Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

The Pirate Ship Quintet - Rope For No-Hopers

Pięć lat po debiutanckim EP The Pirate Ship Quintet ukazała się ich nowa płyta zatytułowana „Rope dla No-Hopers”. Jest ona kompendium wybranych utworów zespołu udoskonalanych w ciągu ostatnich kilku lat, podczas których zniknął on ze sceny. Pięć utworów na tej płycie porusza się po bogatych melodycznie meandrach współczesnego klasycznego i minimalistycznego rocka, gdzie mroczna atmosfera ustępuje chwilami brutalnej sile i niskiemu zdesperowanemu wokalowi.
Nazwa nowego albumu nawiązuje do abstrakcyjnych idei i notorycznego czarnego humoru, z którego to poczucia słynie grupa, ale już tytuły utworów są odniesieniami zarówno do czarnego humoru jak i spraw poważnych. „Horse Manifesto” na przykład nawiązuje do wykorzystywania innych i obrony praw zwierząt. 
Brzmienie jest trochę cięższe, bardziej technicznie i bardziej zróżnicowane niż na debiutanckim EP. Wyczuwa się nie tylko ewolucję myśli, ale i warsztatu zespołu. Na szczególna uwagę zasługuje fantastycznie utalentowany wiolonczelista Pirate Ship Quintet,  który grał między innymi w The London Symphony Orchestra, a ostatnio został przyjęty na pełny etat wiolonczelisty w BBC National Orchestra of Wales, która rezyduje w rodzimym dla grupy Cardiffie.  
Ponieważ wszyscy członkowie grupy mieszkają w południowej części Zjednoczonego Królestwa, po raz kolejny zebrali się we własnym małym studio w samym centrum Bristolu. Płyta została w całości napisana, wykonana, nagrana i zmiksowana przez zespół. W fazie nagrywania zostało wykorzystane ponad dziesięć lokalizacji w tym oprócz studia: stara kaplica w pobliżu Whitby, warsztat stolarski czy biura gazety The Big Issue. Płyta została zremasterowane przez perkusistę Cult Of Luna, Magnusa Lindberga w Umea Szwecji na jego słynnym analogowym sprzęcie.
Pirate Ship Quintet, w jego obecnej aranżacji, składa się z Ziapour (gitara basowa), Jony (perkusja), Alexa (gitara), Alphie (gitara), Sandy (wiolonczela), Moo (trąbka) i Terrence'a (wokal). Grafika na płycie została stworzona przez Lucy Joy i Jonę Sturgess.
Tracklista:
01. You’re Next 02. Horse Manifesto 03. Dennis Many Times 04. That Girl I Used to Live In 05. Doldrums
Wydawca: Denovali Records (2012)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły