NNHMN
Castle Party 2018
Muzyka :

The Ocean - Heliocentric/Anthropocentric

Aż dwóch pełnych albumów w najbliższym czasie doczekają się fani niemieckiego atmospheric/progressive/sludge metalowego The Ocean. Krążki pod tytułem "Heliocentric" i "Anthropocentric" ukażą się w sprzedaży kolejno w kwietniu i październiku. Oba wydawnictwa będą materiałami konceptualnymi skoncentrowanymi na krytyce chrześcijaństwa z filozoficznego i czysto osobistego punktu widzenia. "Pieśni zawarte na "Heliocentric" "opowiadają" historię powstania heliocentrycznego poglądu na świat i jego wpływu na chrześcijańską wiarę od średniowiecza do Darwina i Dawkinsa. "Anthropocentric" natomiast atakuje poglądy kreacjonistów i innych fundamentalistów, którzy wciąż wierzą, że Ziemia jest centrum wszechświata" - wyjaśnia grupa.
Muzycznie "Heliocentric" obejmuje największy zakres dynamiki i stylu do tej pory: "Jest kilka bardzo spokojnych piosenek z delikatnym wokalem i fortepianem, jak również kilka przygniatających ciężkich tonów. Albumowi towarzyszy szczególna atmosfera wyczuwalna podczas odsłuchu" - komentuje gitarzysta Jonathan Nido.

"Heliocentric" kontynuuje 61-minutową drugą część poprzedniego albumu "Precambrian" zatytułowaną "Proterozoic". Na tej historii, dostatecznie ozdobionej epickimi melodiami i orkiestracjami, zakończyła się nasza trzecia płyta. "Anthropocentric" jest bardziej bezpośrednim rockowym i technicznym materiałem sięgającym mimo wszystko po pełen zakres dynamicznych środków - od akustycznych elementów po eklektyczny ciężar" - kończy muzyk.

Materiał na oba kompakty powstawał głównie w górskim odosobnionym miejscu w szwajcarskim La Chaux-de-Fonds, będącym najwyżej położonym miastem Europy. Zespół zdecydował się nagrać i miksować album w domu inżyniera dźwięku - Juliena Fehlmanna. "Chcieliśmy mieć kontrolę nad każdym, nawet najmniejszym, szczegółem - wyjaśnia zespół.

Oficjalna strona internetowa: www.theoceancollective.com
MySpace: www.myspace.com/theoceancollective
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły