF będę JA-Gienek i będzie zajebiście :D



Wysłany: 2009-04-23 16:50

Podoba mi się ta płyta.

Trafiają do mnie teksty chłopaków, całość trzyma poziom i uważam, że jest to kolejne świetne Hunterowe dziecko 8)



Wysłany: 2009-04-23 17:08

Przyjemnie się słucha :) W niedzielę posłucham ich na żywo.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2009-04-23 20:15

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

Nie sądze żeby w tym roku mnie coś bardziej zawiodło... chyba tylko informacja, że wszyscy wykonawcy electro zaczynają tworzyć black metal, ale w to wątpie ... może na za dużo liczyłam


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2009-04-24 10:11

[quote:e83ce702e4="Nenar"]Nie sądze żeby w tym roku mnie coś bardziej zawiodło... chyba tylko informacja, że wszyscy wykonawcy electro zaczynają tworzyć black metal[/quote:e83ce702e4]
To by było zbyt piękne 8)
A płyta jest specyficzna i tyle. Trzeba się hmmmm.... osłuchać :wink:

Ev 8)


Not everyone likes metal... FUCK THEM!!!


Wysłany: 2009-05-04 18:56

Hmm, może masz rację że trzeba się osłuchać


"A ja myślę że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." A. Sapkowski -Narrenturm-


Wysłany: 2009-05-09 20:33

[quote:3e1f4beff5="SzmaragdowaNoc"]Podoba mi się ta płyta.

Trafiają do mnie teksty chłopaków, całość trzyma poziom i uważam, że jest to kolejne świetne Hunterowe dziecko 8)[/quote:3e1f4beff5]


Hunter- całkiem fajna grupa. Myśle jednak, że testy nie są jakoś szczególnie dobre...


Paint it black


Wysłany: 2009-08-13 14:19

Hym... Wiem, że na tym temacie nikt nic nie pisał od ponad trzech miesięcy ale postanowiłam o coś się zapytać. Zapewne zauważyliście, że tematyka kawałków płyty HellWood jest całkiem inna niż z poprzednich krążków.
Moim zdaniem (i nie tylko) są one wzorowane na filmach i literaturze. A przynajmniej niektóre.
Jak same tytuły mówią:
"Labirynt fauna" - "Labirynt fauna (Laberinto del fauno)"
"Armia Boga" - "Armia Boga (The Prophecy)"
Oraz mniej oczywiste takie jak:
"Zbawienie" - "Królowa potępionych (Queen of the Damned" lub jak kto woli: Anne Rice "Kroniki Wampirów-Królowa Potępionych"
"Arges" - historia sławnego Draculi

Czy ktoś z was odnajduje jeszcze jakieś powiązania między dziełami literackimi i filmowymi a kawałkami zespołu Hunter z najnowszej płyty?


"Muzyka to chińska łamigłówka, którą każdy rozwiązuje po swojemu i zawsze dobrze, bo jest bez rozwiązania." ~ Władysław Stanisław Reymont


Wysłany: 2009-08-13 17:18

[quote:26557fa365="Miray"]
Oraz mniej oczywiste takie jak:
"Zbawienie" - "Królowa potępionych (Queen of the Damned" lub jak kto woli: Anne Rice "Kroniki Wampirów-Królowa Potępionych"
"Arges" - historia sławnego Draculi

Czy ktoś z was odnajduje jeszcze jakieś powiązania między dziełami literackimi i filmowymi a kawałkami zespołu Hunter z najnowszej płyty?[/quote:26557fa365]
Takie było zamierzenie płyty. Drak nawet maila wysłał z listą filmów, które były inspiracją,ale było to tak dawno temu,że już go nie mam :P
W każdym razie Anne Rice tam nie było :P Jak gdzieś wyszperam tą listę to prześlę :wink:


Bo wypadek to dziwna rzecz... Nigdy go nie ma dopóki się nie zdarzy.


Wysłany: 2009-08-14 15:16

Nie szperaj, bo się spocisz :P

1. F.F.Coppola - Bram Stoker's Dracula (polecam the making of... z
najnowszej wersji DVD - sa napisy eng)
2. Labirynt Fauna (Guillermo del Toro)
3. Full Metal Jackett (Stanley Kubrick)
4. Armia Boga (Gregory Widen)
5. Zeitgeist http://video.google.pl/videoplay?docid=-2147432141700087937
6. Lot nad Kukułczym gniazdem (Milos Forman)
7. Amadeus (Milos Forman)
8. Sleepy Hollow (Tim Burton)
9. Adwokat Diabła (Taylor Hackford)
10. From Hell (The Hughe's Brothers)
11. The Boondock Saints (Troy Duffy)
11. Żywot Bryana (wiadomo)
12. kielich Św. Graala (tez wiadomo)

P.s. witamy na forum 8)


Not everyone likes metal... FUCK THEM!!!


Wysłany: 2009-08-14 15:21

No właśnie tak myślałam, że Ci tą listę przysłałam :P


Bo wypadek to dziwna rzecz... Nigdy go nie ma dopóki się nie zdarzy.


Wysłany: 2009-08-15 21:58

Jako zdeklarowana fanka Huntera nabyłam płytkę w kilka dni po premierze. Wrażenia bardzo pozytywne. Zmieniają się panowie, tak jakoś lirycznie się zrobiło, chociaż i ryków nie brakuje, więc równowaga jest zachowana. Ulubione kawałki? Zdecydowanie mniej jest tych, które nie do końca trawię, ale nie będę wymieniać, bo po którymś tam z kolei przesłuchaniu wszystko może się zmienić. No i w końcu miałam pretekst, żeby "Labirynt Fauna" obejrzeć :lol:


Prawda jest córą czasu poczętą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności.


Wysłany: 2009-08-16 03:24

Dziękuję bardzo za listę :D
I również witam :wink:


"Muzyka to chińska łamigłówka, którą każdy rozwiązuje po swojemu i zawsze dobrze, bo jest bez rozwiązania." ~ Władysław Stanisław Reymont


Wysłany: 2009-08-16 08:30

Gamorrin (Bicz)
Gamorrin
Posty: 90
Posen / Drossen

[color=darkred:725adfcbef] Hmm, po pierwszym odsłuchaniu rzeczonej płytki miałem raczej mieszane uczucia. Całość wydawała mi się jakaś... jednolita, niewyróżniająca się. I akurat w tym przypadku, pierwsze wrażenie było mylne. Płytka trzyma poziom. Jest inna niż poprzednie (to akurat cecha, do której Hunter już ludzi zdążył przyzwyczaić), i trzeba powiedzieć, spokojniejsza niż choćby T.E.L.I.
Jeśli idzie o teksty (inspiracje), to rzeczywiście pomocna będzie lista, zamieszczona gdzieś powyżej. Ogółem - całkiem dobra produkcja, tyle, że trzeba się osłuchać.[/color:725adfcbef]


Prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło