Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Encyklopedia :

S.A. Slayer

W 1982 roku w San Antonio (Texas, USA) powstał zespół S.A. Slayer, który przez swą krótka karierę wypromował wielu znakomitych muzyków. Zespół początkowo miał się nazywać Slayer, lecz gdy do muzyków doszła wiadomość, że taki zespół juz istnieje w Stanach postanowili się nazwać San Antonio Slayer w skrócie S.A. Slayer.
Już rok po utworzeniu kapeli jej członkowie wydali pierwszą EPkę zatytułowaną "Prepare To Die" na tym mini albumie zagrali Bob Catlin i Art Villareal (gitary elektryczne), (ten drugi po zaraz potem opuścił zespół na rzecz pana Rona Jarzombka) Don Van Stavern (gitara basowa), Steve Cooper (wokal) oraz znakomity perkusista, który właśnie z S.A Slayer rozpoczął swoja przygodę z muzyka metalową, pan Dave McClain. Zespół zaprezentował świetny heavy metal tym albumem, lecz cos mu brakowało. A tym czymś były soczyste solówki.

Rok później w 1984 roku zespół wydaje swój pierwszy album pod tytułem "Go For The Throat". Dzięki temu, że do zespołu trafił Ron Jarzombek muzyka zespołu nabrała soczystości i została przyjęta przez prasę jako całkiem dobry album. Niestety po wydaniu tego albumu zespół się rozpadł a jego członkowie porozchodzili się do różnych zespołów i na własną rękę robili kariery. Największą karierę zrobił oczywiście Dave McClain, który w 1992 roku trafił do Sacred Reich a potem w 1996 roku trafił do Machine Head i gra tam do teraz.

Ron Jarzombek, który trafił do takich kapel jak Watchtower, Spastic Ink, Gordian Knot, Happy Kitties oraz rozpoczął karierę solową nagrywając bardzo ciekawe dwie płyty. Don Van Stavern natomiast trafił do zespołu, Riot lecz długo w nim nie pograł. Niestety słuch o nim zaginął. Steve Cooper po rozpadzie zespołu nie grał juz nigdzie a w 2006 roku zmarł na niewydolność nerek.

Tak kończy się krótka historia znakomitego jak na tamte czasy zespołu z San Antonio. W gąszczu zespołów powstałych w tamtych czasach zespół gdzieś się przewijał, lecz wiemy, że takich zespołów jak S.A. Slayer jest tysiące, lecz nie z każdego wychodzą tak dobrzy muzycy jak Dave McClain.

Skład:

Steve Cooper - wokal
Bob Catlin - gitara elektryczna
Ron Jarzombek - gitara elektryczna
Don Van Stavern - gitara basowa
Dave McClain - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Chris Cronk - wokal
Art Villareal - gitara elektryczna

Dyskografia:

01. Prepare To Die (EP) (1983)
02. Go For The Throat (1984)

Oficjalna strona internetowa: brak
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły