Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Fotografia - ogólnie. Strona: last

Fotografia - ogólnie Wysłany: 2008-10-19 09:54

Widzę, że chyba będę osobą rozpoczynającą dyskusję na tym dziale... :wink:
Tak więc... Czy ktoś z Was zajmuje się fotografią?
Czym dla Was ona jest? Pracą, hobby, czy też sposobem na nudę? A może po prostu nie przywiązujecie do niej większej uwagi? Kręcą Was profesjonalne zdjęcia, czy też wystarczają Wam te, które zrobione są telefonem? Wypowiadajcie się [b:947f375974][/b:947f375974]



Wysłany: 2008-10-19 11:02

Chciałbym umieć robić profesjonalne zdjęcia, niestety wiem że nie umiem i wiem że nie mam czym i wiem że nie ma kto mnie nauczyć ani za co kupić porządny sprzęt...więc żyje bez zdjęć...czasami brak aparatu by uwiecznić jakąś wyjątkową chwilę/zdarzenie...ale mówi się trudno:)


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2008-10-19 11:05

MaryliseMont (Bicz)
MaryliseMont
Posty: 12
Lubin/Legnica/Wrocław

Czasami i te telefonem wyglądają zabójczo. Swego czasu byłam bardziej zadowolona z k510i niż z dość dobrego Canona. Jak ma się pasję to wszystko można zrobić. Osobiście zdjęcia robić kocham, ale leń ze mnie niesamowity, więc się nie chce. Sposobem na nudę bym tego nie nazwała, raczej hobby.


Baw się życiem, póki ono nie zacznie bawić się Tobą.


Wysłany: 2008-10-19 11:19

hmm tylko jeśli się wie że się nie wie jak zrobić dobre zdjęcie i nie chce się robić szajsowatego to co zrobić? XD


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2008-10-19 11:22

MaryliseMont (Bicz)
MaryliseMont
Posty: 12
Lubin/Legnica/Wrocław

[quote:15b7e5e710="Diarmad"]hmm tylko jeśli się wie że się nie wie jak zrobić dobre zdjęcie i nie chce się robić szajsowatego to co zrobić? XD[/quote:15b7e5e710]

znaleźć znajomego/znajomych, którzy wiedzą jak zrobić dobre zdjęcia i poprosić o naukę, bądź o zrobienie takowych fotografii.


Baw się życiem, póki ono nie zacznie bawić się Tobą.


Wysłany: 2008-10-19 12:58

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

wolałabym najgorszy aparat niż robić zdjęcie najlepszym telefonem :wink:


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2008-10-19 14:34

Wydaje mi się, że nawet najgorszemu fotografowi najlepszy sprzęt nie pomoże.

Jak dla mnie fotografia jest pasją ujęcie tego co się widzi. To jak obraz, który dostrzegamy i możemy go przenieść na papier. Dlatego każdy robi inne zdjęcia. Bo inaczej widzi świat. Ale tutaj nie da się zaprzeczyć: talent jest potrzebny.


"I'm not crazy. My reality is just different than yours" Alice in Wonderland "Amor ex oculis oriens in pectus cadit" Szkarłatny Kwiat


Wysłany: 2008-10-19 15:13

mara (Anciliae)
mara
Posty: 509
Kotlina Kłodzka, Wratislavia

[quote:edb0532c0d="Diarmad"]hmm tylko jeśli się wie że się nie wie jak zrobić dobre zdjęcie i nie chce się robić szajsowatego to co zrobić? XD[/quote:edb0532c0d]

Najpierw moze poogladac fotografie innych, poszukac portali fotograficznych, przejrzec komentarze, poczytac o zasadach w kwestii swiatla, kadrow etc. A potem probowac robic cos samemu, pokazywac i przyjmowac baty :)


"Nagość, phoszę państwa, jest demagogiczna, jest wphost socjalistyczna, bo i cóż by było, gdyby gmin odkhył, że nasza dupa taka sama?!"


Wysłany: 2008-10-20 09:50

Ale wciąga czasami:) Ogólnie trzeba lat praktyki, żeby robic naprawdę piękne zdjecia. I żeby KAŻDE takie wyszło.


"I'm not crazy. My reality is just different than yours" Alice in Wonderland "Amor ex oculis oriens in pectus cadit" Szkarłatny Kwiat


Wysłany: 2008-10-20 15:41

mara (Anciliae)
mara
Posty: 509
Kotlina Kłodzka, Wratislavia

[quote:28fb7ba5dd="NightAngel"] I żeby KAŻDE takie wyszło.[/quote:28fb7ba5dd]

Pokaz mi tego fotografa, ktoremu wszystkie zdjecia sie udaja, chce go poznac 8)


"Nagość, phoszę państwa, jest demagogiczna, jest wphost socjalistyczna, bo i cóż by było, gdyby gmin odkhył, że nasza dupa taka sama?!"


Wysłany: 2008-10-21 12:14

Freja (Bicz)
Freja
Posty: 95
Wałbrzych

[quote:5c88c0677f="NightAngel"]Wydaje mi się, że nawet najgorszemu fotografowi najlepszy sprzęt nie pomoże.

Jak dla mnie fotografia jest pasją ujęcie tego co się widzi. To jak obraz, który dostrzegamy i możemy go przenieść na papier. Dlatego każdy robi inne zdjęcia. Bo inaczej widzi świat. Ale tutaj nie da się zaprzeczyć: talent jest potrzebny.[/quote:5c88c0677f]

hym.... czy ja wiem, talent tylko pomaga , wszystkiego można się nauczyć :) trening czyni mistrza


Niczego nie można do końca przemyśleć, wszystko można do końca przetrwać.


Wysłany: 2008-10-23 20:58

Obecnie fotograf ma o tyle ulatwione zadanie ze zrobi 100 czy 1000 zdjec i zawsze cos sie fajnego trafi, reszte skasuje, chociazby dlatego warto probowac, mozna sie bawic kombinowac.

Ja obecnie nawet zarabiam pstrykajac fotki :D z doswiadczenia wiem ze jak wszedzie trening czyni mistrza i jak w kazdej pracy / hobby trzeba miec chec.
A najlepsza frajde i mozliwosci nauki daje pelny tryb manualny, w zwyklej cyfruwce. Lustrzanka sie przydaje jak rzeczywiscie mamy pojecie, a aparaty w tel, jak dla mnie odpadaja.

Najbardziej lubie fotografowac przedmioty i krajobrazy, czasami portrety, ale malo robie zdjec na imprezach bo nie umiem i mi sie nie chce. Jest kilka osob, ktore robi naprawde super foty na imprezach i chwala im za to :)


NOWY ADRES SKLEPU http://sklepgothic.pl


Wysłany: 2008-10-30 17:33

Ja kocham fotografie...

W swoim życiu zrobiłam z kilka tysięcy fotek... Mam ulubioną jedną :D I o dziwo nie jest to zdjęcie , które preferują inne osoby.

Co do zdjęć i fotografowania . Jak dla mnie liczy się pomysł. Nie lubię zdjęc TYLKO dobrych technicznie , jak dla mnie muszą mieć to coś.
Sama często byłam (jestem) krytykowana za złej jakości zdjęcia , brak ostrości itp. Zainwestowałam więc w lepszy aparat. Jakość się poprawiła. Jednak sprzet SAM nie sprawi , że cyknie się zdjęcie CUDO.

W fotografii jest jak w każdym innym rodzaju sztuki.
Jednym się podoba , innym nie. Nie da się wg mnie trafić w gusta każdego.


Jak już mówiłam... JAK DLA MNIE LICZY SIĘ POMYSŁ.

Mam ich w głowie miliony , tylko nie mam jak ich zrealizować ...


no one is gonna catch you when you fall


Wysłany: 2008-10-30 18:53

[quote:198ddfee34="JOIN-ME"] JAK DLA MNIE LICZY SIĘ POMYSŁ.
([/quote:198ddfee34]


Jak dla mnie pomysł też jest bardzo ważny - mega ważny! koncepcja, wyobraźnia itd. Czasem jednak rewelacyjne fotografie powstają pod wpływem chwili - jest taki moment, kiedy się COŚ W JAKIŚ SPECYFICZNY SPOSÓB SIĘ ZOBACZY i w tej samej chwili się myśli: CO ZA UJĘCIE! MUSZĘ TO SFOTOGRAFOWAĆ! (chociaż bywa, że czasem jest gorzej, w stylu: GDZIE MÓJ APARAT???!!.... ALE BY BYŁO ZDJĘCIE...;-/)


"All influence is immoral"


Wysłany: 2008-10-31 15:19

Moja ulubiona : Without You Im nude

[img:9f01087a75]http://th08.deviantart.com/fs7/300W/i/2005/257/0/c/Without_u_im_nude____by_joinka.jpg[/img:9f01087a75]

Uważam , że jest idealna (może to mało skromne ale co tam ) . Lubię ją za pomysł , jak wyszła , za kadr , ostrość , to jak ułożyły się ręce , sylwetka... za dopasowanie do niej tytułu....

i za to , że zrobiłam ją sama sobie samowyzwalaczem :]


-----------------------------------------------------
Bicz : A ja mam znowu tak , że mam w głowie pomysły tylko brakuje mi modelki aby ten pomysł wykorzystać , a przecież ile można robić sobie samej fotki ;P

Raczej coś pojawia mi się w głowie , a nie coś dostrzegam idąc gdzieś itp...ale to dlatego że kocham zdjęcia portretowe i mało kiedy pstrykam fotki natury , zwierzątek czy przedmiotów .


no one is gonna catch you when you fall


Wysłany: 2008-11-01 11:58

Samurai (Anciliae)
Samurai
Posty: 282
Dąbrowa Górnicza

generalnie to znudziło mnie juz pstrykanie wszystkiego w około :) fajnie, że powstał taki temat :)


"umysł jest jak spadochron, działa tylko wtedy gdy jest otwarty"


Wysłany: 2009-02-19 21:50

ja fotografuję już od kilku dobrych lat, zaczynałam na Zenicie (wspominam ten czas z nostalgią kiedy szukałam najlepszego ujęcia, i te godziny spędzone w ciemni mmmm :) ), teraz najwięcej radości daje mi fotografowanie ludzi, czasami to walka którą trzeba wygrać, a czasami zabawa z modelem. Takie moje małe wyzwanie



Wysłany: 2009-02-20 23:11

[quote:f3d0065824="JOIN-ME"]Moja ulubiona : Without You Im nude[/quote:f3d0065824]też mi się podoba to zdjęcie. takie minimalistyczne w formie,a jednak przyciąga oko.

mi osobiście długo zajęło dotarcie do zajęcia się fotografią, choć powinno być na odwrót, matka i babcia z wykształcenia fotografami, więc było to dla mnie tak powszednie zajęcie, że aż wręcz mało interesujące. teraz żałuję, że tak późno, bo już wiele lat nauki, prób i błędów mogłam mieć za sobą lekkim kosztem(;
choć z drugiej strony miło dochodzić do wszystkiego samemu.


I sure could use a vacation from this silly shit, stupid shit. https://www.facebook.com/husky.love.racingteam


Wysłany: 2009-04-09 23:20

[quote:7eb3979a01="castia"]ja fotografuję już od kilku dobrych lat, zaczynałam na Zenicie [/quote:7eb3979a01]

technika Zenitha jest conajmniej dziwna...Ale być może brak mi cierpliwości. Strasznym jest uczucie gdy się okazuje po nacykaniu 46 zdjęć że cały czarno biały film jest pusty.A i były specjalne podróże,wyjątkowe godziny,refleksy itp itp :roll:

[quote:7eb3979a01]i te godziny spędzone w ciemni mmmm :) )[/quote:7eb3979a01]

czasem chyba człowiek bardziej lubi ciemnię niż fotografię 8)


In these days I’m breathing stone


Wysłany: 2009-06-23 14:48

Szybko oduczysz się szanować, jak przerzucisz się na cyfrówkę :)



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło