Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Konkursy :

Wygraj książkę Michaela Katz Krefelda - Zaginiony

Michael Katz Krefeld, Zaginiony, kryminał, sensacja, Wydawnictwo Literackie

Wraz z Wydawnictwem Literackim zapraszamy do udziału w konkursie, w którym wygrać można jeden z trzech egzemplarzy książki "Zaginiony", autorstwa Michaela Katz Krefelda. Pisarz na skandynawskich listach bestsellerów walczy o pierwsze miejsca z Jo Nesbø! Określa powieści kolegów po fachu jako „latte”, sam pisze „kryminały espresso” – mocne, stawiające na nogi, bez zbędnych opisów, z minimalną ilością wody. Chociaż w drugiej części cyklu o „Ravnie” (w polskim tłumaczeniu Kruk) pt. "Zaginiony", woda odgrywa szczególną rolę jako… narzędzie tortur.

Doświadczony przez życie duński detektyw Thomas Ravnsholdt znów wkracza do akcji. W "Wykolejonym", działając w pojedynkę, poza prawem, ubiegł szwedzkich kolegów po fachu i utarł nosa słowiańskiej mafii. Tym razem prywatne śledztwo zaprowadzi Ravna aż do Berlina. Tytułowy "Zaginiony" to pewien księgowy, cichy, spokojny człowiek, bez znajomych i życia towarzyskiego, który całe życie przepracował w jednej firmie. Nagle, postępując według skrupulatnie uknutego planu, kradnie olbrzymią kwotę pieniędzy, jedzie do Berlina i… znika. Pół roku później jego siostra prosi Ravna o pomoc w odnalezieniu brata. Okazuje się, że Mogens nie jest jedynym zaginionym w Niemczech w tajemniczych okolicznościach mężczyzną.

Aby zdobyć szczęśliwy egzemplarz książki "Zaginiony" należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: "Jak brzmi tytuł debiutanckiej powieści kryminalnej Michaela Katz Krefelda?"

Na odpowiedzi czekamy do 22 listopada 2015 roku.

Prosimy nadsyłać je wiadomością prywatną na "konkurs".

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Komentarze
konkurs : Prawidłowa odpowiedź to: "Before the storm". Nagrodę otrzymują: ne...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły