Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Forum dyskusyjne - propozycje zmian. Strona: last

Forum dyskusyjne - propozycje zmian Wysłany: 2007-10-23 01:28

Powstał pomysł by na forum można było sie wypowiadać dopiero po osiągnieciu pewnej ilosci punktow (totalnie - nie co miesiac) Pomysł jest nowatorski - nie spotkalem sie z tym wczesniej nigdzie i nie wiem jak sie przyjmie.

Dla wiekszosci wypowiadajacych sie to zaden problem. Nowy user za to bedzie musial sie troche wysilic. Minimalna liczbe punktow mozna ustalic. Powinno to dobrze zabezpieczyc forum przed spamem oraz przed zbanowanymi frustratami. Powinno to podniesc tez wartosc merytoryczna forum. Wypowiadac sie beda ludzie ktorzy sami potrafia cos stworzyc a wiec jednak maja cos do powiedzenia.

Jak odbieracie ten pomysl? Na razie to propozycja.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-10-23 06:48

Brzmi ciekawie... :twisted: Ale, jak zawsze, pewnie trzeba to będzie przetestować i dopiero wtedy się okaże na ile pomysł jest dobry. :wink:



Wysłany: 2007-10-23 07:42

Jestem za :) propozycja - 300 pkt


.


Wysłany: 2007-10-23 07:48

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Ja bym zróżnicowała - np. w głównych działach forum - 300pkt, w śmietniku i ogłoszeniach 100 pkt itp.


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2007-10-23 07:49

Jak wszystko - pomysł ma swoje plusy i minusy. Zapewne wiele będzie głosów, że forum jest zamknięte na nowych uzytkowników, a być może i taka opinia przeniesie się na całe DP.
Z drugiej strony pobudzimy do działania "martwiaków" i jak to już Amorphous wczesniej zauważył, portal zostanie ozywiony po dość długim okresie pewnego zastoju.

Osobiście - jestem za.


I can't look it in the eyes Seconal, Spanish fly, absinthe, kerosene... Cherry flavored neck and collar I can smell the sorrow on your breath, The sweat, the victory... and sorrow The smell of fear, I got it


Wysłany: 2007-10-23 08:34

ja również jestem za :!: zawsze będzie to jakaś motywacja dla "martwiaków" aby się trochę udzielali :) propozycja 300pkt jest ogólnie dobra, ale tak jak Minawi mówiła, trzeba ją trochę zróżnicować (w zależności od działów forum). zobaczymy, wyjdzie w praniu wszystko :)


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2007-10-23 08:53

[quote:524aedf5a3="Decadence"]ja również jestem za :!: zawsze będzie to jakaś motywacja dla "martwiaków" aby się trochę udzielali :) propozycja 300pkt jest ogólnie dobra, ale tak jak Minawi mówiła, trzeba ją trochę zróżnicować (w zależności od działów forum). zobaczymy, wyjdzie w praniu wszystko :)[/quote:524aedf5a3]

Nie wiem co ma forum do rzeczy - masa osob udziela sie tylko na forum nic nie piszac. Uwazam, że najpierw niech cos napiszą, a potem niech sie wypowiadaja, bo denerwuje mnie krytykanctwo i obrazanie innych.


.


Wysłany: 2007-10-23 09:23

a ja bym nieśmiało zasugerowała, żeby moderatorami były osoby, które zagladają na DP częściej niż raz na miesiąc :roll: może również objąć moderacją śmietnik? (nie mam nic osobiście do żadnego z moderatorów, gdyby ktoś zechciał mnie zaraz zjechać)

poza tym chyba nie tylko ja widzę, jaka atmosfera ostatnio panuje na DP, coraz więcej "starych" użyszkodników nie ma już ochoty tu zaglądać ... jeśli nowi będą musieli najpierw coś tam osiągnąć, żeby móc się wypowiadać, to uzyskamy martwe forum (moim skromnym zdaniem)

pozdrawiam



Wysłany: 2007-10-23 09:32

Schwei - i tak to jest bardziej portal przeznaczony na forum dla ekipy poznanskiej niż normalny portal muzyczny. 6000 uzytkowników, 30 pisze artykuły, a reszta siedzi na forum ... troche zenujące to jest. tez uwazam ze moderatorami powinny byc osoby często siedzace na DP, ale z drugiej strony mogłyby one "puszczac" wiekszosc postaow tylko p oto aby wątek na forum sie ciągnął.


.


Wysłany: 2007-10-23 09:44

[quote:cb6a9abcc3="HANAHHH"]
Od tego sa moderatorzy by przywoływać do porządku wypowiadanie na styl"utarte banały"- moze wieksze uprawnienie dla modów można wprowadzić by bardziej pilnowali tematów.
[/quote:cb6a9abcc3]

Sproboje cie przekonac. W idealnej sytuacji gdy moderatorzy nie jedza nie spia nie pracuja i nie maja innych zainteresowan poza tym serwisem to by sie sprawdzilo. Jednak swiat idealny nie jest dlatego wole zawsze rozwiazania systemowe. Niech reguly beda tak wymyslone, ze nawet zakladajac zla wole wszystkich jak leci, i brak czasu adminow, modow i redaktorow system bedzie sprawny.

Nie widze tez nic zlego w mobilizowaniu uzytkownikow. W koncu forum jest opcja ma sluzyc dyskusji. Niech kazdy lepiej bedzie przekonany czy warto zabierac glos. Poza tym wiadomo bedzie ze nowy user na forum powinien reprezetowac cos juz soba.

Na wielu forach w regulaminie jest ze nie mozna pisac jednego posta pod drugim. Taki wpis nie ma sensu skoro mozna laczyc takie posty automatycznie. U nas jeszcze tego nie ma tylko i wylacznie z tego powodu ze nie mialem czasu zrobic.

Sorry ze wyjezdzam ze sprawami technicznymi na glownej stronie ale proboje znalezc luki w moim rozumowaniu. Potem przeniose ten topic.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Re: Forum dyskusyjne - propozycje zmian Wysłany: 2007-10-23 09:45

[quote:ec78a04526="amorphous"]Powstał pomysł by na forum można było sie wypowiadać dopiero po osiągnieciu pewnej ilosci punktow[/quote:ec78a04526]Taaa, tylko, że to jest zależne od tego w jakim stopniu dany user uzupełni swój profil bo nawet tam jest wszystko wypunktowane. Za wszystkie wypełnione okna i kilka fotek ma sie już koło 70pkt. w rankingu, a czasem ludzie chcą zachowac dyskrecje i np, nie chca udostępniac pewnych danych i co teraz? Nie będa mogli pisac na forum bo maja za mało punktów przez nieuzupełniony profil? Wówczas są skazani na wrzucanie artykułów. Dobrze Ciebie Kuba rozumiem?


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-10-23 09:52

A niech wrzucają artykuły ! ileż to można pierdolic o niczym ? WIEM ZE LATWIEJ JEST PISAC O TYM "CO MNIE KURWIA" CZY " JAKA KUPę DZIś ZROBIłEM" ale to jest beza sensu - wywody egzystencjalne to na gg mozna prawic, a mi sie zygac chce jak czytam niektore posty.


.


Wysłany: 2007-10-23 09:54 Zmieniony: 2007-10-23 09:59

Dwa słowa.
[quote:62395d94fd="Harlequin"]Schwei - i tak to jest bardziej portal przeznaczony na forum dla ekipy poznanskiej niż normalny portal muzyczny.[/quote:62395d94fd]
Nie da sie ukryć. Co również jest w tym przypadku przeszkodą, gdyż nie którzy najwidoczniej uważają, (z mojej dotychczasowej obserwacji), że jeśli nie jesteś z Poznania to jesteś z nikąd i nie warto z tobą dyskutować.
[quote:62395d94fd="Harlequin"]6000 uzytkowników, 30 pisze artykuły, a reszta siedzi na forum ... troche zenujące to jest.[/quote:62395d94fd]
a może Ktoś nie ma czasu, ochoty i itp itd na "tworzenie" jak i nie ma ochoty na umieszczanie swej skromno-nieskromnej twórczości na łamach portalu? więc wypowiada się jedynie na forum. Nie widzę w tym nic nie normalnego, czy też złego. Krytyka?..owszem, jak najbardziej. Żenujace są nie tylko niektóre wypowiedzi do tekstów ale i same zamieszczone teksty. Niezapominajmy, że ludzie maja różne interpretowanie, a punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Czasem mam wrażenie, że zamieszcza się coś po znajomości bo za "cholerę" :D nie wiem jak to sie mogło znaleźć w portalu. Szerzące się krytykantctwo to zupełnie inna natura problemu.

Również uważam ze moderatorami powinny byc osoby często siedzące na DP.
Punktacja?...hmmm...mozna spróbować, zobaczyć czy sie sprawdzi ale Hanahhh ma rację w jednym, tworzenie banału dla zapchania statystyki to jedynie sztuka dla sztuki. Jak tak ma być to wolę już czytać te "naturalizmy" nawet od zgorzkniałych zbanowanych :D niż to wysublimowane pierdzielenie ę ą ę...bułkę przez bibułkę. :D


Koniec i bomba, a kto czytał, ten trąba ! Witold Gombrowicz.


Re: Forum dyskusyjne - propozycje zmian Wysłany: 2007-10-23 09:55

[quote:b5cfb022e3="KostucH"]Dobrze Ciebie Kuba rozumiem?[/quote:b5cfb022e3]
Doskonale


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-10-23 09:58 Zmieniony: 2007-10-23 10:06

Jestem za :) Jako moderator mogę stwierdzić, że większość tematów które wywalam piszą włąśnie Ci 1-postowcy. Poniewaz ktoś taki rejestruje sie i nie wie nawet że DP ma takie coś jak artykuly, wydarzenia i newsy. Zazwyczaj wpada tu tylko po to by napisac 1 post, który i tak łamie regulamin.

Moderatorzy mają wystarczające uprawnienia, ale nic nie poradzą jesli temat wlecze sie i nic z niego nie wynika.

... i jestem na forum prawie codziennie

[quote:0768e7e5a5]ale z drugiej strony mogłyby one "puszczac" wiekszosc postaow tylko p oto aby wątek na forum sie ciągnął.[/quote:0768e7e5a5]

Jeżeli offtop nie dotyczy tematów w stylu "robie kupę w kiblu" i można go zakwalifikowac jako ciekawy to ja osobiście jetem za tym by sie rozwinął i by z niego utworzyc nowy temat (moderator ma takie uprawnienia :D ) ale jezeli temat jest ciekawy i nagle uzytkonicy piszą o sprawach prywatnych to zniechęca to nowych userów do wypowiadania sie w nim.


Użytkowniku! Nie bój się używać linku "Zgłoś moderatorowi"! :D


Wysłany: 2007-10-23 10:06

[quote:f3eae06df4="Semjan"]Co również jest w tym przypadku przeszkodą, gdyż nie którzy najwidoczniej uważają, (z mojej dotychczasowej obserwacji), że jeśli nie jesteś z Poznania to jesteś z nikąd i nie warto z tobą dyskutować.
[/quote:f3eae06df4]

Coz tez mnie to denerwuje. Semian pamietasz nasza rozmowe na Castle - te pomysly sa nadal aktualne. niestety zajmie to troche czasu. Za priorytet uznalbym fora regionalne. Mozna sie na nich bedze wypowiadac bez ograniczn punktacji. Nie beda sie jednak wyswietlac na stronie glownej. Tak ze tematy kto dzis pojdzie na piwo na cytadele czy zbiorka o 20.00 pod neptunem beda mialy swoje miejsce. Ci co nie maja ochoty tworzyc beda mieli gdzie pisac. W ten sposob rozrusza sie tez regiony,
[quote:f3eae06df4="Semjan"]
Czasem mam wrażenie, że zamieszcza siś coś po znajomości bo za "cholerę" :D nie wiem jak to sie mogło znaleźć w portalu. Szerzace się krytykantctwo to zupełnie inna natura problemu.
[/quote:f3eae06df4]

No to juz ciezkie dzaila wytoczyles

[quote:f3eae06df4="Semjan"]
Również uważam ze moderatorami powinny byc osoby często siedzące na DP.
[/quote:f3eae06df4]

Ja tez jezeli jestescie niezadowoleni z ktoregos z modow dajcie znac.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-10-23 10:09

Drogi Kubo :)

krótko i zwięźle:
1. Pamiętam naszą rozmowę i oby wiecej takich najlepiej przy piwie.
2. Dzięki za cytaty ale wiem co mówię :)


Koniec i bomba, a kto czytał, ten trąba ! Witold Gombrowicz.


Wysłany: 2007-10-23 10:15

[quote:15778e0259="th"]Jestem za :) Jako moderator mogę stwierdzić, że większość tematów które wywalam piszą włąśnie Ci 1-postowcy. Poniewaz ktoś taki rejestruje sie i nie wie nawet że DP ma takie coś jak artykuly, wydarzenia i newsy. Zazwyczaj wpada tu tylko po to by napisac 1 post, który i tak łamie regulamin.

Moderatorzy mają wystarczające uprawnienia, ale nic nie poradzą jesli temat wlecze sie i nic z niego nie wynika.

... i jestem na forum prawie codziennie

[quote:15778e0259]ale z drugiej strony mogłyby one "puszczac" wiekszosc postaow tylko p oto aby wątek na forum sie ciągnął.[/quote:15778e0259]

Jeżeli offtop nie dotyczy tematów w stylu "robie kupę w kiblu" i można go zakwalifikowac jako ciekawy to ja osobiście jetem za tym by sie rozwinął i by z niego utworzyc nowy temat (moderator ma takie uprawnienia :D ) ale jezeli temat jest ciekawy i nagle uzytkonicy piszą o sprawach prywatnych to zniechęca to nowych userów do wypowiadania sie w nim.[/quote:15778e0259]

ale jest taka mozliwosc, aby pokłócić się na forum, zwyzywać, wywlec na wierzch sprawy sercowe, co niektórym moze się spodobac i mozna z tego zrobic niezle posmiewisko :/ mysle wiekszy rygor mógłby być ;/ ilekroc wchodze w temat to nie wiem o czym mowa :/


.


Wysłany: 2007-10-23 10:17

Mamy dwie drogi do wyboru: albo sciagamy jak najwiecej userow na forum mamy ich kilkanascie tysiecy i syf jak na vampire freaks ale gnerujemu kupe postow.

Albo ograniczamy forum do osob, ktore warto poczytac kosztem dynamiki.

Portali takich jak w pierwszym przypadku jest kupa. Moze warto stworzyc cos z wyzszej polki?


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-10-23 10:25


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło