Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Pungent Stench - Been Caught Buttering

"Been Caught Buttering" to drugi album w dyskografii austriackiego Pungent Stench i pierwszy z jakim miałem okazję się zapoznać. Debiutacki "For God Your Soul... For Me Your Flesh" zrobił całkiem spore zamieszanie na deathmetalowej scenie, gdyż zaprezentował death metal w wolnym, ciężkim wydaniu.
Na "Been Caught Buttering" formacja kontynuuje ścieżkę obraną wcześniej. Krążek przynosi dziewięć kawałków, w których death metal miesza się z takimi gatunkami jak doom metal czy nawet sludge. Zespołowi nie można zarzucić, że jego muzyka jest mało urozmaicona. Co prawda wszystkie utwory są raczej jednorodne stylistycznie, ale w zasadzie pod każdym z utworów leży jakiś pomysł. Pomimo sporej dawki wolniejszych temp, muzyka Pungent Stench jest zadziwiająco dynamiczna, sprawiająca, że głowa się kiwa. Nie można za to powiedzieć, że zespół składa się z dobrych instrumentalistów - w tym aspekcie Austriacy proponują zupełnie proste i niewyszukane dźwięki. Od razu więc uprzedzam miłośników instrumentalnej masturbacji, że tutaj jej nie ma.

"Been Caught Buttering" wydaje się być kwintesencją stylu zespołu, a tym samym albumem reprezentatywnym. Nie będę jednak ukrywał, że ten album nie podoba mi się aż tak bardzo, żeby powiedzieć o nim dzieło bardzo dobre. Austriacy zaoferowali dość świeży i oryginalny death metal, ale w mojej subiektywnej opinii zabrakło tu czegoś co by przekonało mnie w pełni do Pungent Stench.

Tracklista:

01. Shrunken And Mummified Bitch
02. Happy Re-Birthday
03. Games Of Humiliation
04. S.M.A.S.H.
05. Brainpan Blues
06. And Only Hunger Remains
07. Sputter Supper
08. Sick Bizarre Defaced Creation
09. Splatterday Night Fever

Wydawca: Nuclear Blast Records (1991)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły