Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Obscurity - Tenkterra

Na 12 listopada wyznaczono premierę czwartego albumu pełnometrażowego niemieckiego black/pagan/viking metalowego Obscurity. Płyta pod tytułem "Tenkterra", tak jak poprzedniczki, będzie materiałem koncepcyjnym bazującym na epickich legendach germańskich oraz autentycznych wydarzeniach historycznych w Bergisches Land, obszarze w środkowo-zachodnich Niemczech zdominowanym przez rozległe nadreńskie góry i zbiorniki wodne. "Materiał z "Tenkterra" podejmuje tematy zarówno celtyckich korzeni ale również ekspansji Germanów, walki z Cesarstwem Rzymskim czy wreszcie podziału ludów germańskich w skutek chrystianizacji czego kulminacją była wojna pomiędzy Frankami a Sasami - wyjaśniają muzycy zespołu.
Tytuł wydawnictwa Obscurity - "Tenkterra" jest charakterystyczny dla konceptu całości i regionu o którym mowa. Tenkterra to kompozycja językowa składająca się ze słów Tenkterer (germańskie plemię) i Terra (ziemia/gruntu), co oznacza "kraj Tenkterer". To oczywiście synonim Bergisches Land.

Materiał nagrano w 4CN-Studio w niemieckim Wuppertal. Miks i mastering odbył się w Dead Rat Studio (Aarhus, Dania) w obecności Jacoba Bredahla. Stroną graficzną zajął się Jan Yrlund współpracujący m.in. z Tyr, Korpiklaani, Stratovarius, Imperia czy Sirenia.

Tracklista:

01. Keltilwald
02. Tenkterer
03. Keldagau
04. Blut für Blut
05. Raubzug der Sugambrer
06. V Legion
07. Germanicus' Rache
08. Brukterer
09. Grenzland
10. Bergischer Hammer

Oficjalna strona internetowa: www.obscurity-online.de
MySpace: www.myspace.com/obscuritybergischland
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły