Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Dzieła. Strona: 2

Wysłany: 2009-04-09 22:31

Najbardziej ze swych zdjęć jestem zadowolona gdy uda się na nich uchwycić ciekawą i oryginalną grę światła,albo specyficzną atmosferę miejsca,zdarzenia.Zatem preferencje są nie w kategoriach sceneria,postać,architektura, co raczej w ramach światło-kolor-czas.

Ok.Przyznam się do słabości-miejsc dziś niezwykłych ze względu na ich przeszłość.Staram się je po prostu znów wydobyć na światło :wink:

Ktoś może słyszał o XIX-wiecznym mini cmentarzu w lasach nad środkową Wartą? Bynajmniej nie jest to cmentarz poległych Polaków powstańców...Powiem tylko że w tamtejszych regionach był zwyczaj chowania zmarłych innego wyznania niż rzymskokatolickie nie w osadach gdzie mieszkali tylko na przykład gdzieś w puszczy.

Przykładowo stara chata która jest mojej galerii wiąże się z dość dziwną historią. Jest to opuszczony (nagle na początku XXw) obiekt religijny z 1852 r.,wybudowany przez Niemców (ale nie ewangelicki czy kalwinów).Naprzeciwko tej "chaty" był cmentarz żeński,zaś po drugiej stronie rzeki był cmentarz męski gdzie leżeli mężowie owych kobiet 8)
Nie wiem co sądzicie o tzw "aurze"miejsc ale w tym przypadku groza to mało powiedziane...


In these days I’m breathing stone


Wysłany: 2009-07-15 08:25

[quote:2ffa40b20a="Lothar"]zaczyna mi ostatnio brakować możliwości operowania światłocieniem, jakie oferuje własna pracownia..
[/quote:2ffa40b20a]
Do operowania światłocieniem nie jest wcale potrzebna ani pracownia, ani studio, ani atelier, niemal w każdym pomieszczeniu można z powodzeniem operować światłem i cieniem, powiem więcej, w plenerze też można nimi operować.

Co do moich ulubionych tematów foto:
- człowiek (portret, akt, moda)
- przyroda (pejzaż, zbliżenia ale nie makro)



Wysłany: 2011-03-12 18:53 Zmieniony: 2011-03-12 18:54

www.summoned.digart.pl

zapraszam!


P.S. również do współpracy;]


"I am ridint the wind that has no name, the fire that burns without a flame caught by the spell on which all depends, all life ends"


Wysłany: 2011-03-14 20:07

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

[quote:4a204ac909="humanic"]www.summoned.digart.pl

zapraszam!


P.S. również do współpracy;][/quote:4a204ac909]

Znane i lubiane ! ;-]


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Wysłany: 2011-03-16 10:48

Koty. Tak, lubię fotografować koty

Właściwie to chyba wszystkiego po trochu. Trochę przyrodę, trochę cmentarze, trochę architekturę.

Staram się chwytać nietuzinkowo, ale to jak każdy próbujący swych sił w fotografii

Mam trochę zdjęć tu, na DP, więc jak ktoś jest zainteresowany, może obejrzeć.



Wysłany: 2011-03-16 20:15

A dla mnie obsesją stało się dokumentowanie chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Mało portretów, a dużo szerokich ujęć ukazujących kontekst chwili. Choć już mnie wszyscy przeganiają, gdy widzą mnie z aparatem.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2011-10-19 15:22

a ja lubię różne rzeczy uwieczniać sobie
łatwiej mi mówić czego nie lubię
nie lubię ograniczeń do "trzymania się zasad kompozycji" (generalnie nie lubię naśladownictwa, niby wzorców, niby autorytetów, lubię fun i przyjemność a nie napinanie się), nie lubię ingerencji zbyt fotoszopowej,
to znaczy wiem, że niektórzy tworzą dzieła sztuki ze zdjęć, niektórzy nazywają foto to co ja nazywam już grafiką
ja lubię fotografię zatrzymaną jak w czasach Zenita, bez specjalnych obróbek
czasem obrabiam, ale to jak chcę uzyskać abstrakcję albo jak balans bieli trzeba poprawić

mi moje zdjęcia dają przyjemność, innym niekoniecznie, ale najważniejsze jest własne szczęście z tego co się zrobiło

gust mieć swój, nie cudzy :D
na wielu forach foto spotykam wiele osób "ograniczonych" do naśladownictwa "znanych fotografów" oraz robiących "grafikę" i nazywających to zdjęciem

ja robiłem fotki Zenitem, Smieną, Łomo
cyfrę mam od kilku lat i w zasadzie używam jej podobnie tylko z lepszym efektem (autofocus, makro, lampa z ruchomym palnikiem)

jest też coś co mnie w fotografii nie interesuje - ludzie
na 20 lat zabaw aparatem ludzi robię jak muszę (czyjeś wesele itp.)
nie tykam się klimatu portretu/sztuki, choć cudze prace czasem oglądam

https://picasaweb.google.com/112160154631302983944
:] liczy się przyjemność z tego co się robi, nie próba zadowolenia innych , mnie np. zadowalają zdjęcia gór, kotów, pojazdów, minerałów
w sumie to głównie robię sobie pamiątki na stare lata ;] kiedyś myślałem o "Sztuce" ale przestałem, do tego trzeba mieć "duszę" :]



Wysłany: 2011-10-26 21:43

Na razie próbuję swoich sił w robieniu zdjęć raczej przyrodniczych, trochę makro, trochę architektury. Portrety - sporadycznie.
Staram się robić zdjęcia świadomie, żeby nie były "bezduszne", a to wymaga jeszcze sporo nauki. I właśnie to jest pasjonujące:-)


Na drzewie milczenia rośnie jego owoc: spokój.


Wysłany: 2013-03-25 01:36

Moje prace i trochę zdjęć.Zapraszam
http://alukan.digart.pl/digarty/
http://alukan.deviantart.com/gallery/



:) Wysłany: 2013-03-26 16:44

fajna galeria ja tez mam pare sfoich prac na digarcie
tez sie pochwale :P
http://arkana.digart.pl/digarty/


Milczenie jest czasami najlepszą odpowiedzią. a tu moja mała twórczość http://arkana.digart.pl/digarty/


Moje wypociny Wysłany: 2013-06-20 10:08

mackbet (Primogen)
mackbet
Posty: 6
Kedzierzyn albo Glogowek

mackbet.deviantart.com


ciesz sie z tego co masz... lecz nie z tego co obiecywane...


Prace Wysłany: 2013-06-22 12:10

Widziałam. Świetne i niezwykle klimatyczne prace! Takie robią na mnie największe wrażenie. Rzeczywistość przepuszczona przez emocje i historię. Doskonałe.


Tylko żyjąc absurdalnie można wyłamać się z tego bezgranicznego absurdu... (Julio Cortázar)


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło