Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Konkursy :

Wygraj grę Rzymianie do domu

Rzymianie do domu, gry karciane, Eric B.Vogel, Francois Bruel, Fabryka Kart Trefl-Kraków

DarkPlanet.Pl i Fabryka Kart Trefl zapraszają do udziału w konkursie, w którym wygrać można jeden w trzech zestawów gry karcianej „Rzymianie do domu!”. Eric B.Vogel sięgnął po elementy z historii Wielkiej Brytanii – w grze „Rzymianie do domu” proponuje graczom wcielenie się w kaledońskich wodzów i odesłanie najeźdźców tam skąd przybyli. Każdy gracz otrzymuje talię kart wybranego klanu. Wojownicy mają swoje zdolności i talenty, które trzeba umiejętnie wykorzystać przy planowaniu ruchu. Aby zdobyć grę należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie:

"Jaki jest tytuł filmu, na którego ścieżce dźwiękowej znajduje się utwór „Kolejna Cegła w Wale Hadriana”, który jest nawiązaniem do utworu Pink Floyd „Another Brick in the Wall”?"

Na odpowiedzi czekamy do 20 lipca 2015 roku. Prosimy nadsyłać je wiadomością prywatną na "konkurs".

Niezwykłą decyzją cesarza Hadriana Brytania zostaje podzielona na dwie części. Przez całą szerokość wyspy, od Morza Północnego do Irlandzkiego, ciągnie się tzw. Mur Hadriana. Długość 117 km, wysokość około 4,5 metra, szerokość 3 metry. Co 1,5 kilometra fort, co 500 metrów wieża strażnicza. Budowa trwała kilka lat (121-129 n.e.), zużyto 18 milionów specjalnie ciosanych kamieni. Spektakularne budownicze przedsięwzięcie miało m.in. pomóc w obronie północnej granicy Cesarstwa Rzymskiego. Mur był realną przeszkodą, a także demonstracją siły wobec rdzennych mieszkańców wyspy. 

Rzymianie kontra barbarzyńcy. Z jednej strony rzymskie wojska, z drugiej wojownicze plemiona. Ta historia wciąż inspiruje. Nawet słynny mur z serii „Pieśń Lodu i Ognia” George’a R. R. Martina miał swój pierwowzór w Murze Hadriana. W jego cieniu rozgrywa się akcja filmów „Dziewiąty Legion”, „Centurion” i niezapomniany „Król Artur” z 2004 roku z Clivem Owenem i Keirą Knightley. Do ataku! Czas na grę!

„Rzymianie do domu!" to szybka, zabawna i zadziorna gra karciana dla 1-4 graczy w wieku powyżej 10 lat. 

Tytuł: Rzymianie do domu

Autor gry: Eric B.Vogel

Ilustracje: Francois Bruel

Polskie wydanie: Fabryka Kart Trefl-Kraków

Komentarze
konkurs : Prawidłowa odpowiedź to: "Król Artur". Nagrodę otrzymują: Cebdyni...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły