Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Scent Of Flesh - Roaring Depths Of Insanity

Fińska scena metalowa - pierwsze skojarzenia jakie padają to Nightwish, Children Of Bodom, Amorphis i Stratovarius. Każdy z tych zespołów hołduje chwytliwym melodiom i nie ważne jak bardzo zaawansowana instrumentalnie czy też jak klimatyczna by ta muzyka nie była, to w odbiorze powinna być przyjemna. Są jednak zespoły, niekoniecznie tak bardzo znane, które mają zupełnie inne preferencje. W 2000 roku, ku zaskoczeniu wielu narodził się w Finlandii zespół, kóry na swoich kolejnych wydawnictwach będzie kultywował tradycję brutalnego death metalu.
"Roaring Depths Of Insanity" jest debiutanckim albumem Scent Of Flesh. Choć formacja powstała stosunkowo niedawno, to szufladka "brutalny death metal" niech w tym przypadku nie kojarzy się z zespołami pokroju Nile, Deeds Of Flesh czy Cryptopsy. Finowie sięgnęli raczej do korzeni i zainspirowali się zajwięjszym szataństwem złotej ery death metalu - Deicide. W muzyce Scent Of Flesh fascynacja ekipą Bentona przewija się praktycznie w kazdej nucie. Mamy tu podobne aranżacje, podobny poziom instrumentalny, nawet wokale stylizowane są na Bentona. W przeciwieństwie do Deicide, fiński kwartet nie gra tak agresywnie i furiatycznie - mamy to całkiem sporo miejsca na nieco bardziej przejemne dla ucha motywy.

Problem w tym, że jeśli próbuje się grać jak Deicide, to niestety muzyka musi być wściekła i agresywna. W tych 10 utworach niestety brakuje tej siarki i dzikości Amerykanów. Muzycy Scent Of Flesh choć grają poprawnie, to bez przekonania. Jako słuchacz, zamiast dać się ponieść rwącej rzece szaleństwa zwyczajnie się zanudziłem. Niestety "Roaring Depths Of Insanity" wcale nie jest takie "roaring" ani "depths" ani tym bardziej "insanity". Gdybym miał sugerować się tym wydawnictwem, to stwierdziłbym, że jest to mało interesująca formacja.

Tracklista:

01. Cursed To Suffer
02. Eternity In Torment
03. Dark Years Of Carnage
04. Witness My Madness
05. Drowned Into The Darkness
06. Rotten, Shattered, Burned And Spoiled
07. Feed The Greed
08. Beneath The Tombstones
09. Towards Eternal Lost
10. Reign In Violent Perfection

Wydawca: Black Lotus Records (2003)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły