Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Portishead gwiazdą Malta Festival 2011

Niewątpliwie udany świąteczny prezent zrobili fanom Portishead organizatorzy festiwalu Malta. 6 lipca przyszłego roku w Poznaniu, w miejscu gdzie dotychczas wystąpiła między innymi formacja Nine Inch Nails, zagra uwielbiany i niezwykle ceniony zespół, który niewątpliwie był jednym z prekursorów triphopu na świecie. Międzynarodowe Targi Poznańskie będą zatem gościły kolejną gwiazdę światowego formatu. Zespół, założony w 1991 r. w Bristolu przez multiinstrumentalistę Geoffa Barrowa i wokalistkę Beth Gibbons, do których dołączył gitarzysta Adrian Ultay. Ich wydany w 1994 r. debiutancki album "Dummy” (zawierający m.in. hit - "Glory Box”) został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publiczność, czego wyrazem było zdobycie rok później prestiżowej Mercury Music Prize. Kolejne płyty - "Portishead” (1997) i "Third” (2008) – utwierdziły pozycję zespołu jako jednej z najciekawszych grup brytyjskiej sceny muzycznej.

Portishead od początku świadomie sytuował się poza muzycznym mainstreamem i angażował w działania mające na celu szerzenie tolerancji czy obronę praw człowieka – w 2007 zespół napisał muzykę do filmu animowanego „Dark Angel” w reżyserii Fursy Teyssiera, opowiadającego historię 20-letniej  Sophie Lancaster, pobitej na śmierć przez bandę dresiarzy, a w 2010 nagrali specjalny utwór „Chase The Tear” dla Amnesty International. Członkowie Portishead pracują też niezależnie nad różnymi  projektami  - Geoff Barrow współpracował ostatnio z Banksym, jako kierownik muzyczny jego filmu „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.

Obecnie Portishead pracuje nad swoją czwartą płytą – jest więc szansa na to, że na koncercie w Poznaniu po raz pierwszy usłyszymy również nowe utwory zespołu. Niewątpliwie będzie to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w nadchodzącym roku.

Więcej informacji na: www.malta-festival.pl

Komentarze
Benjamin_Breeg : Rozpoczęła się sprzedaż biletów --> tutaj Bilety w c...
Harlequin : Jak będzie cash to ide :)
Benjamin_Breeg : 2011 zapowiada się pięknie koncertowo :)
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły