Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Sealed In Blood - Antropophobia

Sealed In Blood, Antropophobia, Dying Temple

Trzeba mieć naprawdę dużo samozaparcia, żeby przez tyle lat produkować te ponure dźwięki, a mimo to dopiero co ukazała się ósma płyta Sealed In Blood „Antropophobia”. Razem ze splitami daje to mnóstwo godzin transowego seansu, a wciąż jeszcze pozostaje tyle do odkrycia. To trochę jak podróżnik, który po powrocie z wyprawy od razu planuje następną i zabiera się do przygotowań. Tym razem więc zagubimy się w wieczności i odlecimy w zapomnienie, a skłoni nas do tego strach przed drugim człowiekiem.

Poczucie zagubienia i wyobcowania to podstawowe myśli jakie towarzyszą nam podczas słuchania albumu. Jesteśmy jakby zawieszeni w zupełnie nieziemskich i bardzo oddalonych światach. Część tytułów i okładka wskazują na jakąś dziewiczą przyrodę, ale większość skłania się ku znacznie dalszym i niepojętym przestrzeniom. Głębiny, otchłań, zapomnienie, magiczna fantasmagoria, hipnoza, a do tego określoność w czasie. Że wiecznie, że zawsze. Faktycznie płyta trwa siedemdziesiąt cztery minuty i można się w tym zatracić. Słucha się tego w takim umysłowym odrętwieniu, do czego potrzebne jest wyciszenie, spokój ducha i odpowiednie warunki. Na przykład puszczenie tego w samochodzie nie byłoby najlepszym pomysłem. Tu trzeba leżeć, leżeć, leżeć i tak powoli sobie odpłynąć.

Ale płyta ma swoją dynamikę i dużo na niej się dzieje, co, według mnie, jest progresem w stosunku do bardziej monotonnego „Dying Temple”. Utwory narastają, mają swoje momenty kulminacyjne, na czele z chaosem jaki zrywa się pod koniec „Today, Tommorow… Always?”. W drugim „Abandoned, Lost And Sealed In Eternity” natomiast ma miejsce jakieś straszne mocowanie i zewsząd spadają nieprzyjemne trzaski i łamania. Nie jest łatwo zniknąć i tak po prostu się zagubić.

Tak więc płyta dobra. Mimo swojej długości absorbuje i słucha się jej w napięciu do końca. A pewnie można by tak i bez końca. Bo w pewnym momencie wszystko przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie…

Tracklista:

01. The Dust Spilled Into The Depths
02. Abandoned, Lost And Sealed In Eternity
03. A Night Of Ghosts And Frost
04. Today, Tomorrow... Always?
05. From The Forest Abyss
06. The Vastness Of Barren Slopes
07. Antropophobia
08. Flight Into Oblivion
09. In The Subconscious Of The Magical Phantasmagoria
10. Into the Lonely Hypnosis

Wydawca: Heerwegen Tod Production (2020)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły