Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Szczegóły nowej płyty Megadeth

Już wcześniej informowaliśmy o pracach grupy Megadeth – legendy metalu, nad nową płytą, teraz garść szczegółów prosto od lidera Dave’a Mustaine’na i innych członków zespołu na temat „United Abominations”. Po tym jak Megadeth miał wiele problemów z linią muzyczną, a także zakorzenionym obrazem grupy, frontman Dave Mustaine oświadczył o planach opuszczenia Megadeth i rozpoczęcia w lutym 2005 solowej kariery. Po roku pracy poza zespołem zmienił swoją decyzję oświadczając na koncercie w Buenos Aires, że działalność Megadeth będzie trwała nadal. 
Moja decyzja jest kombinacją wielu spraw” Mustaine powiedział przygotowując się do nagrywania wokalu na nadchodzący album. „Ostatecznie porozumiałem się z chłopakami (gitarzysta Glen Drover i perkusista Shawn Drover), którzy rzeczywiście kochają grać. To usposobiło mnie szczególnie dobrze do tworzenia. Oni respektowali mnie oraz fanów, dla których grali, a także muzykę ich generacji. A więc bilety na koncerty sprzedawały się dobrze, nagrania również. Znów szczęśliwe zakończenie”.

Zainspirowany Mustaine tworzył teksty nowych utworów, podpisał również umowę z nową wytwórnią – Roadrunner Records. Nastąpiła również zmiana na stanowisku basisty – miejsce dotychczasowo zajmowane przez James’a Macdonough’a zajął James LoMenzo (ex basista Black Label Society). Następnie zespół udał się do Anglii nagrywać partie perkusji na nadchodzący album.

Wynajęliśmy od John’a Bonham’a (perkusista Led Zeppelin) perkusję i nagrywaliśmy w domu David’a Gilmour’a (gitarzysta Pink Floyd) co było dla nas wspaniałe” powiedział Dave Mustaine. „Perkusja jest jedyną dostępną do wynajęcia na całym świecie” dodał Shawn Drover – „Dave zaskoczył mnie tym, było to niezwykle piękne. Nigdy nie myślałem, że to jest możliwemieć perkusję od samego Bonham’a, a w ogóle wynająć sprzęt od kogokolwiek. Grałem po środku studia i nigdzie jak dotąd nie znalazłem takich świetnych wibracji”. Po skończeniu pracy nad perkusją muzycy Megadeth wrócili do Kaliforni, aby nagrać tam partie basu i gitar. Nidy wcześniej wokal (na ostatnich płytach Megadeth), który został dodany do „United Abominations”, nie był tak czysty jak na wcześniejszych płytach traktowanych przez wiernych fanów jak stare dobre wino. „Jeżeli chciałbym określić czas kiedy ta płyta powstała, musiałbym powiedzieć, że przedRust In Peacez 1990r. albo nieco późniejszejCountdown to Extinctionz 1992r.” stwierdził Mustaine „Krytycy nazywają to powrotem do starej formy, ale jest to czymś więcej.”

Album jest promowany przez dwa utwory dostępne w internecie – „Sleepwalker”, który spowodował spore zamieszanie oraz „Washington is Next” o podtekstach politycznych. Ciekawostką jest wybór utworu na promocyjny singiel. Będzie to „A Tout Le Monde (Set Me Free)” który pochodzi z płyty Megadeth „Youthanasia”(1994), teraz przearanżowany oraz nagrany wraz z wokalistką Lacuna Coil – Cristiną Scabbia. W wersji japońskiej pojawi się dodatkowo cover Led Zeppelin „Out On The Tiles”. Podsumowując pracę Megadeth Shawn Drover tak zdefiniował „United Abominations”: „Jest to bardzo różnorodne nagranie. Są szybkie kawałki, o jakie apelowali do zespołu fani thrash’u, a także bardziej nastrojowe. Jest to na pewno płyta o nie jednej twarzy”.
Album ma się ukazać 15 maja 2007, natomiast tracklista składa się z 11 utworów:

1. Sleepwalker
2. Washington Is Next!
3. Never Walk Alone
4. United Abominations
5. Gears Of War
6. Blessed Are The Dead
7. Play For Blood
8. A Tout Le Monde (Set Me Free) (z udziałem Christiny Scabbia)
9. Amerikhastan
10. You're Dead
11. Burnt Ice
12. Out On The Tiles (cover Led Zeppelin, japoński bonus)

Oprócz tego nagrane zostały utwory, które trafią najprawdopodobniej na specjalne wydania albumu lub na strony "B" singli:

1. Black Swan
2. The Bodies Left Behind
3. specjalny utwór wykonany na żywo

Źródło: http://www.megadeth.com/
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły