Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Konkursy :

Wygraj książkę Serce ciemności Josepha Conrada, spolszczoną przez Jacka Dukaja

Serce ciemności, Joseph Conrad, Jacek Dukaj, Wydawnictwo Literackie, Jądro ciemności

Wraz z Wydawnictwem Literackim zapraszamy do udziału w noworocznym konkursie, w którym wygrać można jeden z trzech egzemplarzy książki "Serce ciemności" Josepha Conrada, spolszczoną przez Jacka Dukaja. Transfuzja ciemności, czyli Joseph Conrad piszący w głowie Jacka Dukaja "Heart of Darkness" to najważniejszy i najodważniejszy projekt literacki minionego roku. Kiedy czytamy teraz "Serce ciemności", czytamy inną książkę niż Brytyjczycy w roku 1899. Te same zdania otwierają w nas inne przeżycia. Inne słowa klucze pasują bowiem do czytelników coraz odleglejszych od świata i kultury oryginału.

Wszystko trzeba zmienić, aby najważniejsze – przeżycie zadane przez autora – pozostało takie samo.

Projekt-obsesja, wyzwanie, które prześladowało Jacka Dukaja od kilkunastu lat, a zarazem eksperyment z przekładalności prozy i przeżycia. To nie jest nowe tłumaczenie, to coś znacznie więcej.

"Albowiem takie zadanie przed sobą postawiłem: słowem pisanym sprawić, byś usłyszał, byś poczuł, a nade wszystko – zobaczył. Tyle i nic więcej, tyle – gdyż w tym jest wszystko." - Joseph Conrad 

"Nie jestem tłumaczem. Jestem autorem Josepha Conrada piszącego Heart of Darkness dla dwudziestopierwszowiecznych polskich czytelników." - Jacek Dukaj

Aby zdobyć egzemplarz książki należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: Jaki tytuł nosi wydana po raz pierwszy w 1997 roku powieść Jacka Dukaja, która przedstawia alternatywną historię opartą na założeniu, że wojna polsko-bolszewicka potoczyła się inaczej?

Na odpowiedzi czekamy do 14 stycznia 2018 roku. Prosimy nadsyłać je wiadomością prywatną na "konkurs".

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Komentarze
konkurs : Prawidłowa odpowiedź to: "Xavras Wyżryn". Nagrodę otrzymują: Sp...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły