Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

O tym jak to chcieli odwołać Moonspell w Wawie. Strona: 1

O tym jak to chcieli odwołać Moonspell w Wawie Wysłany: 2007-04-22 18:17

Natrafiłam ostatnio na niezwykle zabawny artykuł- postanowiłam go wam skopiować, a teraz czekam na wasze opinie:P

Prezydent miasta na tropie satanistów
Łukasz Kamiński, Domi, KAI2007-04-18, ostatnia aktualizacja 2007-04-18 09:28
Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami postanowił nie dopuścić do czwartkowego koncertu portugalskiej grupy rockowej Moonspell w klubie Proxima. Oskarżył zespół o satanizm.

Portugalski zespół Moonspell
ZOBACZ TAKŻE
Wierzejski: Trzeba zakazać satanizmu (18-04-07, 01:00)
Według specjalisty od sekt, który wczoraj spotkał się z dziennikarzami, muzycy grupy to "śpiewający kapłani satanistyczni", a ich koncert jest "skandaliczną imprezą, która będzie reklamą ideologii nienawiści, zabijania zwierząt, niszczenia kościołów chrześcijańskich i propagowania śmierci". Mocne słowa, równie prawdziwe jak inna z teorii Nowaka, według której Jurek Owsiak jest czołowym satanistą w Polsce.

- To jakiś absurd! Ten zespół od piętnastu lat koncertuje w Polsce i nigdy nie było żadnych problemów czy ekscesów. Nazywanie ich satanistami jest równie absurdalne jak twierdzenie, że w tej chwili w Warszawie leży pół metra śniegu! - komentuje organizator koncertu Tomasz Dziubiński z Metal Mind Productions. Ryszard Nowak sądzi inaczej. Ale nie tylko nie skontaktował się z nikim z Proximy, ale też nie zadał sobie trudu, by zadzwonić do organizatorów. Od razu zaalarmował władze Warszawy, które podzieliły jego obawy - Nie mogę odwołać koncertu, bo Proxima to klub uniwersytecki. Ale mogę interweniować, więc to zrobiłam. Przeczytałam sześć tekstów piosenek. Ich treść mnie przeraziła. Jest w nich apoteoza śmierci oraz kult mroku i zła. Taki koncert nie powinien odbyć się w Warszawie. Dlatego wysłałam pismo do pani rektor z prośbą o jego odwołanie. Rozmawiałam o tym koncercie z panią rektor. Prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow stwierdziła, że jak otrzyma pismo ode mnie, to pewnie odwoła tę imprezę - powiedziała nam Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pani prezydent ma rację. Teksty zespołu są mroczne, trącą okultyzmem, są niepokorne, niegrzeczne. Sęk w tym, że aby ich posłuchać na koncercie, trzeba być pełnoletnim i mieć w kieszeni 90 zł na bilet. A to skutecznie eliminuje przypadkowych widzów.

Wczoraj wieczorem doszło do spotkania pani rektor z Fundacją na rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego "Universitatis Varsoviensis", która zawiaduje klubem Proxima. Przedstawiciele fundacji nie znaleźli jednak powodów do odwołania imprezy - Płyty Moonspell są w ogólnodostępnej sprzedaży, muzyka tej grupy nie jest w Polsce zakazana, co więcej zespół został uznany za najlepszą grupę rockową w rodzimej Portugalii, kraju przecież chrześcijańskim - mówi Paweł Wierzbicki z fundacji.

Ryszardowi Nowakowi już kilkakrotnie udało się doprowadzić do odwołania koncertów heavymetalowych, m.in. w zeszłym roku w Warszawie nie dopuścił do blackmetalowego festiwalu.


,,Carpe Diem"


Wysłany: 2007-04-22 21:35 Zmieniony: 2007-04-23 09:40

Nic dodać nic ująć. A ja myślałem, że Polska to taki noramlny kraj jak każdy inny... No cóż, brak mi słów... Jednak tolerancji u nas żadnej nie ma, coraz bardziej się o tym przekonuje. Wolności słowa poniekąd też.

[color=yellow:13a03ee97c]Polska krajem jakim jest każdy widzi, ale jeśli miałeś na myśli normalność pod kątem tolerancji, to sam nie najeżdżaj na katolików. Posty godzące w religię w sposób obraźliwy będą usuwane.

Z[/color:13a03ee97c]


Dzięki za uwage, już to zmieniam. Pozdrawiam.


Nigdy nie kłóć się z debilem...najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później wykończy doświadczeniem...


Wysłany: 2007-04-22 21:42

gothic_girl (Bicz)
gothic_girl
Posty: 366
Skierniewice/Warszawa

Mi się jakoś nie chciało wierzyć, że odwołają... No i na szczęście sie im nie udało 8)


...pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko...


Wysłany: 2007-04-22 21:47

ja p[color=red:274f571ded]*******[/color:274f571ded], znowu katolickie g[color=red:274f571ded]****[/color:274f571ded].

[color=yellow:274f571ded]Trochę kultury, trzeciego upomnienia nie będzie.

Z[/color:274f571ded][color=red:274f571ded][/color:274f571ded]


'For all those who cried aloud But whose tears were never heard, For all those who died'


Wysłany: 2007-04-23 16:00

[color=red:13b39260ab]Stary masz ostatnie ostrzeżenie. Następnym razem Twój post poleci w długą. -=Raven=-[/color:13b39260ab]

Podzielam niejako Twój pogląd ale nie musisz tego wyrażać takimi słowami.


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


odp Wysłany: 2007-04-23 18:06

Buehehe...
Dla mnie jest to po prostu śmieszne, poniekąd żałosne
"kapłani satanistyczni"??? No nie!!!!
Wspaniale jak ludzie wypowiadają się o tematach , o których właściwie nie mają pojęcia...


Życiem jednostki nie rządzi żadne seksualne przeznaczenie; na odwrót, erotyzm jednostki wyraża jej ogólną postawę wobec istnienia. — Simone de Beauvoir Wielkim celem życia jest doznanie - aby czuć, że się istnieje, choćby nawet cierpiąc.


Wysłany: 2007-04-23 22:40

Już teraz jest dla mnie zrozumiałe dlaczego Fernando zadedykował pewnym osobom utwór Mephisto w Krakowie... HEHEHEHE


Nigdy nie kłóć się z debilem...najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później wykończy doświadczeniem...


Wysłany: 2007-04-24 10:38

Pozdrawiam również Chomiku Prześmiewco :wink: ale cholero jedna powiedziałbyś coś na temat :P Co sądzisz a takich harcach władz miast.
Przecież to się prosi o pomstę do nieba, nie mozna przecież zakazywać słuchania muzyki jakiej ktoś lubi bo jest podejrzenie, że to samo zło. Tożto do ciężkiej cholery jest ograniczanie wolności człowieka i pozbawianie go praw wolności wyboru i preferencji muzycznych.


Not everyone likes metal... FUCK THEM!!!


Wysłany: 2007-04-24 11:01

Całkowicie się zgadzam z przedmówcą! Przypominają mi się czasy AWSu, gdy ciągle były problemy z koncertami a zwłaszcza Kata. Choć np: w Niemczech też niektóre kapele miały jazdy. Moonspelowi oberwało się od jednej nauczycielki za utwór "Opium" bo podobno propagowali narkotyki. Samael dostał za okładkę "Ceremony..." bo bluźniercza i wogóle. I dlatego wstęp na ich koncerty jest w Niemczech od 18 roku życia. Ale takiego terroru sprawowanego przez niektórych polityków jak u Nas to chyba tam niebyło. Co kraj to obyczaj!


Keep Talking...


Wysłany: 2007-04-24 12:02

[quote:a98b20adc8="CHMK"]Z tego co pamiętam to za AWS jakoś Manson u nas zagrał. Jeśli to było już za SLD, to mnie poprawcie. Mogłem skłamać.
Taki jest nasz rząd! Jedna poprawna religia, jedna poprawna orientacja seksualna, jeden poprawny model rodziny, jeden poprawny ubiór w szkole, etc..
Ładnie zauważył jeden z przedmówców, że Moonspell w również katolickiej Portugalii (na szczęście, dla nich, pod względem wyznaniowym, nie politycznym jak u nas) jest uznany za najlepszy ich rodzimy zespół rockowy. Wydaje mi się zatem, że próba odwołania jego występu, jest po prostu "dbałością" o wyborców o poglądach zbliżonych do psychozy p. Nowaka (rydzykowy elektorat) i chyba, jak w przypadku m. in. pani Prezydent Miasta Stołecznego, o nomen omen.. stołek. Smutne, ale ja tu widzę niestety czystą, wyrafinowaną politykę...

Opium.. (tak Moonspellowo)... dla mas :D[/quote:a98b20adc8]

Pamiętam, że wtedy nawet w Tv i gazetach wypisywano o zlocie satanistów, gdy Manson przyjeżdzał. I jakieś porady by nie wychodzić gdy ciemno, schować wszytske czarne koty do domu, omijac ubranych na czarno ludzi... :D


Użytkowniku! Nie bój się używać linku "Zgłoś moderatorowi"! :D


Wysłany: 2007-04-24 14:26

Sidonius (Bicz)
Sidonius
Posty: 15
Skierniewice

niestety...ja nie bylem na ich koncercie w wawie(choc mialem mozliwosc ale niestety szkola itp)

jak czytalem ten artykul to smialem sie tak z naszych polskich wladz ze do dzisiaj mnie brzuch boli....

przykre to jest ze nasi politycy nie potrafia docenic muzyki innej niz ta ktora puszczaja w radiu maryja...zalosne to jest no ale coz....

ciekawi mnie tylko jedno w tym wszystkim....
czemu nasi "kochani' politycy robia z nas kraj nietolerancyjny?

i od kiedy Moonspell jest kapela sekty satnistow??

sorry ale jak sobie przypminam ten artykul to mnie znowu smiech lapie i ciezko mi jest pisac....


gorzej byc nie moze.... no chyba ze zacznie padac deszcz


Wysłany: 2007-04-24 14:37

gothic_girl (Bicz)
gothic_girl
Posty: 366
Skierniewice/Warszawa

"ci na górze" najchętniej by nas podporządkowali sobie, zmusili do wyznawania jednej religii - jak to powiedział Darzamat.

Bo przeciez Moonspell to taki satanistyczny zespół... A młodzi ludzie są tak bardzo podatni na wpływy... Ech... brak mi słów.

Ale jak już pisałam wcześnie całe szczeście nie udało im sie :twisted:


...pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko...


Wysłany: 2007-04-24 18:18

Sidonius (Bicz)
Sidonius
Posty: 15
Skierniewice

dzisiaj gadalem z ludzmi z uczelni na ten temat....
heh...
nie przytocze tu slow jakie okreslili na nasz rzad i pana dyrektora...

no ale niestety jak to moj znajomy powiedzial
"Religia w naszym kraju dotarla do poziomu sredniowiecznej inkwizycji"
przykre no ale tak niestety jest


gorzej byc nie moze.... no chyba ze zacznie padac deszcz


Wysłany: 2007-04-24 20:27

Adnistral (Bicz)
Adnistral
Posty: 123
Gniezno/Połzen

Żałosne....
I znowu narzucanie wiary przez zasranych chrześcijan z polskiego rządu...
I CO JESZCZE ?!
Dziwię się tylko czemu rząd nie dopierdol... sie do punku który szerzy anarchię :roll:

Eh żal w Polsce i tyle...


Kto nie umie przysiąść na progu chwili, puszczając całą przeszłość w niepamięć, kto nie jest zdolny trwać w miejscu jak bogini zwycięstwa, nie doznając zawrotu głowy ani lęku, ten nigdy nie dowie się, czym jest szczęście. -Frederyk Nietazsche


Wysłany: 2007-04-24 20:40

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

http://www.wrzuta.pl/film/mxkk3edu9J/tv_trwam_o_koncercie_moonspell

Filmik z TV trwam na temat tegoż koncertu ... szkoda słów na to co ci lludzie wygadują


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2007-04-24 22:32

Dokładnie jakiś umiar musi być... scena polityczna to u nas specyficzna i barwna, z jednej strony krucjaty antyaborcyjne, z drugiej pan Palikot z PO dryguje gumowym penisem w ramach protestu

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=95&ShowArticleId=41726 :lol:

ale fakt że szerząc netolerancję tolerancyjnym się być nie da... a Moonspell tyle ma z satanizmem wspólnego co Doda Elektroda, no ale jak to wytłumaczyć nieszczęsnym emerytkom lękającym się o dusze wnucząt Wszędzie zło się czai, Szataniarz wyda za płaszcz numerek 666, do grzechu kuszą masońska telewizja TVN i Jurek Owsiak i jego bezecny Przystanek Diabeł i takie tam. Ale z drugiej strony cała popularna ostatnio moherofobia to taka sama histeria i tak samo irracjonalne myslenie...



Wysłany: 2007-04-24 23:37

[color=yellow:0078fedfd2]Adnistralu, temat o tolerancji i nietolerancji jest gdzie indziej, tu nie narzekaj na takie podziały, zwłaszcza z taką postawą, co zauważyli już Noone i doktor F. Wspominałem wcześniej, że takie posty będą usuwane, tego jeszcze oszczędzę, ale miarka może się niedługo przebrać.

Z[/color:0078fedfd2]

Już nie jako moderator dorzucę, by nie mylić chrześcijaństwa z katolicyzmem, bo to całkiem dwa osobne sporty. Więcej na ten temat nie powiem, bo sam sobie będę musiał posta wywalić :wink:

Jednak zgodzę się z Tobą Adnistralu, że katoliccy politycy na "szatanów" to najeżdżają, a punk leży odłogiem, co jest chyba groźniejsze. Bo polityk i anarchia to raczej nie żyją w dobrej komitywie.


Not everyone likes metal... FUCK THEM!!!


Wysłany: 2007-04-25 13:07

gothic_girl (Bicz)
gothic_girl
Posty: 366
Skierniewice/Warszawa

[quote:ce8754848e="CHMK"]Tak na dobrą sprawę ani "szataniści", ani punk-anarchiści nie są w stanie rządowi wyrządzić realnej krzywdy. Jednakże "szataniści", są bardziej przez elektorat miłościwie nam panujących zauważani. Zło wcielone, sprzeciwianie się kościołowi, itp, Dlatego nie reagowanie przez rząd byłoby dlań szkodliwe. Wyobraźcie sobie, gdyby taki koncert został zignorowany. Jakiś odsetek podniósłby raban, że polski rząd nie zwraca na to uwagi, inni by to zignorowali. Ot, usłyszeli w wiadomościach i wypuścili drugim uchem. Ale dla oglądających RydzykTV byłby to wyraźny sygnał "Politycy wpuszczają do naszego_dobrego/pobożnego/stąpającego_ścieżką_Chrystusa kraju kapłanów Wielkiego Nieczystego, więc nie dbają o nas!"[/quote:ce8754848e]

Zgadzam się z Toba w 100% :wink: Nic dodać nic ująć...


...pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko...


Wysłany: 2007-04-25 14:47

Adnistral (Bicz)
Adnistral
Posty: 123
Gniezno/Połzen

[quote:55e85c4efe="noone81"][quote:55e85c4efe="Adnistral"]Żałosne....
I znowu narzucanie wiary przez zasranych chrześcijan z polskiego rządu...
I CO JESZCZE ?!
Dziwię się tylko czemu rząd nie dopierdol... sie do punku który szerzy anarchię :roll:

Eh żal w Polsce i tyle...[/quote:55e85c4efe]

A tyle się mówi o tolerancji... że już o kulturze osobistej nie wspomnę...
Zal mi Ciebie, dziecko. I słów szkoda na Ciebie, bo i tak niczego mądrego się już nie nauczysz [/quote:55e85c4efe]

Jakoś nie wiem czemu mało mnei obchodzi co piszesz na mój temat...
Może i jestem mało tolerancyjny, ale to jest moje zdanie i tego nic nie zmieni...

Adnistral...

[color=yellow:55e85c4efe]Każdy poszanuje Twoje zdanie i nie będzie się czepiał Twojej nietolerancji jeśli będziesz kulturalnie wypowiadał swoje poglądy. Pamiętaj, że jesteś na publicznym forum. Więc, proszę, bez takich wybiegów i docinek pod kątem użytkowników (to tak już na przeszłość).

Z[/color:55e85c4efe]

[color=red:55e85c4efe]A tak na przyszłość to wiedz że ja jestem mniej tolerancyjny niż Zet zwłaszcza na brak kultury objawiający się przekleństwami i wulgarnymi wycieczkami osobistymi. Po prostu następnym razem post zniknie bez śladu i tyle.

PS. Przejrzałem Twój profil. Sugeruje poprawić błędy ortograficzne zwłaszcza w nazwach zespołów, podpisach do zdjęć i w wyrażeniach angielskich zanim wystosujesz jakiekolwiek uwagi krytyczne do kogokolwiek. A i jeszcze jedno - dorośnij.
-=RAVEN=-[/color:55e85c4efe]


Kto nie umie przysiąść na progu chwili, puszczając całą przeszłość w niepamięć, kto nie jest zdolny trwać w miejscu jak bogini zwycięstwa, nie doznając zawrotu głowy ani lęku, ten nigdy nie dowie się, czym jest szczęście. -Frederyk Nietazsche


Wysłany: 2007-04-27 10:48

tak się własnie zastanawiam kiedy wprowadzą liste zepołów zakazanych. Kiedys były księgi - teraz muzyka. Ale chyba na to sie zanosi. Jezeli władze miasta (fakt faktem o fotel chyba najbardziej chodziło, bo wygodny i wogóle) moga odwoływać wszelakie imprezy które nie są "zaaprobowane" przez kościół katolicki...to coś jest chyba na rzeczy. (rozumiem że w przypadku gdyby mogło dojść do zamieszek, czy coś takiego - zagrożenie porządku publicznego - zrozumiałe, ale...właśnie jest to ale).
Nie bedziecie znac ni dnia, ni godziny, gdy wprowadzą zmiany do obowiązującego systemu prawnego i np za posiadanie 10 płyt zespołów metalowych - 2 lata odsiadki itd. itd. (jeszcze dobrze jak płyty oryginalne bedą...) :D:D Oby do tego nigdy nie doszło.


Nigdy nie kłóć się z debilem...najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później wykończy doświadczeniem...


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło