Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

kara śmierci. Strona: 2

Wysłany: 2009-07-28 08:18

No patrz - a miałam skryte marzenie, że KLERU NIKT PRZYTACZAĆ NE BĘDZIE.
Oh jakżem ja naiwna
Nawet tych regułek z KKK czytać nie będę :|
I dalej jednak nie wiadomo jaka to świadoma zbrodnia - z premedytacją?
Czyli przykładowo, gdy ojciec zabije gwałciciela swojej 6letniej córki? To jest zabójstwo z premedytacją? Hm. Ciekawe :|


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-07-28 09:18

To raczej zbrodnia w afekcie jeśli czegoś nie pomieszałem odnośnie :arrow: gdy ojciec zabije gwałciciela swojej 6letniej córki? To jest zabójstwo z premedytacją? Hm. 8) Czyli pod wpływem silnego zaburzenia emocjonalnego (wstrząs psychiczny)

[img:291eb3513c]http://myspace-250.vo.llnwd.net/01090/05/28/1090858250_m.gif[/img:291eb3513c]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-07-28 09:39

Ja jestem zdecydowanie za...jesli oczywiscie mowimy o morderstwie z premedytacja
I wcale nie popieram humanitarnych wyjsc..typu zastrzyk..sorry ale jesli ktos zasluzyl dlaczego ma cierpiec mniej niz jego ofiara czy jej rodzina po stracie tejze osoby.Niestety metoda "oko za oko"nigdy sie u nas nie przyjmie a wg mnie bylaby najlepsza///dla przykladu :jesli ktos np wiezi,torturuje a potem zabija swoja ofiare sa ma dosc zastzryk?Pare min i "po krzyku"niby dlaczego?Jako ze te metody raczej nigdy sie nie przyjma...najlepszym wyjsciem jak dla mnie ejst krzeslo elektryczne


"..Przed nikim czoła nie chylę Odrzucam te chwile I wszystkie słowa, którymi Złamali, opętali Odrzucam boga, dogmaty, świętości, herezje Odrzucam pustą poezję "


Wysłany: 2009-07-28 11:09

[quote:68e2a7c368="bastet666"]Ja jestem zdecydowanie za...jesli oczywiscie mowimy o morderstwie z premedytacja
I wcale nie popieram humanitarnych wyjsc..typu zastrzyk..sorry ale jesli ktos zasluzyl dlaczego ma cierpiec mniej niz jego ofiara czy jej rodzina po stracie tejze osoby.Niestety metoda "oko za oko"nigdy sie u nas nie przyjmie a wg mnie bylaby najlepsza///dla przykladu :jesli ktos np wiezi,torturuje a potem zabija swoja ofiare sa ma dosc zastzryk?Pare min i "po krzyku"niby dlaczego?Jako ze te metody raczej nigdy sie nie przyjma...najlepszym wyjsciem jak dla mnie ejst krzeslo elektryczne[/quote:68e2a7c368]

Moim zdanie zabicie kata jest najłatwiejszym wyjściem - nie poczuje on nigdy wyrzutów sumienia, nie będzie się musiał już niczym przejmować - czy to aby najlepsze wyjście?
Ja wolałabym od kary śmierci więzienia o baaardzo zaostrzonym rygorze. Bardzo.


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-12-29 21:38

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

Ja jestem za karą śmierci, za np wielokrotne morderstwa, czy zabicie człowieka ,jak miało to miejsce w Lublinie za zwrócenie uwagi.
Ja szanuję życie , ale i wymagam szacunku dla mojego życia.uważam, że osoby nie przestrzegające prawa same się pozbawiają jego ochrony.
Bez kary śmierci może być więcej linczów.


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2009-12-29 21:41

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

Wolandzie, a czy chcesz być zabitym ?


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2009-12-29 23:21

ravenheart99 (Diabolista)
ravenheart99
Posty: 1382
Kotlina Kłodzka/Wrocław

[quote:135aaac8f5="black_gothic"]Ja jestem za karą śmierci, za np wielokrotne morderstwa, czy zabicie człowieka ,jak miało to miejsce w Lublinie za zwrócenie uwagi.
Ja szanuję życie , ale i wymagam szacunku dla mojego życia.uważam, że osoby nie przestrzegające prawa same się pozbawiają jego ochrony.
Bez kary śmierci może być więcej linczów. [/quote:135aaac8f5]



Dokładnie. Jestem za karą śmierci, gdyby ktoś w brutalny sposób zabił bliską mi osobę, na pewno nie zniosłabym myśli, że oprawca grzeje tyłek w więzieniu, i co najważniejsze, żyje kiedy bliska mi osoba nie. Oczywiście taki wyrok powinien być poprzedzony rzetelnym procesem. Co do Chin, nie ma co porównywać tego kraju i praw tam panujących do Polski i tutejszego prawa, to dwie różne bajki, dwie różne rzeczywistości. Chinom jeszcze daleko do demokracji więc nie oczekujmy że tam procesy będą trwać po kilka miesięcy.


Muminki Cię widzą, Muminki Cię śledzą, Muminki Cię dorwą, zabiją i zjedzą


Wysłany: 2009-12-29 23:40

A ja nie jestem za karą śmierci - jak już pisałam.
To pójście na łatwiznę i tyle.
Skazanie na dożywocie i nie, że siedzą sobie w więzieniu i żyją z nas, ale sami niech zarabiają na swoje utrzymanie w kamieniołomach albo w sortowni śmieci wyciskając spermę z gumek.

Śmierć to nagroda.

Za gwałty, pedofilię itp kastracja.

Jak wygram w totka to kupię taką ustawę.


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-12-30 01:03

[quote:d879b863db="Thot69"] ... A ja uczciwie dojde do... [/quote:d879b863db]

Nie w tym kraju :| Może jesteś uczciwy, ale spójrz na innych.

Jasne - za nim w naszym państwie ktoś o tym pomyśli to wiesz - szybciej będzie mi jabłoń kwitnąć na Boże Narodzenie.


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


zgłaszam sie do dyskusji jestem "Za Karą Śmierci" Wysłany: 2009-12-30 09:15

jestem za kara Śmierci nie ma sensu trzymac tych mordercow i inne Śmieci spalic i rozwiac na 4 wiatry:]


carpe diem:]


Wysłany: 2009-12-30 12:54

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

Tristle89 , czy zabicie człowieka dla paru groszy 100, 1000 10000 zł/ wstaw swoją wartość / nie jest pójściem na łatwiznę ?
Nie wymagaj humanitaryzmy od osób, krórym tego humanitaryzmu odmówiono, zabijajac kogoś bliskiego.Pamiętaj, ze twoje życie jest cenne tylko dla Ciebie, mogą cię zabić za makową kurtkę, czy MP3 !! !.
Co sądzisz o takich osobach ?, jesteś dla nich niczym.


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2009-12-30 13:06

[quote:afb4286ff0="black_gothic"]Tristle89 , czy zabicie człowieka dla paru groszy 100, 1000 10000 zł/ wstaw swoją wartość / nie jest pójściem na łatwiznę ?
Nie wymagaj humanitaryzmy od osób, krórym tego humanitaryzmu odmówiono, zabijajac kogoś bliskiego.Pamiętaj, ze twoje życie jest cenne tylko dla Ciebie, mogą cię zabić za makową kurtkę, czy MP3 !! !.
Co sądzisz o takich osobach ?, jesteś dla nich niczym.[/quote:afb4286ff0]

A czy zabicie człowieka nie jest w ogóle pójściem na łatwiznę?
Nie wymagam (ba! nawet nie wspomniałam) humanitaryzmu!

Ostatnio był obok mnie wypadek śmiertelny.
Okazało się, że napadnięto na właściciela kantoru, ten zaczął gonić sprawców, po paru km wypadek - okradziony facet prawdopodobnie zostanie oskarżony o nie umyśle spowodowanie śmierci dwóch osób, które wcześniej napadły na niego przed domem i groziły mu bronią - i co?

Sprawiedliwości nie ma.


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2010-01-01 22:11

może i kara śmierci jest zaiste pójściem na łatwizną,masz inną alternatywę thistle...? ,żeby było jasne wyznaję zasadę oko za oko :)

[img:f3fb733286]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:f3fb733286]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-01-02 12:07

[quote:a777d38c1d="HardKill"]może i kara śmierci jest zaiste pójściem na łatwizną,masz inną alternatywę thistle...?
[/quote:a777d38c1d]

HardKill - już 2 razy w tym temacie pisałam jaką mam rzekomą alternatywę.
Nie będę spamu uprawiać :>

Kamieniołomy i już.


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2010-01-02 12:35

oki :)

ja jednak opstaję przy swoim ^_^ łeb za łeb !!!


[img:d353b59c7f]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:d353b59c7f]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-01-02 12:47

[quote:894505b5e8="HardKill"]

ja jednak opstaję przy swoim ^_^ łeb za łeb !!!
[/quote:894505b5e8]

Dlaczego?


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2010-01-02 12:51

Bo kto mieczem wojuje, od miecza ginie...

Nie ma przebacz !!! zero litości i tolerancji dla zabójców !!!

[img:f18aacc76b]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:f18aacc76b]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-01-02 14:03

a niby dlaczego z moich podatków mam opłacać dożywotnio zabójcę,zdecydowanie nie !!!

Odnośnie kary śmierci,mam tu na myśli udowodnione zbrodnie,zabił więc zero tolerancji,jak pisałem łeb za łeb...

[img:621ae463c2]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:621ae463c2]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-01-02 14:37

Rosemary napisał(a):

[quote:2757fde423] A załóżmy hipotetycznie oczywiście, że ma zostać stracona osoba Tobie bardzo bliska czy odwróciłbyś się od niej dlatego, że odebrała innej osobie życie? [/quote:2757fde423]


Zdecydowanie tak,nie mam szacunku ani,litości dla człowieka który pozbawia życia innego,nawet gdyby osobą bozbawiającą życie innego człowieka był by mi ktoś bliski !!!!

[img:2757fde423]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:2757fde423]



Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2010-01-02 15:56

Ja również nie mam zamiaru nikogo przekonywać o słuszności Kary śmierci,wyraziłem jedynie swoje stanowisko w tej sprawie.Nie stosowanie Kary Śmierci także nie jest rozwiązaniem problemu.
Pozdrawiam HardKill.

[img:c25514c79a]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:c25514c79a]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło