Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Via Mistica

Zespół miał swój debiut podczas białostockiej Muzycznej Wiosny w 1998 roku, gdzie zagrali w finale. Po festiwalu nagrali pierwsze demo. Po pół roku nastąpiła zmiana perkusisty, ale zgasł po miesiącu. Zaczął się trudny okres dla zespołu, skład zmieniał się bardzo często, zwłaszcza perkusiści i gitarzyści basowi. Zespół chylił się ku upadkowi. W tym momencie powstał pomysł nagrania albumu. Zajęło to cztery dni, po czym nastąpiła przerwa na uzbieranie środków na dalszą działalność. We wrześniu na stałe przyłączył się perkusista.
Potem podpisano kontrakt z Morbid Noizz, dzięki czemu Via Mistica wystąpiła na Castle Party w Bolkowie w 2000 roku. W 2001 roku występ na Castle Party uniemożliwiło macieżyństwo wokalistki. Praca nad nową płytą nie udała się z powodu zakończenia działalności przez Morbid Noizz. Po licznych zmianach personalnych w maju 2003 zespół podpisał kontrakt z Metal Mind Productions a 27 czerwca 2003 "Testamentum (In Hora Mortis Nostre)" miał swoją premierę. 28 czerwca 2004r. płyta "Fallen Angels" ukazała się na rynku, a jej wydawcą był ponownie Metal Mind Productions.

Następnie rozpoczęło się nagrywanie trzeciej płyty, zatytułowanej "Under My Eyelids". Trzy najważniejsze koncerty w następnym czasie to koncert z zespołem Artrosis, Lebensteeuer i Red Emprez w klubie Gwint (Białystok - 26 maja 2005 roku) i udział w dwóch koncertach z trasy koncertowej Abrakadabra Gothic Tour (Toruń, 7 października 2005 roku i Białystok, 21 października 2005 roku) gdzie zagrali z Closterkeller i Artrosis. W 2006 roku ukazał się trzeci album "Under My Eyelids" , który zakończył współpracę z MMP. Od tego czasu zespół nagrał demo i kolejną płytę.
Skład:

Katarzyna Polak - wokal, wiolonczela
Marek Przybyłowski - gitara, wokal
Marcin Sidz - gitara
Jarek Jefimiuk – gitara basowa
Jarek Ryszkiewicz – instrumenty klawiszowe
Adam Radziszewski – instrumenty perkusyjne
Byli członkowie zespołu:

Grzesiek - instrumenty klawiszowe
Hal - gitara basowa
Młody - perkusja

Dyskografia:
01. Via Mistica (1998)
02. In Hora Mortis Nostre (1999)
03. Testamentum (In Hora Mortis Nostre) (2003)
04. Fallen Angels (2004)
05. Under My Eyelids (2006)


Komentarze
Vammp : Via Mistice bardzo lubię i do od dość dawna. Mają swój własny st...
Till : kaska jest fajna... :d ma fajny glos i jest bardzo sympatyczna... na najblizszym k...
Remo : Oj, Methka, narażasz się. :) S_T_A_N_D_A_R_D_O_W_E ? Kto...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły