Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Scarred By Beauty - We Swim

Scarred By Beauty to powstała w 2006 roku duńska formacja, która w ubiegłym roku zadebiutowała EPką "We Swim". Niecałe 12 minut zamknięte w 3 utworach to porcja nienagannie zagranego progresywnego metalcore'u, który jest dobrym prognostykiem nadchodzącego albumu.
Trzy krótkie kompozycje łączą w sobie surowość wczesnego Mastodon i progresywne i epickie schematy rodem z Becoming The Archetype. Muzycy operują nienagannym warsztatem instrumentalnym, a i warstwa kompozycyjna do trefnych nie należy.

Krótkie, ale paradoksalnie bardzo urozmaicone kompozycje zachowują mimo wszystko dość czytelną strukturę, przez co słuchacz nie ma do czynienia z nawałnicą niezrozumiałych dźwięków. Choć można czasem odnieść wrażenie, że poszczególne motywy nie trzymają się kupy, to same w sobie są interesujące i dają pojęcie o szerokim spektrum inspiracji jakim czarują muzycy Scarred By Beauty.

Materiał na "We Swim" jest zbyt krótki, aby wydać jednoznaczna opinię co do wartości muzycznej Scarred By Beaty, ale na pewno daje podstawy do tego, aby nie spuszczać tych Duńczyków z muzycznego horyzontu.

Tracklista:

01. A Million Metaphors
02. We Swim
03. About Words

Wydawca: płyta wydana przez zespół (2009)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły