Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Książka do której wracasz. Strona: 2

Wysłany: 2009-02-17 16:26

[quote:2713fe2eb6="Viljar"]Właśnie zacząłem od nowa czytać Sagę o Ludziach Lodu. Trzeci raz czytam całość od początku, ciekawe, czy uda mi się bez przerwy do końca.[/quote:2713fe2eb6]

Sagę czytałam kilka razy - mam w domu wszystkie 47 tomów - mama kiedyś qpowała co miesiąc.
I jeszcze dodam Agatha Christie "Carrie" - za świńską krew, którą mam stale przed oczami :twisted:


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-02-17 22:34

ja znów się powtórzę: "Imię róży", saga o Wiedźminie, "Ubik" Dicka oraz coś czego jeszcze w tym temacie nie widziałam, a jest to zdecydowanie moją ulubioną książką do której najwięcej razy wróciłam - R. Topor "Cztery róże dla Lucienne"



Wysłany: 2009-02-17 22:42

Będę mało oryginalna ale ja zawsze wracam do "Małego Księcia" - Antoine De Saint-Exupery cienka książeczka zawierająca w sobie tyle mądrości; po za tym podoba mi się "Cudzoziemka" Marii Kuncewiczowej i raz na jakiś czas znów po nią sięgam z resztą jest multum takich książek ale za mało czasu i chęci by wszystkie wymieniać


Żyj i pozwól żyć innym; tak jak ty nie lubisz kiedy ktoś narusza twą przestrzeń życiową tak ty nie ładuj się na siłę w życie innych!!!


Wysłany: 2009-02-17 23:20

Kiedyś byłam uzależniona od Sagi :) Tak jak dzisiaj od Sapkowskiego i Wiedźmina.

[img:5990e46ec6]http://gfx.efotek.pl/images/2af0opjzmw2x7cqa7jx_thumb.jpg[/img:5990e46ec6]


LunaMarket.pl


Wysłany: 2009-02-18 10:00

z klasyki to zdecydowanie "Mistrz i Małgorzata" :) z literatury współczesnej, to tak jak już pewnie kiedyś wspomniałam, "Siewca Wiatru"


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2009-02-18 10:43

Lehti (Bicz)
Lehti
Posty: 50
Krotoszyn/ milicz/ wrocław

ja zaawsze wracam do władcy pierścieni... takie uzależnienie od fantasy... chociaż przyznam że wiedźmina uwielbiam.


Odi profanum vulgus et arceo..


Wysłany: 2009-02-18 15:05

"Duma i uprzedzenie" Austen, "Monografia grzechów. Z dziennika" Krystyny Kofty. i Wiedźmin, oczywiście.



Wysłany: 2009-02-18 16:37

geralt2007 (Anciliae)
geralt2007
Posty: 21
Bydgoszcz/Ostrów Wlkp.

"Wielki marsz" Kinga. Patrzac na coraz większą pogoń za tanią sensacją i brutalnością w mediach, książka ta jest i długo zapewne będzie aktualna.


"Ból i smutek wszystkim wielkim rzeczom za podstawę leżą."


Wysłany: 2009-02-18 21:34

Viljar (Bicz)
Viljar
Posty: 141
Gdańsk Oliwa

"Wiedźmikołaj" Terry'ego Pratchetta. Ile razy mam zły humor, to sięgam po opis Śmierci jako osoby roznoszącej prezenty dzieciom i padam na podłogę ze śmiechu :D



Wysłany: 2010-03-02 14:02

"Skrzypce" A.Rice.
Wracam przeważnie jesienią kiedy to dopada mnie melancholia i muszę się czymś dobić :]

Z chęcią przeczytałabym jeszcze raz pewną książkę, ale niestety zapomniałam autora i tytuł. Jedynie co to pamiętam fabułę :)



Wysłany: 2010-04-06 22:42

Mistrz i Małgorzata - dzielo wybitne i ponad czasowe. Moge czytac, czytac i czytac i znow od nowa


Non Serviam


Wysłany: 2010-06-01 17:21

Curly0 (Bicz)
Curly0
Posty: 16
Mroczna wioska

Władca Pierścienia.



Wysłany: 2011-02-05 07:42

A.Rice - Wywiad z Wampirem
J. Tolkien - Hobbit


"Na litość boską, królowo. Czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus"


Wysłany: 2011-02-05 08:35

Rubezahl (Matuzalem)
Rubezahl
Posty: 318
Piechowice / Wrocław

F.M. Dostojewski [i:dc6d846f1e]Zbrodnia i kara[/i:dc6d846f1e]
I.S. Turgieniew [i:dc6d846f1e]Ojcowie i dzieci[/i:dc6d846f1e]
Robert J. Szmidt [i:dc6d846f1e]Apokalipsa wg Pana Jana[/i:dc6d846f1e]
Alistair MacLean [i:dc6d846f1e]Działa Nawarony[/i:dc6d846f1e]


Nie ma rzeczy niemozliwych


Wysłany: 2011-02-05 13:55

Zawsze wracam do "Pamiętnika narkomanki", oraz do ksiazki Paula Coelha "Weronika postanawia umrzec" takie dwie stale pozycje u mnie w biblioteczce ; )


Long Live Horror


Wysłany: 2011-02-05 16:29

Zephirus (Bicz)
Zephirus
Posty: 71
Za siedmioma cmentarzami

Jest wiele książek do których wracam, ale jest jedna wyjatkowa... ta z dzieciństwa, do której sięgam najczęściej, to: "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa":)


"I will sing my worst southamerican song at your funeral"


Wysłany: 2011-04-26 12:11

"Władca Pierścieni" i "Miasteczko Salem" - choć obie książki znam niemal na pamięć, często wiosną do nich wracam. Czemu wiosną? A któż, to u diabła, wie:)


"Nie kłóć się z głupkiem, bo cię sciągnie do swojego poziomu i pobije doświadczeniem"


Wysłany: 2011-08-23 16:35

"Silmarillion" J.R.R. Tolkien


Pośród zgiełku i chaosu, między życiem a śmiercią, Ciemność przysłania mi drogę, muszę wyjść ,uciec ,zatrzymać ten sen Niechaj stanie się dzień! I uwolni serce me...


Wysłany: 2011-08-23 16:42

Ja właśnie wróciłem do "Opowieści po pilocie Pirxie" Lema i to nie po raz pierwszy. Solidna dawka poważnej fantastyki, jednego czego mistrz nie przewidział to tak szybki rozwój techniki komputerowej i na to trzeba troche przymknąć oko.


Life is complex: it has both real and imaginary components


"Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy." :) Wysłany: 2011-08-23 19:40

kachna-1990 (Anciliae)
kachna-1990
Posty: 4
Dębno / Poznań

Zawszę będę wracała do literatury Rosyjskiej.
Największe wrażenie wywarł na mnie Mistrz powieści psychologicznych Fiodor Dostojewski. Zawszę będę wracała do takich dzieł jak: "Biedni ludzie", "Białe noce", "Nietoczka Niezwanowa", "Wspomnienia z domu umarłych", "Zbrodnia i kara", "Łagodna" czy "Biesy".

Nie mogę zapomnieć oczywiście o takich dziełach jak: "Lolita" V.Nabokova, "Martwe dusze" M.Gogola,
"Święta noc" A.Czechowa, "Wojna i pokój" L.Tołstoja,
"Mistrz i Małgorzata" M.Bułhakowa...
E.A.Poe "Opowieści niesamowite", K. Hamsuna "Błogosławieństwo ziemi", "Stara Baśń" J.I.Kraszewskiego, J.W.Goethego "Cierpienia młodego Wertera", "Sonety i inne wiersze", B.Leśmiana "Poezje" itp. itd. (Nie jestem w stanie wybrać tylko jednej książki do której wracam) :)



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło