Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Literatura :

Richard Wiseman - Paranormalność

Richard Wiseman, profesor Uniwersytetu w Hertfordshire, autor wielu światowych bestsellerów (między innymi “Kod szczęścia”, “59 sekund”, “Dziwnologia”), jest absolutnie pewien, co do jednego: zjawiska paranormalne nie istnieją. W swojej najnowszej książce “Paranormalność. Dlaczego widzimy to, czego nie ma” autor - psycholog i praktykujący iluzjonista, wykorzystuje swoją wiedzę o magii, by obalić kilka najpopularniejszych paranormalnych mitów. Wiseman znany jest z prowadzenia wielu eksperymentów, a także ze swojego sceptycznego stanowiska wobec zjawisk paranormalnych i wiele z jego prac analizuje, jak rozwój normalnego wyjaśnienia rzekomych zjawisk paranormalnych może pomóc nam w zrozumieniu działania naszego mózgu, naszych przekonań i zachowań.
Książka ma charakter zarówno naukowy, zabawny i rozrywkowy. W każdym rozdziale znalazło się wiele testów, eksperymentów, pokazów i ćwiczeń, które pozwolą każdemu doświadczyć niemożliwego. Badania Wisemana nad zjawiskami paranormalnymi obejmują testowanie ludzkiej psychiki, prowadzenie eksperymentów nad percepcją, eksplorację nawiedzonych miejsc oraz sprawdzenie autentycznej wiary ludzi w zjawiska paranormalne.
Dzięki “Paranormalności...” można nauczyć się, jak przekonać nieznajomych, że wiemy o nich bardzo wiele, jak zginać metalowe przedmioty siłą swojego umysłu, jak nawiązać kontakt z nieistniejącymi duchami lub jak chronić się przed praniem mózgu. Dowiemy się wielu interesujących ciekawostek: w jaki sposób nasz mózg ustala, gdzie się aktualnie znajdujemy, czy hipnotyzerzy mogą nas zmanipulować na tyle, że zaczniemy postępować wbrew naszej woli, poznamy tajniki psychologii perswazji i manipulacji. Autor zdradza nam liczne sekrety i sztuczki, dzięki którym będziemy mogli zaskoczyć i zaimponować innym, a także przekonuje nas, że wszystko jest możliwe i nic nie jest takie, jakie nam się wydaje. Wszystko okraszone dowcipem, cynizmem, czarnym humorem i ciekawymi argumentami.
“Paranormalność...” to książka zarówno dla sceptyków i osób wierzących w zjawiska paranormalne, ale przede wszystkim dla każdego, kto chciałby nauczyć się kilku ciekawych, mądrych, przebiegłych technik i sztuczek, a także zrozumieć, jak działa nasz mózg. Wyjaśnienia Profesora są przystępne, ciekawe i inspirujące. Podawane przez niego przykłady są dobrze dobrane i łatwe do zrozumienia, dzięki czemu można spróbować samemu trochę poeksperymentować. Dodatkowo książka zawiera tagi interaktywne, umożliwiające dostęp do krótkich filmów i plików dźwiękowych, które możecie odtwarzać na swoim smartfonie.
Nadszedł czas, aby odkryć prawdziwe tajemnice zjawisk paranormalnych. Polecam.
Wydawnictwo: W.A.B. (2012)
http://www.wab.com.pl/
Komentarze
Yngwie : Przeczytałem tak z jedną czwartą, nie po kolei, ale poszczególne rozdz...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły