Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Sabaton ponownie w Polsce

Szwedzka gwiazda battle power metalu - Sabaton, pod koniec lata ponownie zawita do naszego kraju. Autorzy m.in. słynnego utworu pt. "40:1" o polskich żołnierzach broniących naszej ziemi przed nacierającymi hitlerowcami we wrześniu 1939 r., znów zagrają w Polsce: 31 sierpnia w Warszawie, 1 września w Bydgoszczy oraz dzień później w Zielonej Górze.  Na dwóch pierwszych koncertach wystąpi również słynny fiński zespół Stratovarius, którego koncert w Warszawie nie doszedł do skutku pod koniec maja. Zespołom towarzyszyć będą polskie supporty: Turbo (Warszawa) oraz Proletariat (Bydgoszcz). Natomiast 2 września Szwedom towarzyszyć będą polskie formacje: Armia, Jelonek, Votum i Chainsaw. DarkPlanet patronuje koncertom.
Koncerty objęte wspólnym mianem "Always Remember Tour" upamiętniają 70. rocznicę wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Bilety w przedsprzedaży kosztować będą 85 złotych w dniu koncertu ich cena wzrośnie do 99 złotych. Bilety dostępne będą w sieci Eventim. Organizatorem kolejnej już wizyty Szwedów w naszym kraju jest Agencja MA-IM

Sabaton - narodził się w 1999 r. w przemysłowym szwedzkim mieście Falun. Pierwsze 5 lat istnienia dzisiejszych asów bitewnego power metalu to typowe dla młodych kapel zmagania z przeciwnościami losu, sporo koncertów w niedużych klubach, pierwsze demówki i nagrany w 2002 r. profesjonalny debiutancki album Metalizer, który jednak, wskutek rozmaitych zawirowań wydawniczych i prawnych, trafił do rąk ówczesnych i przyszłych fanów dopiero w 2007 r.
www.sabaton.net
www.myspace.com/sabaton
www.sabaton.pl/news.php

Stratovarius to słynna, obchodząca w tym roku 25-lecie istnienia fińska grupa reprezentująca symfoniczny prog-power-metal (ze zróżnicowanym natężeniem tych trzech elementów składowych w zależności od utworu), znana każdemu fanowi metalu i hard rocka na całym świecie, dowodzona obecnie przez charyzmatycznego i obdarzonego jednym z najwspanialszych rockowych głosów Timo Kotipelto. Po odejściu w kwietniu 2008 r. gitarzysty Timo Tolkkiego, który zostawił Stratovarius prawa do nazwy i wszystkich utworów, nowym i bardzo cennym nabytkiem w zespole stał się dwudziestokilkuletni Matias Kupiainen, okrzyknięty w Finlandii "nowym Stevem Vaiem", które to określenie zapewne zacznie obowiązywać powszechnie, zważywszy na wspaniałe umiejętności tego absolwenta Akademii Sibeliusa w Helsinkach! Obecnie przygotowywana jest nowa płyta Stratovarius, która ukaże się w ciągu najbliższych miesięcy.
www.stratovarius.com

Komentarze
Angelwing : Artykuł nie jest zbyt dokładny! Jednym z ważniejszych miast, w którym...
margaritka : Artykuł nie jest zbyt dokładny! Jednym z ważniejszych miast, w którym...
Panekx : Tym razem pojade
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły