Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Setherial - Ekpyrosis

Niemal tydzień temu oficjalny MySpace szwedzkiego Setherial zaktualizowany został o biuletyn zawierający kilka istotnych informacji na temat nowego albumu studyjnego black metalowej hordy. "Zarejestrowaliśmy partie perkusji do sześciu kawałków. Postawiliśmy tym razem na w pełni akustyczne brzmienie garów rezygnując jednocześnie z triggerów i innych tego typu zabawek. Ten tydzień upłynie nam pod znakiem kontynuowania prac nad resztą utworów - zajęcie znajdzie zarówno perkusista, wokalista jak również gitarzyści" - informuje grupa. W dalszej części notki muzycy zdecydowali się na ujawnienie znaczenia tytułu płyty, która według pewnych informacji ukaże się w 2010 roku.
"Ekpyrosis", czyli Wszechświat Ekpyrotyczny, zawdzięcza swoją nazwę greckiemu wyrazowi ekpyrosis, oznaczającemu wielki ogień, pożogę. Zgodnie z antycznym modelem kosmologicznym o tej nazwie, wszechświat powstał z nagłego wybuchu ognia. Tematyka tekstów z płyty ma związek z metaforycznym nawiązaniem do nieuniknionego konfliktu we Wszechświecie, z satanistycznego punktu widzenia" - wyjaśniają muzycy.

Setherial, prócz nagrań na nową płytę, rejestrować będzie również utwory z przeznaczeniem na ekskluzywną EPkę z portugalskim Corpus Christii.

MySpace: www.myspace.com/setherialsweden
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły