Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Encyklopedia :

Trauma

Trauma - polska grupa death metalowa. Powstała 1986 roku w Elblągu pod nazwą Thanatos, pod którą muzycy zrealizowali dwa wydawnictwa: demo zatytułowane "Deo Optimo Maximo" z 1988 i "Out Of Sanity" z 1989 roku.
Wiosną 1992 roku grupa zmieniła nazwę na obecną (Trauma), pod która w maju tego samego roku zarejestrowała demo pt. "Invixible Reality". W rok później wydawnictwo ukazał się dzięki Loud Out Records przy współpracy z Morbid Noizz Productions, zyskując uznanie na lokalnym rynku muzycznym.

Kolejne wydawnictwo ukazało się dopiero w 1996 uprzednio zarejestrowane w październiku 1995 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w gdańskim SL Studio, album ostatecznie zatytułowany "Comedy Is Over" ukazał sie dzieki Vox Mortis Records na kasecie kompaktowej.

W 1998 roku ukazał się natomiast pierwszy mini album zespołu zatytułowany "Daimonion" zarejestrowany w olsztyńskim Selani Studio. Album wzbogacony o zremasterowane nagrania z Invisible Reality wdyany został przez Pagan Records. Ponadto muzycy występowali podczas koncertów w Polsce.

Wiosną 2000 zespół wszedł do Hertz Studio w Białymstoku, gdzie nagrali drugi studyjny album pt. "Suffocated In Slumber" wydany we wrześniu 2000 roku. Ponadto ukazała się reedycja debiutanckiego albumu grupy "Comedy Is Over" wydana na płycie CD.

Album "Suffocated In Slumber" okazał się dla grupy prawdziwym sukcesem, w krótkim czasie zainteresowała sie nim niemiecka wytwórnia płytowa System Shock Records wydała album w Europie. Wydawnictwo było promowane podczas Reign Forever World Tour w 2001 roku wraz z Decapitated oraz gospodarzem trasy grupą Vader. Podczas trasy zrealizowany został pierwszy album koncertowy grupy zatytułowany "Crash Test: Live" wydany w listopadzie 2001 roku ponownie dzięki Pagan Records.

W styczniu 2002 roku grupa odbyła trasę koncertową Expression Of Horror Tour wraz z grupami Devilyn i Misteria, a w kwietniu koncertowała w Niemczech i Holandii w ramach System Shock Over Europe Tour Part Two wraz z grupami Master, Krabathor oraz Xenommorph. Ponadto tego samego roku Trauma wystąpiła na objazdowym Thrash'em All Festival w Polsce wraz z grupami Monstrosity, Vomitory, Lost Soul, Sceptic, Dissenter i Contempt.

Z początkiem 2003 roku grupa rozwiązała kontrakt z Pagan Records na rzecz Empire Records, dla której już w marcu (w Hertz Studio) tego samego roku zarejestrowała album pt. "Imperfect Like God", który wydany został 25 listopada 2003 roku.

Skład:

Robert Jarymowicz "Kopeć" - wokal
Jarosław Misterkiewicz "Mister" - gitara elektryczna
Pawel Krajnik "Firana" - gitara basowa
Arkadiusz Sinica "Mały" - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Artur Chudewniak "Chudy" - wokal
Patryk Krajnik "Patrix" - wokal, gitara elektryczna
Arkadiusz Furdal - gitara elektryczna
Filip "Fill" Musiatowicz - gitara elektryczna
Przemysław Ozga "Ozzy" - gitara elektryczna (tylko na koncertach)
Piotr Zienkiewicz - wokal, gitara basowa
Wojciech Sukow "Bubi" - wokal, gitara basowa
Pawel Kapla - gitara basowa

Dyskografia:

01. Invisible Reality (Demo) (1992)
02. Comedy Is Over (1996)
03. Daimonion (1998)
04. Suffocated In Slumber (2000)
05. Crash Test: Live (Live) (2001)
06. Imperfect Like A God (2003)
07. DetermiNation (2005)
08. Hamartia (EP) (2006)
09. Neurotic Mass (2007)

Oficjalna strona internetowa: http://trauma.art.pl
MySpace: www.myspace.com/traumaprofile

Źródło: Wikipedia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły