Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

VIII Wrocław Industrial Festival

Wrocławski Industrial Festival przygotowuje swoją VIII edycję. Impreza, która już od lat objęła europejski zasięg, stała się cykliczną wizytówką rozwoju kultury industrialnej na terenie Polski. Festiwal nie obejmuje tylko działań muzycznych. W trakcie imprezy organizowane są spotkania, galerie oraz prezentacje związane z tematem sztuki awangardowej. Organizatorem festiwalu jest Industrial Art, firma która z powodzeniem od lat organizuje największe wrocławskie festiwalowe przedsięwzięcia takie jak: Podwodny Wrocław, Energia Dźwięku czy Rytuał Mediów. Portal DarkPlanet patronuje wydarzeniu.
Szacunek i uznanie dla organizatorów Industrial Festiwalu wielokrotnie podkreślali uczestnicy imprezy, dowodem czego jest szybki rozwój imprezy oraz status zapraszanych muzyków. Do tej pory mogliśmy ujrzeć występy m.in.: NOCTURNAL EMISSION , HYBRYDS, MERZBOW, SOL INVICTUS, TUXEDOMOON, SIGILLUM S, SCHLOSS TEGAL, CHRIS & COSEY, IN SLAUGHTER NATIVES. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach od 4 do 8 listopada w Galerii BWA, Galerii Entropia, Sali Gotyckiej oraz CRK.

Charakterystyka niektórych wykonawców:

Psychic TV
 
Formacja powstała w 1981 roku z inicjatywy charyzmatycznego i kontrowersyjnego wizjonera muzyki industrialnej  Genesisa P-Orridge oraz muzyków THROBBING GRISTLE i ALTERNATIVE TV, Petera Christophersona i Alexa Fergusona. Otoczona kultem i aurą tajemniczości grupa stanowi kanon tej muzyki i jest muzyczną afirmacją duchowej drogi muzyków zespołu. Dyskografia, bogata w działania muzyczne, jak i rytuały mistyczne, stanowią nieodłączne fakty działalności scenicznej Genesisa P-Orridge'a. Ostatnia płyta zespołu nosi tytuł "Hell Is Invisible... Heaven Is Her/e" i jest powrotem do lat 60 psychodelicznego rocka.
www.myspace.com/ptv3

SoiSong

Zespół powołany do życia w 2008 roku przez współzałożyciela COIL, PSYCHIC TV i THROBBING GRISTLE, Petera Christophersona. Po rozwiązaniu w 2005 roku grupy Coil i po kilkuletniej przerwie, muzyk wraca na scenę z nowym zespołem który  równie jak w przypadku Coil, prezentuje niekonwencjonalne podejście do muzyki elektronicznej i z pewnością zaspokoi gusta wszystkich fanów jego wcześniejszych dokonań.
www.myspace.com/soisong

Savage Republic

Zespół - legenda, o którym się mówi jako o żywym relikcie muzyki tribal. Na scenie od 1981 roku, już rok później zdobyliuznanie albumem "Tragic Figures". Często porównywani do dokonań Killing Joke, nie uchodzą im muzycznym statusem. Rozbudowane instrumentarium oraz unikalne połączenie muzyki etnicznej i post punka szybko stało się inspiracją dla zespołów takich jak Swans czy Neurosis.
www.myspace.com/savagerepublic

Brighter Death Now

Solowy i główny projekt muzyczny Rogera Karmanika, lidera i szefa Cold Meat Industry. Muzyka zespołu to surowy industrial z pogranicza power electronics i noise. Soniczny zgiełk Brighter Death Now,  od lat ma w Polsce wielu fanów oraz status zespołu kultowego. Artysta działa od 1989 roku i ma na koncie 13 albumów.
www.myspace.com/brighterdeathnow

Sutcliffe Jugend

Pionierzy nurtu power electronics. Zespół został utworzony w 1982 roku z inicjatywy Kevina Tomkinsa, muzyka grupy Whitehouse. Prezentuje bezlitosny noise wyłącznie dla koneserów zmasowanego ataku na percepcję.   
www.myspace.com/sutcliffejugend

Program Festiwalu:

4.11.19.00 - Galeria BWA, Wita Stwosza 32

RAPOON
STUPOR

wstęp - 20 zł

5.11. 18.00 - Galeria Entropia, Rzeznicza 4

ZA SIÓDMĄ GÓRĄ

wstęp wolny

6.11. 19.00 Sala Gotycka (Gothic Hall), ul Purkyniego 1

SOISONG
BRIGHTER DEATH NOW
SAVAGE REPUBLIC
ILUSSION OF SAFETY
NAEVUS
GERCHTIGKEITS LIGA
AKIMBO

wstęp - 80/90 PLN

7. 11 19.00 Sala Gotycka (Gothic Hall), ul Purkyniego 1

PSYCHIC TV
KNIFELADDER
SUTCLIFFE JUGEND
FLINT GLASS
MONA MUR & EN ESCH
PRAWATT
NIHILISTA

wstęp - 80/90 PLN

8.11. 19.00 - CRK -Jagiellonczyka 10c/d

INFAMIS
KOTEL#26
YARRDESH
KREW Z KONTAKTU

wstęp - 15PLN

karnet -160 PLN (limitowana liczba 100 karnetów)
bilety w sprzedażny od 1 września w sieci ticketportal.pl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły