Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Cybergoth, Cybergothic, Cybergotyk. Strona: last

Artykuł: Cybergoth, Cybergothic, Cybergotyk

Cybergoth, Cybergothic, Cybergotyk Wysłany: 2008-05-19 10:31

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

Mam do was moi drodzy jedno male pytanko, czy znacie jakies fajne zespoly grajace dobry Cybergothic?


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-05-19 11:11

W muzyce nie istnieje gatunek cyberpunk, cybergothic. Sa jedynie projekty, ktore oddaja w pewnym stopniu "klimat" tego nurtu literacko-filmowego. Polecam kanadyjski projekt Headscan, pewne kawałki Razed in Black, moze cos z Chiasm.


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2008-05-19 11:13

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

Serdeczne dzieki Phantom.
A kojarzysz taki zespol jak BlutEngel?


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-05-19 12:16

Tak kojarze powstal po rozpadzie Terminal Choice.....szczerze wolalem poprzednie poczynania PanaChris'a Pohl'a. No a co z tym Blutengel??


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2008-05-19 12:22

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

Jaki gatunek muzyki oni graja, podoba mi sie, ale jeszcze nigdy czegos takiego nieslyszalem.


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-05-19 12:26

Jak na moje to jest futurepop. Ale nie uwazam sie za 100% wiarygodne zrodlo co do tworcosci tego projektu, gdyz nalezy on raczej do grupy tych, ktorych sam z wlasnej woli nie ruszam


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2008-05-19 12:29

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

[quote:5eeac250bc="Phantom"]co do tworcosci tego projektu, gdyz nalezy on raczej do grupy tych, ktorych sam z wlasnej woli nie ruszam [/quote:5eeac250bc]

A to dlaczego?


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-05-19 12:32

Sa pewne projekty, ktore nie podchodza. I nie ma tu nic do rzeczy, ze technicznie wszystko jest ok. Po prostu moje poczucie estetyki mowi mi nie

Generalnie wole ciezsze brzmienia.


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2008-05-19 12:34

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

[quote:3ce8bfd8f4="Phantom"]
Generalnie wole ciezsze brzmienia.[/quote:3ce8bfd8f4]

Ciesze, a jakie dokladnie?


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-05-19 12:40

poszukaj sobie na myspace np. takich projektow jak: Combichrist, sucide commando, esc, tamtrum, funker vogt, hocico, etc.


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2008-05-19 12:41

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

[quote:adec2dd56e="Phantom"]poszukaj sobie na myspace np. takich projektow jak: Combichrist, sucide commando, esc, tamtrum, funker vogt, hocico, etc.[/quote:adec2dd56e]

Cyber Gotyk?


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-05-19 12:54

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

Jak już Phantom powiedział nie istnieje coś jakiego jak Cyber gothic w muzyce ... cyber gothic to raczej styl ubierania, a jesli chodzi o muzykę słuchaną przez cyber gothów to proponuje zapoznac się z takimi pojęciami jak electro, EBM, futurepop i pokrewnymi

Jeśli chodzi o Blutengel to jak dla mnie coś pomiędzy electro, a gothic ... ale tez należy do raczej nie ruszanych przeze mnie zespołów


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2008-05-21 12:39

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

[quote:8e1fa1936e="Narea"]I jak każdemu facetowi podoba się taka moda 8) Chociaż jak przypomnę sobię Bunię z zeszłego CP to tak trochę mi się niedobrze robi... :wink:[/quote:8e1fa1936e]

A dlaczego?


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-05-21 13:05

[color=green:f819e9c00a]Bez offtopow.[/color:f819e9c00a]


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2008-05-26 12:21

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

Ok.
Tak wiec co cadzicie o cybergotah?


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-05-26 16:32

Jak dla mnie samo okreslenie cybergoth traca oksymoronem. Poslugujmy sie ogolnoprzyjetym cyberpunkiem. Swoja droga Vammp doprecyzuj swoje pytanie.


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2008-05-26 20:37

[quote:d49db51afa="sphinxia"]
Zastanawiam się właśnie czy ten styl czasami nie przywędrował do nas z Japonii ??????
W Japonii bardzo modne są jaskrawe kolory, a zainteresowanie jakąkolwiek elektroniką jest tak powszechne, że nawet zwykli goci są nią zarażeni [/quote:d49db51afa]

Sam styl raczej nie ale wiele elementów zapewne tak :) I dotyczy to nie tylko cyber. Generalnie dzielnica Harajuku (głównie ta) to kopalnia inspiracji, swoista enklawa mody i olbrzymi stylowy misz-masz, z którego (mniej lub bardziej świadomie) czerpie ogromna rzesza ludzi na całym świecie :)

A ze stylem cyber jest wg mnie jak z każdym innym - można wyglądać super, można i przedobrzyć 8) Jak zwykle wszystko zależy od własnej wyobraźni. I gustu :D W każdym razie mi odpowiada wiele motywów cyberpunkowych (ukłon Phantomie i mam nadzieję, że uda mi się je nieco... hmm... spopularyzować (z naciskiem na "nieco") - ale o tym nie teraz i nie w tym miejscu


Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Zbliżam się ku nieśmiertelności.


Wysłany: 2008-05-27 09:12

Tak oto rzecze Wikipedia:


[quote:2cff763c0d="wiki"]Do muzyki cyberpunkowej przede wszystkim zalicza się takie gatunki jak Jungle, Drum and bass czy Industrial. Utwory są zazwyczaj tworzone komputerowo, gdzie dominują ciężkie basy, mocne gitary. Ma to oddać specyficzny klimat przeludnionych miast, które tętnią własnym życiem, gdzie każdy człowiek jest jak nic nie znacząca mrówka. Do takiej muzyki możemy zaliczyć również IDM (ang. Intelligent Dance Music) jest ona nieco łagodniejsza i spokojniejsza od wyżej wymienionych gatunków i pasuje bardziej do japońskiego cyberpunka niż amerykańskiego, gdyż w nim dominuje mocniejsza i szybsza muzyka. Co ciekawe amerykański zespół Fear Factory uważany jest za zespół, który gra cyber-metal. Atari Teenage Riot również miał swój wkład w rozwój muzyki w tych klimatach.
Moda charakteryzuje się dużą różnorodnością. Głównie pokierowana jest pochwałą indywidualności, dlatego nie dziwi zestawienie obcisłego stroju w ciemnym kolorze z luźnym i jasnym materiałem o połyskujących elementach. W cyberpunku wszechobecnym trendem w modzie są elementy nawiązujące do najnowszych technologii oraz cyborgizacji ciała. Z tego względu kieszenie wypchane elektronicznymi gadżetami lub odtwarzacz MP3 przymocowany do paska są na porządku dziennym na równi z (raczej w opowiadaniach lub filmach z tego gatunku niż w rzeczywistości) elektronicznymi implantami zamiast oczu czy wysuwanymi szponami w palcach.[/quote:2cff763c0d]

Bardzo dobry skrot dotyczacy mody i muzyki cyberpunkowej. Polecam.


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2008-05-29 07:31

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

[quote:7126bcb3b9="Phantom"]Tak oto rzecze Wikipedia:


[quote:7126bcb3b9="wiki"]Do muzyki cyberpunkowej przede wszystkim zalicza się takie gatunki jak Jungle, Drum and bass czy Industrial. Utwory są zazwyczaj tworzone komputerowo, gdzie dominują ciężkie basy, mocne gitary. Ma to oddać specyficzny klimat przeludnionych miast, które tętnią własnym życiem, gdzie każdy człowiek jest jak nic nie znacząca mrówka. Do takiej muzyki możemy zaliczyć również IDM (ang. Intelligent Dance Music) jest ona nieco łagodniejsza i spokojniejsza od wyżej wymienionych gatunków i pasuje bardziej do japońskiego cyberpunka niż amerykańskiego, gdyż w nim dominuje mocniejsza i szybsza muzyka. Co ciekawe amerykański zespół Fear Factory uważany jest za zespół, który gra cyber-metal. Atari Teenage Riot również miał swój wkład w rozwój muzyki w tych klimatach.
Moda charakteryzuje się dużą różnorodnością. Głównie pokierowana jest pochwałą indywidualności, dlatego nie dziwi zestawienie obcisłego stroju w ciemnym kolorze z luźnym i jasnym materiałem o połyskujących elementach. W cyberpunku wszechobecnym trendem w modzie są elementy nawiązujące do najnowszych technologii oraz cyborgizacji ciała. Z tego względu kieszenie wypchane elektronicznymi gadżetami lub odtwarzacz MP3 przymocowany do paska są na porządku dziennym na równi z (raczej w opowiadaniach lub filmach z tego gatunku niż w rzeczywistości) elektronicznymi implantami zamiast oczu czy wysuwanymi szponami w palcach.[/quote:7126bcb3b9]

Bardzo dobry skrot dotyczacy mody i muzyki cyberpunkowej. Polecam.[/quote:7126bcb3b9]

Dieki za ten skrot


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-06-03 18:53

Nie wiem czy dobrze trafilem z zespołem ale do cyber gotyku najbardziej mi pasuje Satyrian z albumem "The Dark Gift".
Jakby ktos nie słuchał to slusze pomoca na gg: 13513888 (zawsze niewidoczny).


brak


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło