Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

NIE - tolerancja.... Strona: 9

Wysłany: 2013-02-11 18:25

[quote:868ac7d20a="Inquisitor87"][quote:868ac7d20a="CrommCruaich"]Oświeć mnie, ale prawo do tego, żeby Ci ktoś udzielił informacji w szpitalu co się dzieje z Twoim partnerem uważasz za jakiś wymysł?[/quote:868ac7d20a]

Jeśliby storzyli ustawe tylko o tym, myśle, że cały sejm głosowałby za :)[/quote:868ac7d20a]

Zastanawia mnie dlaczego ustawa o związkach partnerskich tak bardzo Ci przeszkadza? A ponoć jesteś miłosiernym chrześcijaninem, więc dlaczego zabraniasz innym prawa do życia po swojemu? Sto lat temu byli tacy, co uważali, że prawa wyborcze dla kobiet są wbrew naturze. A może na widok geja masz wątpliwości co do swojej orientacji seksualnej i dlaczego tak grzmisz, że to fe i należy tego zabronić? Daj ludziom żyć po swojemu. Nie masz ciekawszych rzeczy do roboty?


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2013-02-11 19:03

[quote:bd34a22a89="CrommCruaich"][quote:bd34a22a89="Inquisitor87"][quote:bd34a22a89="CrommCruaich"]Oświeć mnie, ale prawo do tego, żeby Ci ktoś udzielił informacji w szpitalu co się dzieje z Twoim partnerem uważasz za jakiś wymysł?[/quote:bd34a22a89]

Jeśliby storzyli ustawe tylko o tym, myśle, że cały sejm głosowałby za :)[/quote:bd34a22a89]

Zastanawia mnie dlaczego ustawa o związkach partnerskich tak bardzo Ci przeszkadza? A ponoć jesteś miłosiernym chrześcijaninem, więc dlaczego zabraniasz innym prawa do życia po swojemu? Sto lat temu byli tacy, co uważali, że prawa wyborcze dla kobiet są wbrew naturze. A może na widok geja masz wątpliwości co do swojej orientacji seksualnej i dlaczego tak grzmisz, że to fe i należy tego zabronić? Daj ludziom żyć po swojemu. Nie masz ciekawszych rzeczy do roboty?[/quote:bd34a22a89]

chcesz mnie sprowokować jakimiś tekstami spod butki z piwem ? ". A może na widok geja masz wątpliwości co do swojej orientacji seksualnej i dlaczego tak grzmisz, że to fe i należy tego zabronić? " ??
po 2. moja orientacja nie powinna Cie intersować
po 3. jak się odwołujesz to mojej religii, to raczej wiesz jakie ma zdanie na temat sodomii
po 4, nigdy nie powiedziałem, że jestem miłosiernym chrześcijaninem (nie mnie to oceniać) i nie aspiruje do jakiejś "publicznej" świętości, wystarczy, że będe żyl w zgodzie z własnym sumieniem
po 5. jako kato-obywatell znajduje konsenus, że jak nie chcą się nawracać to niech sobie siedzą po sowich barach i nie robią co chcą, nie przeszkadza mi to,
po 6 i najważniejsze, ta ustawa to kolejna próba, zrównania prawnie związków homo i hetero, te drugie mają swoje prawa głównie ze względów potencjalnego przedłużenia gatunku,
po 7. homosie ciskali się, że nie mogą dziedziczyć, kredytów brać itd, otóz każdy idiota wie, że można sobie taki papier u notariusza załatwić, podobnie jak przed bankiem zawrzeć umowę partnerską na kredyt, więc niech nie robią z ludzi idiotów, co do służby nie orientuję się jak to jest dokładnie, jednak słyszałem, że jechowcy dogadują się w bankami w sprawie podawania krwi itd to homosie prawnie też, by to załątwili, jeśli nie, to niech Palifiutki zrobią ustawe stricte "szpitalową" bez żadnych furtek, dwuznaczności interperteacji itd a jestem przekonany, że sejm to puśći
pozdrawiam


Coco jambo i do przodu


Wysłany: 2013-02-11 19:07

Jasne, dwóch gejów podpisujących papierek w urzędzie uniemożliwi Ci wieść życie prawego chrześcijanina :)


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2013-02-11 19:11

[quote:436b603414="CrommCruaich"]Jasne, dwóch gejów podpisujących papierek w urzędzie uniemożliwi Ci wieść życie prawego chrześcijanina :)[/quote:436b603414]

j/w nie będe się powtarzał na temat tej ściemy papierkowej

p.s. mi nitk nie jest w stanie uniemożliwić życie, takie jakie chce, jeśli to Cie intersuje :)


Coco jambo i do przodu


Wysłany: 2013-02-11 19:12

Otóż to. Ty żyj po swojemu, a oni niech też robią co chcą.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2013-02-11 19:12

[quote:b739d312b5="Inquisitor87"][quote:b739d312b5="CrommCruaich"]Jasne, dwóch gejów podpisujących papierek w urzędzie uniemożliwi Ci wieść życie prawego chrześcijanina :)[/quote:b739d312b5]

j/w nie będe się powtarzał na temat tej ściemy papierkowej

p.s. mi nitk nie jest w stanie uniemożliwić życie, takie jakie chce, jeśli to Cie intersuje :)[/quote:b739d312b5]


i sorki za literówki, staram się szybko odpisywać, jak jestem przy kompie


Coco jambo i do przodu


Wysłany: 2013-02-11 19:15

[quote:adb692aaf8="CrommCruaich"]Otóż to. Ty żyj po swojemu, a oni niech też robią co chcą.[/quote:adb692aaf8]

Problem się zaczyna, kiedy któś swoimi działaniami, chcesz zrobić coś niezgodnego z moimi przekonaniami :) koniec dyskusji, zboczeńcy długo nie będą wychowywali dzieci i mam nadzieję, że każda taka ustawa-ściema nie przejdzie
pozdrawiam


Coco jambo i do przodu


Wysłany: 2013-02-11 19:18

Poproszę o sensowny argument przeciwko związkom partnerskim. Co ich wprowadzenie zmieni w Twoim życiu? Na razie upierasz się na zasadzie: nie, bo nie.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2013-02-11 19:28

[quote:958bc119bf="CrommCruaich"]Poproszę o sensowny argument przeciwko związkom partnerskim. Co ich wprowadzenie zmieni w Twoim życiu? Na razie upierasz się na zasadzie: nie, bo nie.[/quote:958bc119bf]

Przeczytaj posty, które pisałem, nie chce mi się powtarzać, w punktach odniosłem się do adopcji, rzekomych utrudnień finansowych itp , jeśli nie rozumiesz dlaczego mi przeszkadzają to trudno, myśle, że poradzisz sobie bez tej wiedzy, pozdrawiam, dobranoc :)


Coco jambo i do przodu


Wysłany: 2013-02-11 19:34

W Sejmie nie było mowy o adopcji dzieci, a co do dziedziczenia - chodzi o to, żeby można było dziedziczyć bez dodatkowego opodatkowania. Trudne ?


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2013-02-11 20:19

saurus (Anciliae)
saurus
Posty: 249
Stare Bojanowo//Leszno//Poznań

Co do związków tych samych pluci jak
dlamnie jest to z lekka wynaturzenie.
Jest to błąd w genach.
Ktoś na pewnym forum napisał że kobieta
uszkodzony płód lepiej usunąć bo w tym
kraju ciężko by taki człowiek mial.
Więc mamy tu właśnie takiego uszkodzonego
człowieka.
Wiadome że po plodzie nie będzie widać
jaki będzie mial popet seksualny.
Co do adopcji dzieci przez taki związek to już
całkowicie odpada.
Takie dziecko będzie kształtowane w większości
przypadków pod wzór opiekunów.
Ale znajadz życie to w Polsce przejdzie jedno
i drugie.
Nic dziwnego jak w kraju ciężko komuchy
rządzą Polską .


Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.


Wysłany: 2013-02-11 20:27

Homoseksualizm występuje też w naturze i jakoś nie zniknął pomimo ewolucji. I to zarówno u ssaków jak i np. ptaków. Więc nie przesadzajmy z nazywaniem czegoś wbrew naturze.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2013-02-11 20:35

saurus (Anciliae)
saurus
Posty: 249
Stare Bojanowo//Leszno//Poznań

Więc na tym właśnie polega wynaturzenie.
Czyli przypadki nie zgodne z natura.
Jest samiec i jest samica.
A jak jest jedno i drugie to jest jedno
przetrwanie gatunku.


Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.


Wysłany: 2013-02-11 20:48

Wbrew naturze byłoby odmawianie komuś postępowania zgodnie z tym jak natura go stworzyła.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2013-02-11 20:52

saurus (Anciliae)
saurus
Posty: 249
Stare Bojanowo//Leszno//Poznań

Niedoskonałe gatunki są słabsze według
natury.
Są podatne na ataki.


Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.


Wysłany: 2013-02-11 20:55

A jednak jakoś istnieją w naturze. A skoro istnieją, to chyba natura wie lepiej.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2013-02-11 20:59

saurus (Anciliae)
saurus
Posty: 249
Stare Bojanowo//Leszno//Poznań

Pewnie że istnieją i istnieć będą wyjątek
od reguły czasami musi być.
By poprostu było ciekawiej i by nie
było nudno.


Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.


Wysłany: 2013-02-12 01:28 Zmieniony: 2013-02-12 01:31

Nie wydaje mi się aby istniały jednostki tolerujące wszystko i wszystkich bowiem zawsze znajdzie się ktoś lub coś czego w wiekszym lub mniejszym stopniu nie tolerujemy.
Sam w pewnych kwestiach jestem nietolerancyjny, wynika to z moich obserwacji, rozmów , informacji z książek, gazet, mediów . Nie wstydzę się tego ale również jestem pewien, że jej brak u mnie nikogo bezpośrednio nie krzywdzi, obraża...



Wysłany: 2013-02-12 13:03

Samurai (Anciliae)
Samurai
Posty: 282
Dąbrowa Górnicza

Tolerancja jak i nietolerancja nie jest ani dobra ani zła - wynika jedynie z naszych wcześniejszych obserwacji, doświadczeń. Jako, że każdy co innego w życiu przeżył to inaczej będzie reagował na różne rzeczy/zjawiska
homo sapiens ma to do siebie, że bardzo lubi generalizować i na podstawie tych generalizacji tworzy swoją wizję świata, w którą wierzy i definiuje sobie co będzie a czego nie będzie tolerował. To ma też związek z emocjami, które mocno wpływają na interpretacje bodźców czyli na światopogląd

Najlepszym rozwiązaniem z sytuacji jest opieranie się na faktach a nie na generalizacjach lub co gorsza zasłyszanych historiach, które liżą jajca naszemu EGO (dzięki temu nam się podobają, co nie zmienia faktu, że mogą być wyssane z palca).


"umysł jest jak spadochron, działa tylko wtedy gdy jest otwarty"


Wysłany: 2013-02-12 13:21

Jak już pisałem kilak postów wcześniej tolerancja to nie akceptacja :) Tak jak mogę przymknąc oko na pewne sprawy dotyczące sodomitów (mimo, iż ideologicznie ich nie akcpetuje), tak są sprawy jak adopcja, czy publicznie promowanie... Wszyscy pieprzą farmazony, że wolność dla każdego i ble ble, gówno nie wolność, na zachodzie instytucje, czy zwykłę rodziny miały problemy natury sądowej, że wychowywały dzieci w oparciu o swoje chrześcijańskie anty-sodomickie nauki. Lewacka tolerancja to zykły homoterror, który chce, żeby za kilknaście lat przeciętny rodzić nie mógł wpoić swoich dzieciom, tego, że homoseksualizm jest grzechem. Lewactwo śmierdzi hipokryzją, że czuć to pewnie na biegunie północnym, ludzie, którzy chcą mordować ludzi wprowadzając hitlerowską eugenike i abrocję, za chwilę bronią morderców przed karą śmierci (przykład: rzekomy kandydat na prezydenta TW Kalisz). Tak więc ci, którzy pier**** najwięcej o tolerancji chcą się władować z butami w życie innych i na siłe wdrążyć swoje poglądy, bo przecież "my lewacy mamy krystaliczne, zajebiste poglądy i każdy człowiek, któy nie jest faszystą musi się z nami zgadzać". Takiego wała...im silniej ten homoterror w przestrzeni publicznej będzie funkcjonował, tym bardziej przeciwnicy będą się radykalizować i wychodzić z silniejszą kontrą :)


Coco jambo i do przodu


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło