Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Sthilmann - Electro 2 The Trance

Ponad 40 minut zróżnicowanych stylistycznie utworów od klimatów ambient i noise, poprzez electro, industrial, EBM, aż po trance. Tak właśnie prezentuje się singiel DJ Sthilmanna "Electro 2 The Trance". Sześć fantastycznych remiksów w wykonaniu najlepszych polskich DJów alternatywnej sceny elektronicznej.
Singiel otwiera oryginalna wersja "Electro 2 The Trance" skomponowana przez DJ Sthilmanna. Głosu użyczyła Monika Kaptur aka Simona de Grave. Utwór ten debiutował 01.08.2006 na wydanym w internecie secie "Sthilmann In The Mix Vol. 3". Bardzo taneczna kompilacja electropopowa z lekką nutką transowego brzmienia. Wpadająca w ucho linia melodycza sprawia, że kawałek staje się łatwy do zapamiętania i rozpoznawalny zarazem. W klimaty electro przenosi nas DJ Kr-lik z Controlled Collapse. Słuchając tego remiksu przed oczami oraz w głowie maluje mi się Chemical Brothers. Stosunkowo wolne tempo utworu oraz aranżacja przypadłyby do gustu fanom tańca w stylu "robot". Kolejny remiks to psychodeliczno-noise'owy przeplataniec w stylu "zwrotka-refren". Hervy znany z Gdańskiego składu Temple Of Goths zaczyna płynnym poschizowanym intro aby za chwilę pozostawić ze słuchacza jedynie pył mieląc go ciężkim brzmieniem ebm. Pozwala odetchnąć na moment kolejną porcją ambientowych dźwięków, które niczym mantra wprowadzają odbiorcę w pewnego rodzaju hipnozę. Z owej hipnozy wybudzają ... zgadnijcie co?

Schodzimy nieco z ciężkiego przesterowanego brzmienia na melodyjną aranżację "Electro 2 The Trance" w wykonaniu szczecińskiej grupy electro-pop Hot Rain. Znawcy i fani takich projektów jak VNV Nation czy Covenant zapewne zauważą duży wpływ jakie wywarły one na twórczość i remiks Hot Rain. Utwór rewelacyjnie nadający się do wkomponowania go w set dla odprężenia przy jednoczesnym utrzymaniu publiki w tanecznym kroku. Hervy powraca! Drugi remiks wykonany przez tego DJ w zupełnie przeciwnej stylizacji niż poprzedni. Melancholijne i nostalgiczne klawisze w ambientowej otoczce tworzą swego rodzaju niepowtarzalny mroczny klimat. Remiks, który z pewnością mógłby zagościć jako background wizualizacji lub motyw gry komputerowej. Ostanie dwa remiksy wykonane przez poznańskich przyjaciól Sthilmanna. W pierwszym z nich DJ Attack wprowadza nas w klimaty industrialne. Mocny, rytmiczny bit oraz wpadające w ucho sample sprawiają, że z pewnością ta aranżacja zagości niejednokrotnie na imprezach electro i pociągnie ze sobą rzesze do tańca. Singiel zamyka Michał Ziółek czyli Extreme Discoteque, czołowy poznański producent i dj sceny psy trance. I właśnie w takiej konwencji utrzymany jest jego remiks. Ponad osiem minut hipnotycznego szaleństwa na parkiecie w rewelacyjnej produkcji.

Singiel "Electro 2 The Trance" na pewno znajdzie odbiorców wśród fanów wielu gatunków muzycznych. Dzięki zróżnicowaniu stylizacji poszczególnych remiksów kompilacja ta staje się uniwersalnym centrum rozrywki na wielu imprezach w kliatach alter-electro.

Wydawca: Not On Label Records (2007)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły