Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Vena Valley

Moc, ogień i namiętność pod cienką warstwą miętowej słodyczy, nadzwyczaj intrygujące melodie, zmysłowa drapieżność wokalistki - to wszystko wyróżnia zespół Vena Valley. Zespół to nie tylko muzyka, lecz również wyjątkowa umiejętność tworzenia klimatu zarówno podczas występów, jak i na okładkach płyt, w teledyskach, na witrynie internetowej, to także jedyny w swoim rodzaju wizerunek sceniczny. Mamy potrzebę tworzenia pod tym kątem swojego własnego stylu.
Zespół Vena Valley powstał w 2003 roku w Częstochowie. Po kilku miesiącach wspólnej pracy zarejestrował w studiu swoją pierwszą płytę demo "Tanellis". Zostało ono zauważone na scenie niezależnej i zebrało bardzo dobre opinie. Powstał także teledysk do utworu "Hollow", cieszący się sporym zainteresowaniem mediów, a utwór "Too Late For Love" znalazł się w czołówce notowania "BISlisty", emitowanej w Radio BIS.

W 2007 roku zespół nagrał w Częstochowskim MP Studio materiał na płytę "Playground". Na singel promujący płytę wybrano utwór "Odchodzisz", do którego wraz z grupą fotograficzną Red Team nakręcono teledysk. Jego reżyserem jest Łukasz Muszalski wraz z wokalistką Justyną Krysiak. Po ukazaniu się płyty ustabilizował się skład zespołu. Muzycy sprecyzowali także styl muzyki, którą wykonywali. Vena Valley kojarzona wcześniej z nurtem gotyckim, stała się zespołem grającym klimatyczny, mocny rock.

Vena Valley wzięła udział w projekcie "Polish Tribute To The Sisters Of Mercy", w którym nagrała swoją wersję utworu legendarnej brytyjskiej formacji The Sisters Of Mercy - "Walk Away". Płyta ukazała się pod tytułem "Sittin' In The Bar For Hours" nakładem Gothart Music.

Vena Valley jest laureatem prestiżowego festiwalu "Nokia Studio Garaż", na którym grupa zdobyła główną nagrodę - realizację profesjonalnego teledysku, ufundowaną przez firmę Nokia. Produkcją klipu zajęła się jedna z najlepszych ekip filmowych w Polsce Grupa#13. Scenariusz napisała wokalistka zespołu Justyna Krysiak.

Od stycznia 2009 r. zespół rozpoczął intensywną współpracę z agencją koncertową Ma-In. W tym miesiącu grupa podpisała kontrakt płytowy z Insanity Records. Debiutancka płyta "Playground" ukazała się w sklepach na początku marca 2009 i zebrała dobre recenzje w najważniejszych pismach muzycznych w Polsce oraz portalach internetowych.

Po premierze płyty rozpoczęła się trasa koncertowa. Liczne występy, w tym festiwalowe, zaowocowały zwiększeniem zainteresowania zespołem ze strony fanów i mediów. Podczas koncertów Vena Valley oprócz nagłośnienia, aparatury oświetleniowej oraz scenografii wykorzystywane są także rzutniki multimedialne, telebimy, ekrany diodowe, itp., na których zespół prezentuje specjalnie przygotowane wizualizacje, tworzące w połączeniu z muzyką przedstawienie pełne niezapomnianych wrażeń. Grupa miała okazję występować u boku gwiazd krajowych i zagranicznych. We wrześniu 2009 Vena Valley supportowała szwedzki Sabaton.

Od dwóch lat Vena Valley współpracuje z grupą Red Team (którą współtworzy wokalistka Justyna), specjalizującą się w stylizacji oraz kreowaniu wizerunku artystycznego i scenicznego. Jest ona twórcą witryn internetowych zespołu, sesji zdjęciowych, teledysków, okładek płyt, plakatów, filmów wyświetlanych  podczas koncertów, wizualizacji, strojów oraz scenografii. Obecnie jest odpowiedzialna za budowanie ogólnego wizerunku zespołu.

Skład:

Justyna Krysiak - wokal
Sebastian Benduch - gitara elektryczna
Jacek Czekaj - gitara basowa
Marcin Górecki- perkusja

Dyskografia:

01. Tanellis (Demo) (2004)
02. VA - "Sittin' In The Bar For Hours" (2008), Gothart Label (utwór "Walk Away")
03. Playground (2009)

Oficjalna strona internetowa: www.venavalley.com
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły