Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Turisas - The Heart Of Turisas

Choć pierwsze próby artystyczne grupa ta podejmowała już w późnych latach 90. nagrywając dwa materiały demo, to dopiero w 2001 roku doczekali się oni swojej pierwszej EPki. Mowa o Turisas - fińskiej grupie wykonującej muzykę określaną mianem battle metalu. Na krążku znajdujemy trzy utwory swą melodyjnością porywające do tańca zaś swym ciężarem przygniatające niejednego fana mocnych brzmień. Przysłuchajmy się, zatem tym nieco ekscentrycznym panom i poświęćmy im 15 minut, a kto wie może swą muzyką i nas przeniosą w krainę fantastycznych stworów i pól bitewnych gdzie osnuci irracjonalną mgłą odkryjemy na nowo potężne brzmienie rodem prosto z Finlandii.
Ogólnie rzecz biorąc krążek jest utrzymany w radosnej atmosferze. Słuchając go mamy cały czas nieodparte wrażenie, że idziemy na wojnę, a nasz wódz stara się swą melodyjną przemową podnieść nas na duchu, mało tego udaje mu się to zrobić. Melodie są szybkie i grane na skandynawską nutę, ich skoczny rytm wręcz porywa w wir fantastycznych krain. Utwór pierwszy, moim zdaniem najlepszy ze wszystkich, o nazwie "Heart Of Turisas" rzeczywiście pokazuje mężne serce muzyków. Finowie częstują nas tym, co mają najlepsze - potężny wokal, soczysty riff i wręcz urzekające klawisze. Utwór ostatni to cover znanej na cały świat piosenki Mary Hopkin o tytule "Those Were The Days", dodatkowo jest to jedyny utwór na krążku, w którym dane jest nam usłyszeć czysty męski wokal. To dość duża zaleta, bowiem świat przepełniony jest talentami spod znaku "pospolitych krzykaczy".

Tak, więc ogółem płyta począwszy od pierwszych do ostatnich chwil spędzonych w odtwarzaczu daje nam potężną dawkę naprawdę porządnego fińskiego grania.

Tracklista:

01. The Heart Of Turisas
02. Til The Last Man Falls
03. Those Were The Days

Wydawca: SB Productions (2001)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły