Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Tori Amos w Warszawie w 2014

Tori Amos, Live Nation, Unrepentant Geraldines, The Light Princess

Tori Amos, jedna z najbardziej utalentowanych i szanowanych artystek, kompozytorek i wokalistek z ostatnich 20 lat, ogłosiła wydanie nowego albumu - "Unrepentant Geraldines", na wiosnę 2014 roku. Nowy album wspierać będzie rozległa światowa trasa koncertowa rozpoczynająca się 7 maja 2014 roku w Dublinie. W ramach europejskiej trasy do Polski artystka zawita 12 czerwca do Sali Kongresowej w Warszawie. 

"Unrepentant Geraldines" to powrót do rdzennej tożsamości artystki, twórczości współczesnej z elementami wykwintnych klasycznych projektów inspirowanych muzyką Tori Amos z ostatnich 4 lat.  Z pewnością poczujemy sezonowość Midwinter Graces z klasycznym nurtem Night of Hunters, oraz aromat Gold Dust.

W ubiegłym miesiącu Tori Amos rozpoczęła także prace nad swoim najbardziej ambitnym projektem jako kompozytor musicalu "The Light Princess" razem z Samuelem Adamsonem. "The Light of Princes" został nominowany na UK Evening Standard Drama Awards do nagrody Best Musical.

"Unrepentant Geraldines" jest dalszym krokiem w artystycznej ewolucji jednej z najbardziej znanych i wpływowych artystów swojego pokolenia, jest powrótem do inspirującej i osobistej muzyki z czego Tori Amos znana jest na całym świecie.


Tori Amos sprzedała ponad 12 milionów płyt, zagrała ponad tysiąc koncertów i zdobyła wiele nagród. Od wydania debiutanckiego albumu "Little Earthquakes" 20 lat temu w 1992 roku, gdy rozpoczęła swój wyjątkowy styl pisania piosenek, Amos kontynuuje twórczość na najwyższym poziomie, zbierając nowych fanów swoim przesłaniem, czułością, adoruje sarkastyczną asertywnością i oczywiście zawsze towarzyszy jej zupełnie niezrównana muzyka wykorzystywana w powieściach i filmach na całym świecie.

Tori Amos jest także znana z akcji pomocy humanitarnej – jest współzałożycielem fundacji RAINN (Rape, Abuse, and Incest National Network), która w Stanach jest największą organizacją do walki z przestępczością seksualną.

Komentarze
DEMONEMOON : Kurde,zawsze swietna "prasa"!
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły