Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Góry. Strona: 10

Wysłany: 2015-08-16 01:14

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Nie lubię gór, bowiem wodniak ze mnie. Ale Bieszczady mają moje serducho. Przede wszystkim nie ma tam prawie turystów.


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2015-09-15 22:45 Zmieniony: 2015-09-15 22:47

dla tych co lubią romantyczne widoki lub szukają śladów "Opowieści z Narnii" polecam Karkonosze. Prawdziwie baśniowe widoki, nic dziwnego że wodospad Kamieńczyka grał w ekranizacji Adamsona.
Z drugiej strony jednym z najbardziej "filmowych" krajobrazów jest dziewiętnastowieczna stacja kolejowa, położona nad jeziorem Pilchowickim:
[img:741365673a]http://www.pl.image-share.com/upload/450/33.jpg[/img:741365673a]


In these days I’m breathing stone


Wysłany: 2016-06-07 13:32

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Już tu pewnie nikt nie zagląda, ale...

CarbonRabbit Napisał:
dla tych co lubią romantyczne widoki lub szukają śladów "Opowieści z Narnii"...

... ja lubię...
szkic utworu bez tytułu
... będzie epicko :-)...


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2017-11-19 16:44

Morelcaa (Bicz)
Morelcaa
Posty: 47
Duszniki Zdrój

Mieszkam w Sudetach i kocham klimat Gór Stołowych. Co z tego, że niskie, ale klimat, legendy, miejsca owiane tajemnicą tworzą tam prawdziwą magię. Mimo tego, że mam to na co dzień to cieszę się jak małe dziecko z każdym wyjściem na szlak. Szczególnie jak jestem na Narożniku, Skałkach Łężyckich, czy spokojnym spacerze po Sawannie Pasterskiej. Błędne Skały po sezonie letnim, gdzie jest milion turystów maja niepowtarzalny urok, a szczególnie jak trafi się na mglistą pogodę.



Wysłany: 2017-12-03 04:18


. Wysłany: 2019-10-23 21:27

FAFAL (Anciliae)
FAFAL
Posty: 1330
Piekary Śląskie

dawno mnie tu nie było(na forum) i taka myśl mnie naszła odnośnie gór.... góry to nic innego jak wolność! Przez ostatnie dwa lata pokonałem z buta około 1tys km beskidy, karkonosze, trochę tatr. Treaz żyje od wyjazdu w góry do wyjazdu w góry już nie moge doczekać się weekendu by znów jechać i powędrować. Pozdrowienia dla wędrowców!!!!!


Wódki nie pij, trawy nie pal, słuchaj tylko HEAVY METAL


Góry Wysłany: 2019-11-20 17:53

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

Góry - coś cudownego !! Każdy krok jest warty efektu późniejszego widoku - piękna szata wiosenna , jesienna czy zimowa zapiera dech w piersiach . Góry ucieszą nie tylko oczy ale i wspomnienia


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło