Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Kwadratowa. Strona: 1

Artykuł: Kwadratowa

Wysłany: 2007-04-11 22:54

Myślę, że żeby napisać coś więcej i bardziej sensownego o tym klubie, trzeba poprostu znać jego historię. Bo ten klub to głównie historia. To,co teraz z niego zostało jest marnym wspomnieniem "prawdziwej" Kwadratowej. Swego czasu była to mekka i miejsce pielgrzymek ludzi słuchających ciężkiej muzyki. Odbywały się tam najważniejsze koncerty (Anathema !!!, My Dying Bride!!!) i legendarne imprezy, które wspominam z łezką w oku (słynne "czarne wtorki" - UWAGA! oznaczały coś innego niż obecnie, bo nie klepanie bambusów, tylko metalową imprezę)... Ach, aż się rozczuliłam na samo wspomnienie...



Wysłany: 2007-04-13 08:56

Owszem byłem w tym klubie droga Noone , byłem "aż" dwa razy kiedy to wpadłem na kilka dni do mojej znajomej z Gdyni i owszem nie znam jego historii ale postanowiłem coś o nim napisać podobnie jak o innych pubach i klubach z Gdańska/Gdyni/Sopotu skoro rdzenni mieszkańcy Trójmiasta przez rok istnienia Dark Planet nie naskrobali nawet słowa o lokalach w ich przepięknym grodzie :twisted: :twisted: :twisted:


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Wysłany: 2007-04-13 12:51

Stane w obronie Ravena - Jego argument jest słuszny. Skoro nikt z Gdańszczan nie uważał za słusze napisania czegokolwiek o swoich lokalach - bardzo dobrze, że napisał ktoś inny. Może sporowokuje to ludzi uzupełenienia danych. Jezeli ktos napisze wiekszy obszerniejszy tekst zawsze mozna go zamienic.
Jedynym warunkiem zamieszczenia recki lokalu na DP jest to by odbyla sie tam conajmniej jedna impreza o ktorej piszemy w kalendarzu.

Nie chodzi o to by miec w bazie każdą piwiarnie tylko te lokele o ktorych naprawde warto napisac.

Brakuje nam Alter Ego, Uwagi, Wagona, No Mercy, Wiatraka, Dekompresji, W-Z, Loch Ness, Proximy - te uwazam powinny znalezc sie w pierwszsej kolejnosci.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-05-10 10:55

lili (Bicz)
lili
Posty: 471
kristiansand

Kwadratowa...
My Dying Bride, Thrash'em All Festival z rodzicami Nergala, Closterkeller i parę imprez nie tylko wtorkowych.
Odczucia zawsze te same: klub daleko od SKM usytuowany w mrocznym zakątku - po drodze można w łeb oberwać, przed klubem ci, którzy zamierzają się upić i nie trafić na koncert/imprezę, smutni panowie na bramce, w środku stosunkowo dużo miejsca na tańce i inne swawole, beznadziejny alkohol, zawsze było miejsce do siedzenia. I sajgon w wc.
W Kwadratowej pojawiałam się sporadycznie, bo wolałam rudzielca, Forteczną, Yesterday i Forty (jakkolwiek one się teraz nazywają). I oczywiście sympatyczny klimat z guinnessem w dłoni w Donegalu :D


między fiordami a fieldami


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło