Ohlsson
Castle Party 2018
Recenzje :

Placebo - Without You I'm Nothing

Brian Molko, lider brytyjskiego Placebo, ma tyleż samo przeciwników co zwolenników. Co by nie pisać o jego głosie, wizerunku czy orientacji seksualnej, to nie ulega wątpliwości, że stoi on za sukcesami jednej z najbardziej charakterystycznych formacji rocka alternatywnego i rocka w ogóle w ostatnich latach.
Złoty okres dla zespołu przypadł na okres przełomu tysiącleci. Najpierw świat oszalał na punkcie Brytyjczyków za sprawą debiutanckiego krążka, zaś sukces został w pełni przypieczętowany kolejnym albumem "Without You I'm Nothing". Płyta nie przynosi gruntownych zmian stylistycznych, a jedynie mocniej eksponuje elementy charakterystyczne dla zespołu oraz ukazuje większe wyrafinowanie kompozycyjne i płynniejsze wplatanie innych stylów do swojej twórczości.

Mamy więc wszystko to, co typowe dla zespołu - wysoki, "stękający", odrobinę zniewieściały głos Briana Molko, szybkie akordy gitar tworzące dość jednolitą ścianę, dudniący bas oraz perkusję nadającą rytm muzyce. "Without You I'm Nothing" posiada bardzo nowoczesną produkcję, okraszoną tu i ówdzie elektronicznymi przeszkadzajkami, jednak w żaden sposób niezabijającą charakterystycznego stylu brytyjskiej sceny rocka alternatywnego. Trzeba także podkreślić, że Placebo ma talent do pisania melodii, bo choć utwory nie posiadają wielkiej dramaturgii oraz nie zawsze są przebojowe, to szybko zapadają w pamięć. Moim faworytem jest "Every You Every Me", który jest jednym z najbardziej dynamicznych i przebojowych kawałków w historii zespołu.

"Without You I'm Nothing" to bardzo dobry album, na pewno jeden z najlepszych w swoim gatunku. Osobiście uważam także, ze jest to szczytowe osiągniecie tej formacji, w pełni definiujące jej styl. I choć nie każda z 12 zamieszczonych tu piosenek porywa, to warto poznać to jedno z najbardziej charakterystycznych wydawnictw w tym nurcie.

Tracklista:

01. Pure Morning
02. Brick Shithouse
03. You Don't Care About Us
04. Ask For Answers
05. Without You I'm Nothing
06. Allergic (To Thoughts Of Mother Earth)
07. Crawl
08. Every You Every Me
09. My Sweet Prince
10. Summer's Gone
11. Scared Of Girls
12. Burger Queen

Wydawca: Virgin Records (1998)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły