Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Santa Hates You

Santa Hates You, Peter Spilles, Jinxy, Project Pitchfork, Dark Electro, Dark - Electro, Electronica, Industrial, Electro - industrialSanta Hates You to niemiecki zespół założony na jesieni 2007 roku. Członkami i założycielami zespołu są ikona muzyki i wokalista zespołu Project Pitchfork, Peter"PS" Spilles oraz tajemnicza, włoska wokalistka Jinxy. Legenda głosi, że po raz pierwszy spotkali się na cmentarzu Ohlsdorfer w Hamburgu, gdzie przypadkowo "wystraszyli się nawzajem". Podobno właśnie wtedy PS zauważył niezwykły głos Jinxy i podobno był bardzo zaintrygowany tym, co usłyszał.
Po wzajemnym odkryciu swojej wspólnej pasji do mrocznej muzyki, sztuki i makabrycznego humoru, stali się przyjaciółmi i wkrótce postanowili założyć razem zespół. Spilles wspomina: "To była zimna noc, mieliśmy czerwone wino i buntownicze osobowości. Tak właśnie narodził się projekt Santa Hates You. Potem wszystko potoczyło się dość szybko. Byliśmy jak pijani lub w transie. Pracowaliśmy noc w noc, szybko tworząc wystarczającą ilość utworów na nasz pierwszy album. Reszta jest historią". Praca w nocy pozostała jedną z osobliwie celebrowanych, dziwacznych tradycji zespołu, szybko stała się ściśle przestrzeganą tradycją.
Muzyka Santa Hates You jest prostym dark-electro z cechami muzyki industrialnej, bardzo tanecznymi beatami, łatwo wpadającymi w ucho sekwencjami, zawiera również elementy gotyku i electro-punka. Podczas, gdy zespół określa swoje brzmienie, jako "soczysty elektroniczny-gothic-industrial", wielu innych próbowało w ciągu ostatnich lat scharakteryzować styl Santa Hates You, jako "muzyczny szkwał", "perfekcyjny soundtrack do herbacianego przyjęcia Szalonego Kapelusznika" itp. - to tylko niektóre z bardziej kolorowych etykiet, jakie próbuje się im przykleić. 
Mocny wokal Petera Spillesa to charakterystyczny rys duetu, zręcznie kontrastujący ze zmysłowym śpiewem Jinxy. Santa Hates You jest projektem przewrotnym, co znajduje odzwierciedlenie w tekstach i wizerunku członków zespołu. Są znani ze swojego charakterystycznego mrocznego, czasami zgryźliwego humoru, połączonego z antykonformizmem, buntem i przenikliwością.
Zespół często wyrażał swą miłość do europejskiej literatury i sztuki z końca XIX i początku XX wieku i otwarcie przyznaje się do trendów artystycznych takich jak, symbolizm, surrealizm i dekadentyzm, jako źródła inspiracji stylistycznych. Znajomość i zamiłowanie do różnych punktów widzenia i podejścia psychologicznego jest ważnym elementem inspiracji procesu twórczego zespołu. 
Obecnie Santa Hates You współpracuje z wytwórnią Trisol. 
Dyskografia: 
01. You're On The Naughty List (2007)02. Rocket Heart (2009)03. Crucifix Powerbomb (2010)04. Post Apocalyptic Nude Industrial Corps (2010)05. Jolly Roger (2011)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły