Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

The Search - The Search for Connection Contact and Community

To, co szwedzkie The Search oferuje na nowym albumie "The Search for Connection Contact and Community" śmiało pozwala im na stanięcie w szranki ze skandynawskimi indie pop-rockowymi liderami z Shout Out Louds, The Mary Onettes czy Jeniferever. Lekkie i przepełnione radością gitary, pogodne dźwięki instrumentów klawiszowych, nie pozostająca w tyle gitara basowa i pełna inicjatywy perkusja nadają całości pozytywny charakter będący dowodem na to, że skandynawski rock nie zawsze musi równać się z melancholijnymi i ponurymi pieśniami. Następca wydanej w 2008 roku płyty "Saturnine Songs" to naładowana pozytywnym dźwiękiem płyta idealnie wpasowująca się w nastrojowo zmienny letnio-jesienny klimat. Premiera albumu już 30 września.
Szwedzi z The Search nie wstydzą się okazywania w swych nagraniach emocji czy ogromnej wrażliwości; co opanowali niemalże do perfekcji zgrabnie unikając przy tym ckliwości czy kiczu. Za każdym razem oferują pełne piękna, wdzięku i naturalności melodie złożone z prostych, acz starannie dobranych motywów gitar, klawiszy i perkusji.

"The Search for Connection Contact and Community" to solidnie wyważony album, na którym prócz nieco ponurych pop-rockowych chwil ulokowano również całą masę wesołych kawałków. The Search udowadnia tym samym, że Szwecja to nacja nieszablonowo podchodząca do tematu indie popu. Bo życie jest za krótkie na nudę.

Tracklista:

01. Silent Days
02. An Ounce of Courage
03. Age of the Hermit
04. From the Glass Jar
05. Jet
06. Manic Miner
07. Alone in a Space Shuttle
08. The Heart is a Lonely Hunter
09. James
10. The Firm Conviction
11. Kuchisake Onna

www.myspace.com/thesearchsweden
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły