Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Pomoc :

Wampirza hierarchia rang DarkPlanet

Camarilla jest najwiekszą z wampirzych sekt. Powstałą ona w XV wieku, kiedy starszyzna siedmiu klanów postanowiła połączyć swe siły w walce z Anarchistami. Po zjednoczeniu grupa ta przyjęła nazwę "Camarilla", co oznacza mały, ukryty pokoik spotkań. Prowadzona przez Camarillę polityka charakteryzuje się dużą subtelnościąi opiera się głównie na intrygach. Camarilla składa się z sześciu wampirzych klanów i jest największą organizacją Kainitów w Świecie Mroku. 
Diabolista to ranga nadawana powyżej 60 punktów. Jest to wampir karmiący się krwią innego spokrewnionego wampira - zabija go i wypija jego moc . głównie z potrzeby, lub perwersji. Diabolista poprzez taki uczynek obniża pokolenie wampira stojącego wyżej w hierarchii . diabolizuje starszego wampira. Pochłania też duszę ofiary, a co za tym idzie . zabiera nadzieję na spokojne życie po śmierci.

Matuzalem (od 60 punktów). Starszy wampir, który przeżył ponad dwa tysiące lat. Najczęściej należy do Inconnu (jednej z najstarszych sekt) i pochodzi z czwartego lub piątego pokolenia. Z reguły wycofuje się ze społeczności i popada w letarg, ponieważ boi się o swoje życie, lub nie odpowiada mu współczesny świat. Ma jednak wielką moc, jest enigmatyczny i tajemniczy. Nazwa pochodzi od biblijnego matuzalema i oznacza dosłownie najstarszego. Długowieczność Matuzalema stała się przysłowiem.

Primogen znajduje się pomiędzy Matuzalemem a Anciliae (od 60 punktów). Jest przywódcą, danego miasta, najbardziej wpływowym mieszkańcem. Należy do tzw. Zgromadzenia Starszych każdego klanu miasta. Jeden Primogen z każdego klanu w mieście wchodzi w skład Rady Primogenów (Rady Pierworodnych), reprezentuje klany, pomaga Księciu w sprawowaniu władzy, bądź wybiera nowego władcę. Primogeni wchodzący w skład Rady mogą także odwołać jej członków, lub Księcia. W niektórych miastach to właśnie Rada Primogenów zajmuje miejsce Księcia nie kłopotają się jego wybieraniem.

Ancillae (więcej niz 50) stoi pomiędzy nowicjuszem, a starszym wampirem. Przeżył sto lat, od momentu wyjścia spod opieki stworzyciela. Jest bardzo ambitny, szybko się uczy. Brak mu jeszcze wiedzy i doświadczenia, by stać się mistrzem.

Bicz - ranga ta nadawane jest od 10 punktów. Egzekutor (wampir, który ma prawo zwoływania konklawe i obowiązek wykonywania poleceń Wewnętrznego Kręgu) oraz szeryf (ma za zadanie utrzymywać pokojowe stosunki pomiędzy Kainitami, pilnować przestrzegania Tradycji i dbać o książęce interesy). Jest też zastępcą Primogena.

Fae znajduje się najniżej w hierarchii. Jest bardzo aktywną istotą świata magii i iluzji, jego moce wzmagają się w pewnych okresach roku jak równonoce, czy przesilenia. Jest nieco silniejszy od swoich ziemskich krewniaków. To istota nadnaturalna.

Komentarze
Devon : Nie wyzerował się, teraz zdaje się liczy posty od miesiąca - czyli tak j...
amorphous : Sorry. Poprawiłem.
Yngwie : Nie wyzerował się, teraz zdaje się liczy posty od miesiąca - czyli tak j...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły