Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Video :

Tomasz Bartosiewicz - Lichwiarz

Tomasz Bartosiewicz, Lichwiarz, thriller, kryminał, Wydawnictwo Initium

15 listopada 2021 nakładem wydawnictwa Initium ukazał się „Lichwiarz” autorstwa Tomasza Bartosiewicza – blisko 700-stronicowy, budzący grozę thriller, który wciągnie czytelnika w otchłań pierwotnego szaleństwa. „Lichwiarz” to książka, która przypadnie do gustu zwłaszcza wielbicielom twórczości Stephena Kinga. Urszula Biała miała w życiu trzy radości: męża, pracę w policji i mopsa imieniem Marlon. Po tragicznym wypadku, w którym straciła ukochanego, po miesiącach terapii i wielu próbach odzyskania równowagi powrót do służby wydaje się jedynym sposobem, aby stanąć na nogi.

Przydzielona jej sprawa wygląda na zbieg niefortunnych okoliczności: młoda dziewczyna, biegając nocą po lesie, ześlizguje się ze zbocza wprost w objęcia drutu kolczastego. Nie ma śladów walki ani obecności innych osób, zaś idealny schemat nieszczęśliwego wypadku przełamuje tylko zaparkowany w pobliżu nowy samochód z zerowym przebiegiem. Niedługo po tym zdarzeniu okazuje się, że denatka owinięta w druty cierpiała na aichmofobię – lęk przed ostrymi przedmiotami. Niewyjaśnionych zabójstw i tragicznych wypadków zaczyna przybywać, a Biała z każdym dniem popada w większą paranoję, która zalewa jej umysł coraz mroczniejszymi wizjami.

W mieście pojawił się Lichwiarz. Ktoś musi go powstrzymać…

TOMASZ BARTOSIEWICZ – urodzony 1 lipca 1987 roku o piątej rano, przez co, jak twierdzi, wiecznie chodzi niewyspany. Programista, miłośnik fantastyki, horrorów i historii niestworzonych w każdej postaci. Po krótkich romansach z poezją, rysunkiem i komiksem od 2007 roku kieruje swą pasję wyłącznie w stronę prozy, w szczególności kryminałów i horrorów. W tych ostatnich dorobił się sowitego naręcza opowiadań, zebranych w dwóch opasłych zbiorach. Jego prace były publikowane m.in. w „OkoLicach Strachu” oraz „Magazynie Histeria”.

Wydawnictwo Initium (2021)

https://www.youtube.com/watch?v=iPa2EBUj_iE&t=10s

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły