Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Thrash wczoraj i dziś... Czyli mała historia wielkiego stylu. Strona: last

Artykuł: Thrash wczoraj i dziś... Czyli mała historia wielkiego stylu

Thrash wczoraj i dziś... Czyli mała historia wielkiego stylu Wysłany: 2007-03-09 14:45

margott (Anciliae)
margott
Posty: 310
Piekary Śląskie

No co ja mogę napisać Fafale ;] ładniutko! Dobrze scharakteryzowane ale powiadam że pisze się warunkach nie warónkach i to jest Dave nie Deave :) buziaczki mam dzisiaj zajedwabisty humor i nawet ty mi go nie spieprzysz :) hehe


"Kto ma miękkie serce, musi mieć twardą dupę"


Całkiem dobry początek ogromnego tematu! Wysłany: 2007-03-09 15:16

Dobrze że ktoś zaczął ten temat :twisted: . Przydałoby się go trochę rozwinąć więc podzielmy się swoimi doświadczeniami na tym forum :D !! W końcu o thrashu można by napisać doktorat!!!!!!! Aha miło że ktoś używa dobrych źródeł, poznaję cytaty z jednej biografii Metallicy (zapomniałem tytułu :? ale była niezła, może nawet najlepsza).


Keep Talking...


Wysłany: 2007-03-09 15:19

margott (Anciliae)
margott
Posty: 310
Piekary Śląskie

Wydało się fafael :) a btw pytanko- jesteście bardziej za "thrashem z Zagłębia Ruhry czy Bay Area"?


"Kto ma miękkie serce, musi mieć twardą dupę"


Re: Całkiem dobry początek ogromnego tematu! Wysłany: 2007-03-09 15:24

FAFAL (Anciliae)
FAFAL
Posty: 1330
Piekary Śląskie

[quote:6c8aab570b="SzalonyKapelusznik"]Dobrze że ktoś zaczął ten temat :twisted: . Przydałoby się go trochę rozwinąć więc podzielmy się swoimi doświadczeniami na tym forum :D !! W końcu o thrashu można by napisać doktorat!!!!!!! Aha miło że ktoś używa dobrych źródeł, poznaję cytaty z jednej biografii Metallicy (zapomniałem tytułu :? ale była niezła, może nawet najlepsza).[/quote:6c8aab570b]
Jeden z cytatów to z książki Biczowanie dźwiekiem niesamowita ksiazka na której wiele spraw w thrashu sie wyjasnia.
No i tu masz tez racje że można by doktorat napisa na ten temat wiec w wersji skróconej własnie po mojemu wygląda to własnie tak jak to opisałem.


Wódki nie pij, trawy nie pal, słuchaj tylko HEAVY METAL


Wysłany: 2007-03-09 15:29

Bardziej lubię niemiecki / europejski thrash ale jak wielu zaczynałem od Bay Area. Wczesne płyty hamerykusów są debest :D ale to Europa podtrzymuje tradycję dobrego grzańska :twisted: !!!!!!!


Keep Talking...


Wysłany: 2007-03-09 15:39

FAFAL (Anciliae)
FAFAL
Posty: 1330
Piekary Śląskie

a zwłaszcza najnowsza płyta Destruction :P chodź ja tego niebede dzielił czy nasz europejski jest lepszy czy za wielkiej wody Każdy znajduje tu i tam cos dla siebie Ja osobiście jestem wielkim fanem amerykańskiego thrashu np. Testamenta czy annihilatora


Wódki nie pij, trawy nie pal, słuchaj tylko HEAVY METAL


Wysłany: 2007-03-09 15:50

Też uwielbiam Annihilatora i Testament. Obie kapele miały znakomite debiuty i drugą płytę. Potem bywało różnie ale w końcu znów konkretnie dowaili. No i obie kapele mają/miały znakomitych gitarzystów-solówkarzy!!!!


Keep Talking...


Wysłany: 2007-03-09 22:36

margott (Anciliae)
margott
Posty: 310
Piekary Śląskie

A ja jak zwykle inaczej- zaczęłam od niemieckiego pobrzdąkiwania :)
fafael, czy masz na myśli thrash anthems? zajefakenbistyczne dla mnie :D
niemiecki thrash bardziej mi się podoba bo pomimo zawrotnego tempa nie traci na jakości, na technice, a i jakiś oryginalniejszy jest


"Kto ma miękkie serce, musi mieć twardą dupę"


Wysłany: 2007-03-10 11:44

FAFAL (Anciliae)
FAFAL
Posty: 1330
Piekary Śląskie

a tam orginalniejszy wiem żes jest fanka Kreatora ok ale to nieznaczy że thrash niemiecki jest lepszy od tego z Usa Ja moge powiedziec to tak.... thrash ze stanów jest zdecydowanie bardziej techniczny i trzyma sie bardziej kupy jest bardziej złożony a thrash niemiecki jest szalony wokalisci mają zdecydowanie inny styl spiewania a gitarzyści inaczej spoglądaja na muzyke. Ostatnio puszczałem ci thrasha toś była zachwycona i powiedz mi gdzie tak grają w europie . ja jakos nieumie znalesc takiej europejskiej kapeli :P widzisz jak fafał może w sympatyczny sposób wytłumaczyc wszystko :)


Wódki nie pij, trawy nie pal, słuchaj tylko HEAVY METAL


Wysłany: 2007-03-11 12:24

margott (Anciliae)
margott
Posty: 310
Piekary Śląskie

I to jest jedyne co w tobie sympatycznego nie no hehe żarcik x) hmm masz rację fafael za oceanem pewnie grają lepiej technicznie, ale no na mnie większe wrażenie robi takie szalone łłłłłłłłłłłoooooooooooo
A co do tej płytki miałeś mi porzyczyć a tu trąbka unikasz mnie cholero :P a płyta nie powiem miodzio a zresztą wiesz że ja się kurde nie zamykam :]


"Kto ma miękkie serce, musi mieć twardą dupę"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło