Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

kara śmierci. Strona: 1

kara śmierci Wysłany: 2008-12-19 23:04

jeśli są poruszane takie tematy jak aborcja czy eutanazja to ja chciałabym znać wasze zdanie na temat kary śmierci, to też odbieranie życia drugiemu człowiekowi a jednak wielu ja popiera.



.. Wysłany: 2008-12-20 00:52

nonsenss (Bicz)
nonsenss
Posty: 63
Rzeszów / Ropczyce

http://www.darkplanet.pl/Kara-smierci--Mordercy-955_135.html


/AnotherNightmareAboutToComeTrue/LostInTime,OnTheEdgeOfSuffering/


Wysłany: 2009-07-22 14:15

Jestem jak najbardziej za :) W Polsce powinna być kwalifikowana kara śmierci.


If i can`t be my own i feel better dead.


Wysłany: 2009-07-22 14:18

No przecież dobrze wiecie że kara śmierci w Polsce już nie nada i nie budiet :lol:

[img:25086a78ac]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:25086a78ac]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-07-22 14:38

[quote:9817bf06e2="Natalia-Julia-Nowak"]Ja jestem obrończynią praw człowieka, a nie praw bydlaka. Uważam, że jeśli ktoś świadomie zabił drugą osobę, to sam powinien zostać zabity. Zresztą... Dlaczego całe społeczeństwo, łącznie z rodziną ofiary, miałoby utrzymywać takiego pasożyta?! To nieracjonalne i nieekonomiczne![/quote:9817bf06e2]

Po pierwsze primo - między innymi po to są prawa człowieka, żeby człowieka nie nazywać bydlęciem.

Po drugie primo - pomysł znakomity, jeśli chciałoby się unicestwić ludzkość. Najpierw zabijamy "bydlaka nr 1", potem "bydlaka nr 2", który zabił "bydlaka nr 1", potem "bydlaka nr 3", który zabił "bydlaka nr 2" , który zabił bydlaka nr 1". I do skutku.

Godzisz się na własną śmierć skazując na nią kogoś innego?



Wysłany: 2009-07-23 08:38

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

Nie wiem czemu, ale jakoś przeraża mnie krzesło elektryczne, więc jako metodę kary śmierci stosowałabym najchętniej zastrzyk. To najmniej "bałaganiąca metoda", a i człowieka można potem w jednym kawałku ( w miarę nienaruszonym) pochować, gdyby rodzina sobie tego życzyła. Krzesło pozostawia jakieś wspomnienia po egzekucji - choćby swąd spalonego ciała, pistolet też może nabałaganić, kiedy egzekucję wykonuje 10-15 strzelców. A zastrzyk - cichy i estetyczny.


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2009-07-23 11:40

Drac-Moongroow (Matuzalem)
Drac-Moongroow
Posty: 146
Zielona Góra (okolice)

Nie ma jak wstrzykniecie trucizny w stanach :D


"Dracofobijna przypadłość Moongrowasydy"


Wysłany: 2009-07-23 11:45

Ja bym zajebał pół ludzkosci :) tak profilaktycznie, bo im wiecej ludzi, tym sie robi masówka z żarciem, a ja nie chcę jeśc papieru toaletowego :)


.


Wysłany: 2009-07-23 11:47 Zmieniony: 2009-07-23 14:19

U Arabów to nawet rozwijają czerwony dywan :

[img:ab55151e96]http://3.bp.blogspot.com/_8DrhWmrZv7s/SlOpf0VuzkI/AAAAAAAAAHs/4zdb_LXFNqg/s1600/yemen-execution-yehya-hussein-al-raghwah-06.jpg[/img:ab55151e96]


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2009-07-23 12:02

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

Zgładźmy się wszyscy, W końcu bardziej umiemy szkodzić niż pomagać. Tylko zawsze znajdzie się element, który przeżyje.


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2009-07-23 12:51

Wampgirl - świetna rada :| Co tyle goryczy w Tobie ostatnio?

Moja matka na pytanie czy jest za karą śmierci-
- Co?! To jest najłątwiejsze wyjście - dać dach nad głową, jedzenie, łóżko, lekarza i specjalistów od ręki - ja by tych ********************* wysłała do kamieniołomów, żeby kamienie na piasek kruszyli! Do obozów pracy! Nie jestem za karą śmierci -
tak jakoś to szło :wink:
I o dziwo - jednak zgadzam się z nią :]


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-07-23 14:11

Drac-Moongroow (Matuzalem)
Drac-Moongroow
Posty: 146
Zielona Góra (okolice)

Hahaha :D


"Dracofobijna przypadłość Moongrowasydy"


Re: Prawa człowieka... Wysłany: 2009-07-23 15:47

[quote:9647a15fa2="Gog666"]Każdy człowiek ma prawo do życia. Morderca pozbawia ofiarę tego niezbywalnego prawa. Pozbawiając drugiego człowieka jego prawa do zycia morderca pozbawia się go także. W przypadku niektórych zbrodni jakikolwiek humanitarny sposob wykonywania egzekucji jest nieadekwatny do cierpień ofiary przestępstwa.
Pozostają jeszcze przestepstwa, kiedy ofiara do końca życia boryka sie z traumą a przestępca po "odsiedzeniu" przepisanego czasu (bądź nie) wychodzi na wolnosc i śmiejąc się z prawa dokonuje nastepnego przestepstwa jak w przypadku zbrodni na tle seksualnym. Ale gdyby wszystkie tego typu zbrodnie karać smiercia to nie mial by kto mszy w niedziele odprawiać.[/quote:9647a15fa2]
Dokładnie. Chociaż trzeba by tu rozróżnić zabójstwa w tzw. afekcie i te z premedytacją. W przypadku zwyrodnialców bez żadnej skruchy i szans na resocjalizację, to są całkowicie zbędni dla społeczeńśtwa.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2009-07-23 15:57

teraz zatrudnaiją takich w domach starości albo hospiscjach, mają lepiej niż nie jeden Polak zapierdalający od rana do wieczora a tak poza tym to Polska jest krajem chrześcijańskim i kościół na pewno sie na kare śmierci nie zgodzi;/



Wysłany: 2009-07-24 10:26

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

[quote:2373fb1dc9="thistle89"]Wampgirl - świetna rada :| Co tyle goryczy w Tobie ostatnio? [/quote:2373fb1dc9]
Jakiej tam znowu goryczy ?
Prawda jest taka, że oficjalnie Polska deklaruje się jako państwo umiarkowanie świeckie, co nie jest do końca prawdą. I niech upierają się dalej, że ludzie są z natury źli, skoro ukrzyżowali Chrystusa.


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2009-07-24 10:57

[quote:a72c2a59ff="Wampgirl"] "... ludzie są z natury źli..." [/quote:a72c2a59ff]

Kurna - normalnie House :D
Ludzie z natury kłamią :D


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-07-24 12:27

thistelka :arrow: Ludzie z natury kłamią :D

No właśnie :?


[img:0a0e62d815]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:0a0e62d815]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-07-24 15:54

[quote:7ce97332ce="Natalia-Julia-Nowak"]Uważam, że jeśli ktoś świadomie zabił drugą osobę, to sam powinien zostać zabity.[/quote:7ce97332ce]
A pijani kierowcy?


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2009-07-24 16:17

Wampgirl (Bicz)
Wampgirl
Posty: 2003
Kraina Dreszczowców :Kraków

To kler w określonych warunkach ( o których wspomniano wyżej ) dopuszcza karę śmierci? Sądziłam, że będzie wierzył w nawrócenie się zbrodniarza pokroju Adolfa, wierząc że Bóg nawet takowych nie opuszcza i że podobno tego typu "ekscentrycy" są jednak ludźmi - cudem Boga, a skoro on dał im życie - tylko on może odebrać.


"I lived the life of a drifter waiting for the day/ When I'd take your hand and sing you songs/ And may be you would say/ Come lay with me and love me/ And I would surely stay." "A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebi


Wysłany: 2009-07-24 16:22

[quote:07993c3212="KostucH"][quote:07993c3212="Natalia-Julia-Nowak"]Uważam, że jeśli ktoś świadomie zabił drugą osobę, to sam powinien zostać zabity.[/quote:07993c3212]
A pijani kierowcy?[/quote:07993c3212]

A pijanie kierowcy zabijają świadomie?
I co znaczy świadomie?
Zaplanuję sobie, że zabiję kogoś (jest paru kandydatów/tek), ale przed sądem udam skruchę blabla - i co wtedy?
Co znaczy świadomie zabić?
Może kleru w to nie mieszajmy - ta instytucja czy coś tam jest dziwna i ma dziwne zasady czasem...


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło