Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Jak MTV Rockuje - śmiać się czy płakać?. Strona: last

Artykuł: Jak MTV Rockuje - śmiać się czy płakać?

Jak MTV Rockuje - śmiać się czy płakać? Wysłany: 2007-10-05 16:07

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

No cóż w sumie siedze i czytam i skoro taki zły ten konkurs i ciągle wszystko się zmienia to czemu nie zrezygnowac od razu? Po za tym czego się spodziewac po MTV, którego programy opierają się praktycznie na randkach z matka, ojce, psem i sąsiadką?
Pragnę jeszcze dodac, że sama reklama, ze program prowadzi Koterski mnie śmieszy, bo chyba nikomu ze znajomych się nie kojarzy z MTV, a wszelakie konkursy związane z głosowaniem internetowym omijam z daleka, bo na wielu z nich da się głosowac wiele razy kasując ciasteczka ...


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2007-10-06 08:36

Ten konkurs to oczywiscie zart. Mysle, ze zbytnie przejmowanie sie tym nie ma sensu. Telewizji chodzi o show. Maja to zapewnione po pierwsze przez cover. Jak mawiał inżynier Mamoń: „Najbardziej lubimy te nowe piosenki, które już znamy”. System glosowania ma zapewniac emocje - kogo tak naprawde obchodzi kto wygra i zagra jakis cover? Mysle, ze jezeli kapela X postarala by sie o dobry image to nawet i bez glosow by wygrali konkurs. Ludzie chca chleba i igrzysk a nie sprawiedliwosci. Zreszta czy ktos tutaj pamieta jakis dobry debiut na MTV, czy ktos grajacy dobra muzyke chcialby sie tam znalezc?


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-10-06 20:26

chyba jaja sobie robia :evil: :evil: :evil: i kto oglada mtv :?: :?: :?:


życie to gotyk


Wysłany: 2007-10-06 20:42

[quote:dc768bf45c="gotyk69"]chyba jaja sobie robia :evil: :evil: :evil: i kto oglada mtv :?: :?: :?:[/quote:dc768bf45c]super mrohhhno-modne 14stki :twisted:



Wysłany: 2007-10-06 21:06

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Ja oglądałam MTV (ale nie Polska tylko Europe, bo wtedy Polska nie było) na początku lat 90. do ok. 96roku - zupełnie inna bajka, naprawdę było sporo muzyki rockowej, ale to były inne czasy - nie było smsowych konkursów i tego typu programów interaktywnych.. Inny swiat po prostu.. dlatego może nie należy porównywać?

Wszystko się zmienia...


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


aaaaaaaa!!!! Wysłany: 2007-10-07 10:47

Naprawdę obejrzyjcie chociaż finał, k...a ja też nie mogę patrzeć na dziadostwo, ale czasem można być nieźle zaskoczonym...wystarczy spróbować :twisted: :idea:



Wysłany: 2007-10-07 12:06

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

Nie posiadam MTV, tylko czasem widzę to dziadostwo jak chłopak szuka czegoś w TV ... po za tym finał? Równie dobrze bym mogła oglądac finały Drogi do Gwiazd, Idola, Debiutu, Po prostu tańcz, Tańca z Gwiazdami ... i tak dalej


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2007-10-07 13:15

Program antenowy zapełniony, tłum klikaczy poruszony, profity widoczne -misja spełniona. Teraz może zrobimy... „rockową tańczącą drogę po randkę z odpicowaną matką” ? T utył dobry, może wpadnie jeszcze więcej mamony.
Prawda jest o tyle przykra, że aby coś zrobić, trzeba mieć pieniądze, a aby je mieć, trzeba je zrobić -a że apetyt rośnie w miarę jedzenia to wychodzi na to, że pomysł był dobry, ale wykonanie mierne i zamiast robić nowy program zrobiliśmy (znowu) tylko pieniądze, ale nie ma się czym przejmować -inni robią to samo.



Wysłany: 2007-10-07 14:53

a ja mysle ze to szansa dla młodych zespołów, i ci co sie niedostali to na to zasłużyli,w dzisiejszych scena rockowa zeszła na psy, niebede tu wymieniac zespołów ,które są śmiechu warte, i ludzi w nich, którzy myslą że skoro mają długie pióra, jakiś tam i moze spory talent, ale muzyke rockową itp poprostu niszczą i są śmieszni...,wiec se darujcie takie artykuły, bo do starszej publiczności nietrafiają



Wysłany: 2007-10-09 12:10

[quote:790be2d37f="LilithGoth"]a ja mysle ze to szansa dla młodych zespołów, i ci co sie niedostali to na to zasłużyli,w dzisiejszych scena rockowa zeszła na psy, niebede tu wymieniac zespołów ,które są śmiechu warte, i ludzi w nich, którzy myslą że skoro mają długie pióra, jakiś tam i moze spory talent, ale muzyke rockową itp poprostu niszczą i są śmieszni...,wiec se darujcie takie artykuły, bo do starszej publiczności nietrafiają[/quote:790be2d37f]

Widać, że albo nie doczytałaś do końca albo wcale, albo nie zastanowiłaś się nawet nad tym co jest tam napisane. Po drugie sięgnij po słownik bo to nie boli a nie zrobisz z siebie idiotki. Zresztą znamy się i wiem, że z myśleniem u Ciebie kiepsko. Do tego nawet nie zauważyłaś kto jest autorem tego tekstu. MTV, które znamy sprzed lat już dawno odeszło w niepamięć. Artykuł jest ciosem zarówno w idiotyczne podejście organizacyjne MTV ale również wszelkich innych tego typu przedsięwzięć, którym wystarczy się przyjrzeć a ręce same opadają. Posłuchajcie sobie zespołów, które są wymienione w artykule, i porównajcie ze zwycięzcą MTV oraz innymi kapelami, które w programie się znalazły... Sami usłyszycie różnicę. Oczywiście wśród tych co się dostali są wyjątki i kapele, które dają rade... Ale to sporadyczne przypadki. Oczywiście Ja jak i całe Electric Snake z pełną świadomością i premedytacją publikujemy ten materiał, którym interesują się coraz to większe media. Pozdrowienia od Electric Snake



Wysłany: 2007-10-11 01:43

No własnie dziś wreszcie udało mi się obejrzeć ten program. Specjalnie z tej okazji skrócilam zakupy w ulubionym supermarkecie i od razu po powrocie usiadłam przed TV. W sumie jeszcze przed obejrzeniem najbardziej zdziwił mnie krotki czas trwania programu. Zwykle wszelkie Idole i inne Drogi do Gwiazd trwaja troche dłuzej...
Mnie ten program tez nie zachwycił. Koterski był fajny, ale np. po Chylińskiej jako jurorce spodziewałam sie nieco wiecej, jak i po całym "żiri". A tymczasem wszyscy chórem pochwalili młody zespól (za to ze taki młody a juz tak ładnie grają), jakby to byl konkurs młodych talentów ( w sensie im jestes młodszy- tym wieksza szansa, ze wygrasz), a np. ja akurat uważam, ze ten cover, który wykonali był zbyt odtworczy, a powinien, moim zdaniem, być bardziej indywidualnie zaaranzowany. Najbardziej podobał mi sie zespół który odpadł, bo wykonali "Personal Jesus" zupelnie "po swojemu" i akurat taka muzyka mi osobiście sie podoba.
Jurorzy tez, jak dzis zauwazylam, nie potrafia tak za bardzo bronic swojego zdania. Jak jeden mowi, ze ladnie to nikt się nie wyłamuje i wszyscy przytakują. A powinni dyskutować, mieć różne poglady... Tacy mętni jacyś...
Szkoda w sumie, bo pomysl był dobry...


Robić wszystko w zgodzie ze sobą, kierować się własnym rozumem, myślę, ze samemu najlepiej sie wie, czego naprawde się potrzebuje


Wysłany: 2007-10-11 09:09

[quote:11719593f3="Zoya"]No własnie dziś wreszcie udało mi się obejrzeć ten program. Specjalnie z tej okazji skrócilam zakupy w ulubionym supermarkecie i od razu po powrocie usiadłam przed TV. W sumie jeszcze przed obejrzeniem najbardziej zdziwił mnie krotki czas trwania programu. Zwykle wszelkie Idole i inne Drogi do Gwiazd trwaja troche dłuzej...
Mnie ten program tez nie zachwycił. Koterski był fajny, ale np. po Chylińskiej jako jurorce spodziewałam sie nieco wiecej, jak i po całym "żiri". A tymczasem wszyscy chórem pochwalili młody zespól (za to ze taki młody a juz tak ładnie grają), jakby to byl konkurs młodych talentów ( w sensie im jestes młodszy- tym wieksza szansa, ze wygrasz), a np. ja akurat uważam, ze ten cover, który wykonali był zbyt odtworczy, a powinien, moim zdaniem, być bardziej indywidualnie zaaranzowany. Najbardziej podobał mi sie zespół który odpadł, bo wykonali "Personal Jesus" zupelnie "po swojemu" i akurat taka muzyka mi osobiście sie podoba.
Jurorzy tez, jak dzis zauwazylam, nie potrafia tak za bardzo bronic swojego zdania. Jak jeden mowi, ze ladnie to nikt się nie wyłamuje i wszyscy przytakują. A powinni dyskutować, mieć różne poglady... Tacy mętni jacyś...
Szkoda w sumie, bo pomysl był dobry...[/quote:11719593f3]


Zdradzę mały sekret... Zespół, w którym grają kilkunastoletnie dzieciaki wygrał cały program !! Co do jury zgadzam się.



Wysłany: 2007-10-12 00:35

Witam. Dziękuję WSZYSTKIM serdecznie za zainteresowanie artykułem.

Jako jedna z wielu kapel, które stoją po naszej stronie, mamy dość cynizmu i ignoranctwa niektórych stacji, które mają czelność tytułować się „muzycznymi” – padło akurat na MTV, bo przegięcie jakiego się dopuścili jest nieziemskie, ale na tym przykładzie mamy nadzieję, że kolejni organizatorzy festiwali i przeglądów zastanowią się zanim wypuszczą kolejnego gniota w eter. Nie jesteśmy potulnymi robaczkami, które siedzą cichutko pod kamieniem i czekają na lepsze czasy. Te czasy nigdy nie nadejdą jeżeli się sami o to nie postaramy! Nie mamy zamiaru tolerować tego, że ogłasza się konkurs muzyczny i nie raczy nawet wysłuchać kapel, które się zgłaszają i marnuje przez to cenny czas uczestników, a o pozycji na liście decyduje źle skonstruowany system głosowania internetowego. ELECTRIC SNAKE jako pierwszy oficjalnie i publicznie powiedział „STOP!” i jak widać zaczynamy mieć coraz większe poparcie, za co serdecznie WAM dziękujemy!

Głównym założeniem niniejszego artykułu jest to, iż mamy cichą nadzieję, że będzie to pierwszy krok do tego, że w tym kraju zacznie się w końcu słuchać MUZY, że w końcu KTOŚ postawi na profesjonalizm a nie „wytaniawkę” przy organizacji tekgo typu imprez, a ludzie przekonają się, że polska branża muzyczna nie kończy się na Maryli Rodowicz, Patrycji Markowskiej, czy Dodzie.

Na koniec pozostaje jeszcze apel do muzyków. Pamiętajcie, że to muzycy kreują media, a nie odwrotnie i to media żyją dzięki muzykom, a nie odwrotnie… i naszym skromnym zdaniem właśnie w takiej kolejności to powinno być pojmowane i rozpatrywane.

Pozdrawiam.
Pablo
ELECTRIC SNAKE



Wysłany: 2007-10-12 05:15

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

[quote:d379f931b7="Pablo"]
Głównym założeniem niniejszego artykułu jest to, iż mamy cichą nadzieję, że będzie to pierwszy krok do tego, że w tym kraju zacznie się w końcu słuchać MUZY, że w końcu KTOŚ postawi na profesjonalizm a nie „wytaniawkę” przy organizacji tekgo typu imprez, a ludzie przekonają się, że polska branża muzyczna nie kończy się na Maryli Rodowicz, Patrycji Markowskiej, czy Dodzie. [/quote:d379f931b7]
No cóż ja bym w to nie wierzyła, może i są takie programy, ale ich zwycięzcy najczęściej po chwili są zapominani, a skoro wygrały dzieciaki to tym bardziej ... większośc ich postawi na równi z Tokio Hotel i B27


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2007-10-12 08:21

Już dawno zlewam tego typu imprezy/konkursy. Jakoś nie pamiętam, by z któregokolwiek wynikło kiedyś coś sensownego. :roll: Po prostu opium dla mas i tyle. :roll:



Wysłany: 2007-12-25 11:25

AngelOfDeath (Bicz)
AngelOfDeath
Posty: 162
gdzieś w Gnieznie

Zgadzam sie w zupełności z autorem artykułu, ale czego sie można spodziewać po MTV Polska. Telewizji która tak naprawdę od początku swego istnienia nie uwzględniała w swej ramówce żadnego programu poświęconego dobrej muzyce rockowej ( no może znalazło by się kilka programów lecz nie są one autorstwa MTV Polska tylko Made in USA).
MTV liczyła na oglądalność przez próbę wprowadzenia czegoś na co niby nikt wcześniej nie wpadł. Moze gdyby zajęły sie tym osoby z jakimś doświadczeniem w tej dziedzinie to by coś z tego było.
Poza tym zwycięzca całej tej szopki wygrał nagranie singla i teledysku ( pewnie zabrakło sponsorów na nagranie płyty). A znając życie nagrają singiel który MTV będzie z puszczać z dumą że " to nasza zasługa".
Brawo MTV :?


Odważni nie żyją długo, ale tchórzliwi nie żyją wcale..


Wysłany: 2007-12-28 19:24

Pawle tylko ty jestes idiotą....za młody jestes by mnie obrażac...robisz z siebie gwiade choc nią nie jestes..



Wysłany: 2007-12-29 18:35

[quote:7086d3ee26="Pablo"]
Głównym założeniem niniejszego artykułu jest to, iż mamy cichą nadzieję, że będzie to pierwszy krok do tego, że w tym kraju zacznie się w końcu słuchać MUZY, że w końcu KTOŚ postawi na profesjonalizm a nie „wytaniawkę” przy organizacji tekgo typu imprez, a ludzie przekonają się, że polska branża muzyczna nie kończy się na Maryli Rodowicz, Patrycji Markowskiej, czy Dodzie.

Na koniec pozostaje jeszcze apel do muzyków. Pamiętajcie, że to muzycy kreują media, a nie odwrotnie i to media żyją dzięki muzykom, a nie odwrotnie… i naszym skromnym zdaniem właśnie w takiej kolejności to powinno być pojmowane i rozpatrywane.
[/quote:7086d3ee26]

Obawiam sie, Pablo, że to tylko pobożne życzenie. Może gdzieś coś troszkę ruszy, drgnie, ale potem znów zdechnie. U nas to, niestety, media kształtują...Duże media i pieniądze jakie robią to zbyt wielka siła, a muzyka tzw. popularna, czyli ta papka, którą karmią nas w przeciętnej tv i radio płynie zbyt szeroką strugą. A tego typu konkursy nie mają na celu dać szansę młodym talentom, ale zarobić kasę na szoł. No, skoro już ktoś wygrał, to lansuje sie go na siłę, bo trzeba, niezależnie od tego, co sobą reprezentuje. Dobrym przykładem na siłę wyciągania kasy było pokazane ostatnio w TV "coś", taka hybryda: "Taniec z gwiazdami" vs. "Po prostu tańcz" (od razu przypomniał mi sie film na tym poziomie: "Freddy vs. Jason" ) Ile warte są tego typu przedsięwzięcia widać po losach zwycięzców programów takich jak np. "Droga do gwiazd", o których bardzo szybko słuch ginie. A nawet jeśli wygra ktoś grający/śpiewający odrobinę inna muzyczkę (zdaje się Wydra i ..taki młody chłopaczek, jak on się nazywał? Zalewski?) to bardzo szybko pochłania go fala tego "popularnomuzycznego" szajsu. "Albo grasz tak jak nam pasuje/podpisujesz kontrakt taki jaki ci podsuniemy, albo spływaj, synek".

Do tego dodam: Pablo, przecież żyjemy w Polsce... jeśli chodzi o rynek muzyczny to i tak zarzuca sie nam brak własnego zdania, stylu i ślepe kalkowanie wszystkiego co "popowe" i "zachodnie", to nie można wymagać, by przebiło sie u nas coś, co nie jest papką "dla mas". Jak można marzyć o wybiciu sie zespołów grających muzykę "niepopularną"? Takie zespoły jak Vader są doceniane, owszem, ale za granicą u nas albo nikt nie zna albo odżegnuje woda święconą. Żyjemy w zaścianku i jeszcze długo w nim żyć będziemy. :)

Tym pozytywnym akcentem...



Wysłany: 2008-01-26 11:36

Wiecie co - mam pomysł ... zawsze można zrobić w czymś takim nieformalne anty-jury zalewające dobrym skryptem dziesiątkami tysięcy "jedynek" zespoły które nie za nic nie powinny się tam znaleźć ...



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło