Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Nightwish - moje nocne życzenie o powrót Bogini. Strona: 1

Artykuł: Nightwish - moje nocne życzenie o powrót Bogini

Nightwish - moje nocne życzenie o powrót Bogini Wysłany: 2008-03-23 21:06

LadySavage (Anciliae)
LadySavage
Posty: 67
Bytom / Poznan / Saasenheim ( Francja...

Sama sie zastanawialam czym kierowala sie grupa Nightwish wybierajac Anette i niestety nie znalazlam odpowiedzi. Poszlam nawet na koncert do Krakowa zeby ja odnalesc muyslalam ze na koncercie pojawia sie emowcy 13 - 14 letni udajacy ze wiedza o czym ona spiewa lecz ku mojemu zaskoczeniu bylo duuuzooo osob starszych !! Naprawde ten kto byl na koncercie wie o czym mowie. To bylo dla mnie zaskoczenie totalne! Rozumie twoj bol, wychowalam sie na starym Nightwish to dzieki niemu jestem w tej spolecznosci. Nieraz sluchajc starego Nightwisha placze za przeszloscia i marze ze kiedys moze sie jeszcze grupa zejdzie. Ale narazie cos mozesz na to poradzic ze mamy Anette a nie Tarje ? No co ? Nic 1 A swoja droga Dark Passion Play czy '' my winet storm '' to sa dobre płyty podkreslam slowo dobre !


Niebianska Krolowo wszystko mi jedno, Zabierz mnie stad. Jestem umarla dla swiata [ ... ] Tutaj troszcze sie jedynie o martwe ogrody [ ... ] To cena jaka place za dar posiadania marzen [ ... ] Nightwish


Wysłany: 2008-03-23 21:53

LadySavage (Anciliae)
LadySavage
Posty: 67
Bytom / Poznan / Saasenheim ( Francja...

Infidel zgadzam sie z Toba, rozumie bol tej drugiej polowy fanów bo tez mam takie ataki placzu jak pisalam wczesniej ale na to nie ma lekarstwa Byla Trja teraz jest Anette i musicie sie pogodzic chodz przychodzi to trudno jak powiedziales Infidel mamy nadzieje ze kolejna plyta Nightwish sprosta wymagania tej 2 polowy fanów. Dajcie jej chociaz szanse a nie zamkneliscie sie na 4 sposty i wykrzywiacie sie. A mam pytanie tez do tworcy artykulu skoro Tarja taka spaniala byla to czemu JEJ plyta nie osiagnela takiego sukcesu jak dark passion play ?


Niebianska Krolowo wszystko mi jedno, Zabierz mnie stad. Jestem umarla dla swiata [ ... ] Tutaj troszcze sie jedynie o martwe ogrody [ ... ] To cena jaka place za dar posiadania marzen [ ... ] Nightwish


Nightwish to nie Tarja! Wysłany: 2008-03-24 00:06

demotron (Bicz)
demotron
Posty: 1
Centralna Polska

Tak sobie myślę, że Nightwish to nie tylko Tarja ale również Tuomas (number one) oraz pozostali świetni muzycy. Skończył się pewien okres i zaszły nieuniknione zmiany. Właśnie za to uwielbiam ten zespół, że się zmienia. Wreszcie Marco mógł pokazać, że również dobrze śpiewa :). Dla konserwatystów jest kilka dobrych płyt z przeszłości a My mamy świeży oddech Nightwisha z rewelacyjnymi aranżacjami. Zespół świetnie daje radę bez Tarji. Annete jest dobrą wokalistką i porównywnie jej z Tarją nie ma sensu.
Czego można było oczekiwać więcej od "starego" zespołu? Muzyka musi się zmieniać, w przeciwnym wypadku umiera. Ważniejszy jest kierunek zmian. Według mnie Nightwish zmierza w dobrą stronę. Kto czuje ducha Nightwish, pozostanie im wierny...
A miłośnicy starego, cóż...otwórzcie się na zmiany - one wzbogacają :).


W życiu pewne są tylko dwie rzeczy - śmierć i podatki...


Wysłany: 2008-03-24 11:54

A ja się cieszę, ze Tarka odeszła, bo jej solo płyta jest dużo lepsza niż wcześniejsze dokonania z Nightwish. Po prostu taka wysumblimowana, ładna muzyka. Słychać, ze kobita wokalnie bardzo poszła do przodu, muzycznie lepiej odnajduje się w tym co obecnie tworzy niż w plasticzanych i pseudosymfonicznych kompozycjach Nightwisha. Lepiej mi się słucha jej głosu, naprawdę, wreszcie ma pełne pole do popisu.

A Nightish? Chyba wyrosłam z niego.


:)


Wysłany: 2008-03-24 21:25

LadySavage (Anciliae)
LadySavage
Posty: 67
Bytom / Poznan / Saasenheim ( Francja...

Tak a swoja droga ten przyjazd Tarji nie wydaje wam sie ze ona rywalizuje cholernie z Nighwish ? Po sukcesie Koncertu w Krakowie tez zdecydowala sie przyjechac ? Obserwuje jej strone od jakiegos czasu i zauwazylam ze ona strasznie chce im pokazac ze jest lepsza miedzy Dark passion play a jej plyta jest bodajze 2 miesiace roznicy teraz do polski teaz chce przyjechac, trase ma podobna do Nightwishów. To wielka zadrosnica ta nasza Tarja rogi jej niezle wyrosly


Niebianska Krolowo wszystko mi jedno, Zabierz mnie stad. Jestem umarla dla swiata [ ... ] Tutaj troszcze sie jedynie o martwe ogrody [ ... ] To cena jaka place za dar posiadania marzen [ ... ] Nightwish


Wysłany: 2008-03-25 13:11

Uważam, że album My winter storm nie jest aż tak znany, mimo że są juz bodajaze 2 teledyski promujące go (nawiasem mowiac klip I walk alone jest genialny), poniewaz Tarja zrobila sie nieco niszowa... z pewnoscia chce odzyskac swoich fanow, ale tez zdobyc nowych. nie ma sensu negowac jej wizyty w polsce, ja na pewno pojade na jej koncert. i nie tylko z sentymentu to niej - ale dlatego, ze ciagle sie rozwija, a na nowej plycie pokazala co jej w duszy naprawde gra! zauwazyliscie ze opuscila juz kilmaty pover metalowe? na Elvenpath niewatpliwie takie brzmienie bylo, wyprobowalam. aby grac w nightwishu musiala trzymac sie okreslonych ram muzycznych... a nowa plyta jest juz bardziej umiarkowana i operowa - czyli w jej aranzacji, klimacie. nie ma co mowic - Tarja niezwyklą wokalistką jest! ja tez spiewam, a ją wybralam jako swoj autorytet. nie czepiam sie Anette, po prostu zaczeli grac bardziej przebojowo, nie zawsze to na dobre wychodzi.. a co do koncertu w warszawie to podobno rzeczywiscie dala czadu. ale cóz, przyzwyczajenia...



Wysłany: 2008-03-25 14:21

paTh (Bicz)
paTh
Posty: 49
Eternal Chaos

jak dla mnie dopiero teraz da się słuchać Nightwisha.

Męczyli mnie wcześniej tym "ścierwem" (przepraszam fanów
za określenie :P) ale się nie dałem.

Płyta dość dobra.

Co do samych zmian...gdyby np CoF zaczęło grać bez Daniego nie słuchałbym chyba bo to już nie byłoby moje CoF na którym się wychowałem, które poprawiało mój nastrój i uspokajało :)


P.S: wiem że wielu ludziom trudno wyobrazić sobie by muzyka CoF uspokajała. a jednak :D

pozdrawiam



Wysłany: 2008-03-25 14:47

a ja się zgadzam! cieżka muzyka moze uspokajac, jak np vader nieszczesliwa milosc, children of bodom na lotnisku, behemoth gdy duzo zadania domowego. ale to temat na osobne rozwazania ^^



Wysłany: 2008-04-02 11:19

KrolowaSalamandra (Anciliae)
KrolowaSalamandra
Posty: 110
Sucha Beskidzka/Kraków

uczestniczyłam już w tylu dyskusjach na temat Nightwisha, że aż mi się nie chce wypowiadać, ale jednak coś napiszę.
Nightwish warsztatowo gra na Dark passion play tak samo jak wcześniej, czyli na wysokim poziomie. Na mnie zawsze działała bardziej pozytywnie Tarja, bo Anette natomiast psuje mi odbiór muzyki. Nie jestem wielką entuzjastką Nightwssha, bo czasami doprowadzają mnie niektore piosenkido szału, jednak mają kilka takich, za które można ich pokochać.
Płyta Tarji natomiast uwazam że nie jest zbyt równa, ale i tak pokazuje tam ona swoje prawdziwe możliwości wokalne, które jednak były nieco zakamuflowane w Nightwish poprzez formułę i przekaz jaki wywierali (zdecydowanie bardziej komercyjny). Nie przesadzajmy znowu, że Tarja jest mało znana. W Finlandii i Wlk.Bryt. jej płyta zaraz po premierze stała się bodajże platynowa.


"To see a World in a Grain of Sand And A Heaven in a Wild Flower, Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an Hour." , my master


Wysłany: 2008-05-16 20:42

AbrimaaL (Primogen)
AbrimaaL
Posty: 360
Atro City Veschova

[quote:9dc8106764="Amneris"]A ja się cieszę, ze Tarka odeszła, bo jej solo płyta jest dużo lepsza niż wcześniejsze dokonania z Nightwish. Po prostu taka wysumblimowana, ładna muzyka. Słychać, ze kobita wokalnie bardzo poszła do przodu, muzycznie lepiej odnajduje się w tym co obecnie tworzy niż w plasticzanych i pseudosymfonicznych kompozycjach Nightwisha. Lepiej mi się słucha jej głosu, naprawdę, wreszcie ma pełne pole do popisu.

A Nightish? Chyba wyrosłam z niego.[/quote:9dc8106764]

Wiesz, chyba trafiłaś w sedno, Tarja jest zbyt szlachetna do spiewania w zespole, jakikolwiek zespół by to był. Ona powina tworzyć solo, sama sobie ustalać poprzeczki i granice. A także, zamiast śpiewać o stworach fantasy, ukazać swe wnętrze kryjące się pod niezwykle piękną powłoką.


Chosen by death don't disagree.


Wysłany: 2008-05-17 07:53

Lady_Margolotta (Bicz)
Lady_Margolotta
Posty: 299
Uberwald / Barlinek

nie jestem zagorzałą fanką Nightwish [ a within tempt nawet nie lubię] niemniej zawsze miło ich było mi posłuchać do jakiejś dobrej lektury fantasy. uważam, że bez operowego wokalu zespół stracił duszę. kiczowatą i pompatyczną, owszem, ale niemniej duszę. z anette jak już ktoś napisał, robi się pop, viva itd, oczywiście wysoko zarobkowa, bo i fanów nowych przybędzie, właśnie pop lubujących, a takich jest przecież więcej.

ktoś jeszcze wspomniał jak fałszowała na żywo. u kogoś z jej umiejętnościami to mogło być spowodowane jednie tym, że pewnie robiła show, ruszała się itd, a trudno tak się śpiewa 'trzymając przeponę', więc i owszem, mogłaby cały koncert czysto śpiewać, ale stojąc jak patyk przed mikrofonem. każdy kto śpiewał kiedyś w chórze to zrozumie. śpiewałam.

i jeszcze jedno co do anette, oczywiście ciekawością wiedziona jak sobie będzie radzić, zaglądam na teledyski. i np w bye bye beautiful przerażają mnie te trampki, i nagość, bo oczywiście im bardziej będzie rozebrana w teledysku tym oglądalność wzrośnie, a jak się muzyków w laski zamieni to już w ogóle. tarja, ubrana w piękną, dostojną suknię, nie musiała pokazywać nóg i cycków, nawet jeśli jest brzydsza od młodej anette, byłaby możliwość przerobienia tego. ale ona po prostu przy swoim talencie nie potrzebowała.

uważam że tuomas popełnił [mentalny, nie biznesowy] błąd biorąc anette. powinien wziąć zawodową śpiewaczkę, a jeśli już tak chciał różnicy...to przecież mógł po prostu wziąć blondynkę


Carpe jugulum


Wysłany: 2008-06-13 19:58

Po pierwsze - nikt mi nie wmówi że Anette jest ładniejsza niż Tarja.
Po drugie - nikt mi nie wmówi, że Anette lepiej śpiewa (mimo iż Tarja live też niekiedy fałszowała, Anette z tego co słyszałam wychodzi jeszcze gorzej).
Po trzecie - zniosę nową płytkę... kilka utworów nawet mi się podoba, nie powiem że nie. Tylko niech Anette nie śpiewa starych utworów! - To byłoby moje jedyne życzenie w stronę grupy... To straszne jest po prostu co ona robi ze starymi utworami :evil:


"Because life is the moment we're living right now."


Wysłany: 2008-07-02 20:26

[quote:9b5294fbf1="Viviana09"]Po pierwsze - nikt mi nie wmówi że Anette jest ładniejsza niż Tarja.
Po drugie - nikt mi nie wmówi, że Anette lepiej śpiewa (mimo iż Tarja live też niekiedy fałszowała, Anette z tego co słyszałam wychodzi jeszcze gorzej).
Po trzecie - zniosę nową płytkę... kilka utworów nawet mi się podoba, nie powiem że nie. Tylko niech Anette nie śpiewa starych utworów! - To byłoby moje jedyne życzenie w stronę grupy... To straszne jest po prostu co ona robi ze starymi utworami :evil:[/quote:9b5294fbf1]
W pełni się zgadzam z każdym punktem... dodałbym tylko jeden, niech to co zostało z Nightwish i Anett nie poniżają się próbując jakoś wykpić Tarje utworem "Bye Bye Beautiful" bo efekt jest naprawdę żenujący... teledysk typowy dla gatunku POP:/ idiotki kręcące tyłkami i zarzucające grzywką...muzyka do kitu, śpiew jeszcze gorszy...a słowa...hmm na miejscu dzisiejszego Nightwish zastanowiłbym się, jak daleko zaszliby gdyby nie głos Tarji...


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2008-07-03 11:19

[quote:4ca5f539b3="Lady_Margolotta"]

i jeszcze jedno co do anette, oczywiście ciekawością wiedziona jak sobie będzie radzić, zaglądam na teledyski. i np w bye bye beautiful przerażają mnie te trampki, i nagość, bo oczywiście im bardziej będzie rozebrana w teledysku tym oglądalność wzrośnie, a jak się muzyków w laski zamieni to już w ogóle. tarja, ubrana w piękną, dostojną suknię, nie musiała pokazywać nóg i cycków, nawet jeśli jest brzydsza od młodej anette, byłaby możliwość przerobienia tego. ale ona po prostu przy swoim talencie nie potrzebowała.

[/quote:4ca5f539b3]
Gorzej,Anette nawet nie jest mlodsza od Tarji:)
Nowy styl z nowa wokalistka wola o pomste do nieba, nadaja sie teraz na jarmarczne imprezy albo koncerty w hipermarketach:/


"Każdy bóg sprowadza na swych wyznawców własny rodzaj szaleństwa" P.Hine


Wysłany: 2008-07-03 16:19

[quote:302bb594e7="perun_m"][quote:302bb594e7="Lady_Margolotta"]

i jeszcze jedno co do anette, oczywiście ciekawością wiedziona jak sobie będzie radzić, zaglądam na teledyski. i np w bye bye beautiful przerażają mnie te trampki, i nagość, bo oczywiście im bardziej będzie rozebrana w teledysku tym oglądalność wzrośnie, a jak się muzyków w laski zamieni to już w ogóle. tarja, ubrana w piękną, dostojną suknię, nie musiała pokazywać nóg i cycków, nawet jeśli jest brzydsza od młodej anette, byłaby możliwość przerobienia tego. ale ona po prostu przy swoim talencie nie potrzebowała.

[/quote:302bb594e7]
Gorzej,Anette nawet nie jest mlodsza od Tarji:)
Nowy styl z nowa wokalistka wola o pomste do nieba, nadaja sie teraz na jarmarczne imprezy albo koncerty w hipermarketach:/[/quote:302bb594e7]


W pełni się zgadzam...


Rozczarowanie to bardzo paskudne uczucie, czasami lepsze jest puste mieszkanie.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło