Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Spiritual Front w Poznaniu

Prawdziwa gratka dla miłośników klimatyczno – balladowego grania z pogranicza muzyki Nicka Cave’a i Ennio Marricone okraszonej szczyptą rock'n'rollowego brzmienia, żarliwości prosto z serca, bo tak można określić muzykę Spiritual Front. Zespół składa się obecnie z 4 muzyków Simone Salvatori, Sten Puri, Jack Puri, Andrea Freddy Nio. Bez wątpienia wszyscy członkowie zespołu to świetni muzycy, jednak Spiritual Front nie byłby tym, czym jest, gdyby nie charyzma, charakterystyczny głos i porywające umiejętności aktorskie lidera - Simone Salvatori.
Salvatori  właśni nadaje kierunek, w którym z takim sukcesem rozwija się zespół. Jego charyzmę słychać na płytach, ale zgłębić i odkryć ją naprawdę można dopiero podczas koncertu.
Nihilizm stanowi hasło programowe Spiritual Front (taki tytuł nosi epka wydana w 2003 roku) i to właśnie nihilistyczne podejście do świata i rzeczywistości pojawia się w tekstach zespołu. Teksty traktują także o miłości, o pokrętnych relacjach między ludźmi - uczucia te jednak opisywane są w sposób przewrotny, często zaskakujący. Tę inaczej pokazywaną/pojmowaną miłość zdaje się podkreślać image tworzony wokół zespołu balansujący pomiędzy wybujałym erotyzmem a perwersją. Czy należy brać go bardzo dosłownie, czy traktować jako kolejną kreację artystyczną Simone Salvatori?
Wiosną 2006 roku ukazał się najnowszy album zespołu "Armagheddon Gigolo", który (można zaryzykować to twierdzenie już w połowie sezonu) zdystansował inne wydawnictwa w wyścigu do tytułu płyty roku na scenie neofolkowej.
Koncert zapowiadany jest na 17 września w poznańskiej Piwnicy 21. Zepół odwiedzi Polskę w ramach swojej jesiennej trasy koncertowej na zaproszenie Wrotycz Records.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły