Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Sepultura - Arise. Strona: 1

Artykuł: Sepultura - Arise

Sepultura - Arise Wysłany: 2013-09-08 01:36

Też zacząłem słuchać ich od tej płyty. Starsze słuchane potem już mi się tak nie podobały. Skończyłem na "Roots", która jeszcze była w miarę ale już gorsza niż Chaos AD. Potem już mi się nic nie podobało.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2013-09-08 09:37

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Jeszcze mam oryginał na kasecie. Razem z Chaos A.D. mocno poszerzyły mi światopogląd, który wcześniej ograniczał się do suchych faktów ze szkoły i TV.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Sepultura - Arise Wysłany: 2013-09-08 10:45

Kasety YEAH :D też miałem. Na dziś dzień jestem szczęśliwym posiadaczem Arise w wersji digipackowej :D


If i can`t be my own i feel better dead.


Wysłany: 2013-09-08 10:46

Mi najbardziej robią "Schizophrenia" i "Morbid Visions", ale "Arise" także jest bardzo dobra. Mniej natomiast lubie "Beneath the Remains". Pamietam, że od samego początku jakoś ten krązek mi sie siadł. Do materiałów nagranych po "Arise" w ogóle nie wracam.


.


Sepultura - Arise Wysłany: 2013-09-08 10:52

Chaos A.D. mnie się jesio podoba. Potem to muzyczna qpa. Pamiętam jak Sepultura grała na Masters Of Rock to z ekipą robiliśmy sobie grilla :P


If i can`t be my own i feel better dead.


Wysłany: 2013-09-08 11:15

To ja się pochwalę, że razem z singlami, mam 15 kaset Sepultury :)



Wysłany: 2013-09-08 12:49

Mam całą dyskografię i darzę ich wielkim sentymentem. Pamiętam jak za łebka chciałem jechać na ich koncert do Katowic ale byłem za młody.


Jesteś tylko kupą mięcha wprawioną w ruch, którą prędzej czy później zeżrą robaki. Twój świat upada, nieuchronnie, przez cały czas!!!


Wysłany: 2013-09-08 14:10

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Ja po Roots (który dla mnie akurat jest całkiem strawny) przerzuciłem się na Soulfly, ciekawe czemu?

Max ma jakiś dar przekazywania pozytywnej energii


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Sepultura - Arise Wysłany: 2013-09-08 14:35

Soulfly zaczął mi się podobać od albumu Prophecy. A co do Maxa - fakt gość ma coś w sobie pozytywnego.


If i can`t be my own i feel better dead.


Wysłany: 2013-09-08 14:55

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Dziki futrzak.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-09-10 09:41 Zmieniony: 2013-09-10 09:43

Kultowa płyta Sepy wraz z Chaos i Roots :)
Reszta się nie liczy ;P
Notabene trzy lata temu niezły koncert Sepy w Wegorzewie a w tym Max z ekipą (m.in. 3 synów) dał czadu w Jarocku. Miło było usłyszeć Chaos i Roots z jego gardzioła :)


jam cłek wolny lec ślebodny ;)


Wysłany: 2013-09-11 00:12

Sepultura, kapela która na Arise brzmiała jak niejedna sfora deathmetalowa marzyłaby brzmieć w połowie... Poznałem ich od Schizofrenii. Ale ten album ukazał ich geniusz. Ta agresja, a zarazem finezja. Rewelacyjna okładka... Słowem kwintesencja metalowego grania.
Chłopaki poszli dalej.
Malkontentom polecam Kairos, a ciekawym doznań - płytkę A-Lex. To nadal Sepultura!
Wujas- świetna recka!!!


Krótki opis, nie mający powiązania z Właścicielem profilu;)


Wysłany: 2013-09-13 13:24

Ostatnia doskonala Sepultura, po niej byl juz tylko upadek. Po odejsciu Maxa powinni zakonczyc dzialalnosc zamiast nagrywac marnote.
Arise podobnie jak trzy pierwsze albumy traktuje tak samo, wybitna muzyka.



Wysłany: 2013-09-14 08:17

Apogeum to Beneath The Remains.ARISE?No coz,ostatnia plyta(kaseta) Sepultury na ktora wydalem grosiwo.



Wysłany: 2013-09-14 12:53

napisałbym ostatnia własciwa ,wielka ,zabójcza Sepultura , Tez na kasetach , stare wspaniałe czasy!!!!!!


Kropla drąży skałę


Wysłany: 2013-10-01 18:14

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Pamiętam jak czasami z bratem ustawialiśmy sobie możliwie cicho Sepulturę (z portugalskiego - grobowiec) na noc i rano ustalaliśmy, na którym utworze kto zasnął i w ten sposób wiedzieliśmy, o której godzinie poszliśmy spać z dokładnością do minuty :-)

Jeszcze może mi się ta wiedza przydać do zaśnięcia na dobre za jakiś czas :-). Ale muszę go dokładniej policzyć.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło